piątek, 20 maj 2022 17:21

Jaki prezent na Dzień Dziecka wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
prezent na Dzień Dziecka prezent na Dzień Dziecka Wkruk

By upominek dla Twojej pociechy był udany, weź pod uwagę wiek dziecka oraz jego zainteresowania. Wybór jest ogromny – m.in. akcesoria sportowe, gadżety elektroniczne, odzież i biżuteria. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji!

 

Prezenty dla maluszka

Dla niemowlaka możesz wybrać moc zabawek, również edukacyjnych, które pomogą mu w rozwoju. Świetnie sprawdzą się też akcesoria takie jak kocyk, otulacz czy ubranka. Skup uwagę także na prostych grzechotkach, zawieszkach do wózka i łóżeczka, gryzakach oraz zabawkach szeleszczących.

Szukając zabawek na prezent na Dzień Dziecka, zwróć uwagę między innymi na dedykowany wiek, jakość wykonania zabawki, bezpieczeństwo i rodzaj funkcji. Zabawki w kontrastowych kolorach będą stymulować zmysł wzroku. Te bardziej zaawansowane są przeznaczone głównie dla maluchów, które ukończyły chociaż pół roku.

Prezenty dla przedszkolaka i dziecka w wielu szkolnym

Małemu dziecku warto sprezentować puzzle, klocki, kolorowanki, zabawki kreatywne oraz plastyczne (m.in. sztalugi), lalkę i wózek dla lalek, designerską pościel do jego pokoju, stolik warsztatowy albo gry planszowe. Wszystko zależy od tego, czym malec się interesuje. Można też podarować mu pierwsze sprzęty elektroniczne, ale z głową, by nie wciągnęło się jedynie w ich użytkowanie.

Dziecko w wieku szkolnym zaczyna zwracać uwagę na swój styl – to dobra okazja, by podarować dziecku, jako prezent na Dzień Dziecka bransoletkę z charmsami albo delikatne kolczyki. Najlepiej wybieraj ozdoby srebrne, gdyż są klasyczne i bardziej odpowiednie dla malucha.

Prezenty dla nastolatka

Nastolatek ucieszy się, gdy dostanie model samochodu, samolotu lub statku do składania, gry komputerowe, powerbanki, słuchawki bezprzewodowe, ale także zestaw kreatywny (np. dla dziewczynek idealny będzie zestaw do tworzenia biżuterii).

Jako prezent na Dzień Dziecka w wieku młodzieżowym dobrym wyborem będzie też nowoczesny zegarek, najlepiej z funkcjami sportowymi, a także ozdoby takie jak łańcuszek z zawieszką czy bransoletka z charmsami. Możesz też wybrać modny zegarek na elastycznym pasku, który będzie łączył cechy stylu sportowego oraz eleganckiego. Nastolatki ucieszą się poza biżuterią z kosmetyków – podkładu, błyszczyka albo zestawu do pielęgnacji i malowania paznokci.

Z kolei deskorolka elektryczna, rolki czy łyżwy to świetny prezent na Dzień Dziecka – tym bardziej w dobie gier oraz Internetu, gdy większość młodzieży cały czas korzysta z komputera i smartfona. Zastanów się też nad instrumentem muzycznym, jeśli Twoje dziecko wykazuje takie zainteresowania.

 • Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie
  Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie

  W czwartek rano, Warszawa ponownie stała się miejscem protestów grupy Ostatnie Pokolenie. Około 15 aktywistów i aktywistek zajęło ulicę Marszałkowską, pomiędzy ulicami Żurawią a Wspólną, blokując ruch kołowy. Zdarzenie to miało miejsce po godzinie 8.30, a przez około trzydzieści minut ulica była nieprzejezdna. Protestujący, uzbrojeni w transparenty oraz tabliczki z nazwami gmin borykających się z problemami dostępu do wody, domagali się od rządu większych inwestycji w publiczny transport.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:14
 • Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda
  Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda

  Ratusz m.st. Warszawy, ogłosił rozpoczęcie szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w centrum miasta, koncentrując się na kwartale między ulicami Złotą, Zgoda, Jasną oraz Sienkiewicza. W ramach projektu, który jest kluczowym elementem prezydenckiego programu "Nowe Centrum Warszawy", przewidziano przeprowadzenie kompleksowych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tej części miasta.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 10:22
 • Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta
  Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta

  Dzisiaj rano, na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Brackiej w Warszawie, doszło do niepokojącego incydentu w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdarzenie to, skupiło uwagę licznych służb oraz mediów.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:17
 • Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  
  Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  

  1 lipca w Warszawie, wprowadzono Strefę Czystego Transportu (SCT). Inicjatywa ta obejmuje znaczną część Śródmieścia oraz selektywne fragmenty przyległych dzielnic. Celem wprowadzenia SCT jest redukcja poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, co stanowi odpowiedź na rosnące problemy z jakością powietrza w dużych miastach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:05
 • Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie
  Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie

  W czwartkowy wieczór, 11 lipca, doszło do tragicznego wypadku na trasie W - Z przy Alei Solidarności 71. Śmierć poniosła 40 - letnia pasażerka, podróżująca osobową toyotą, która z nieustalonych przyczyn uderzyła w słup latarni.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 08:47