środa, 27 lipiec 2022 14:12

Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Piekarni Grzybki Piekarni Grzybki pixabay

Warszawa to jeden z największych w Polsce rynków cukierniczych. Każda dzielnica ma swoje cukiernie – Mokotów nie jest tu żadnym wyjątkiem. W większości takich miejsc nie ma problemu z zamówieniem tortu. O czym trzeba przy tej okazji pamiętać?

 

Gdzie zamówić tort na Mokotowie?

Decydując się na złożenie zamówienia na tort, trzeba zacząć od wyboru odpowiedniej cukierni wykonującej torty na zamówienie. Mokotów to doskonały przykład dzielnicy w Warszawie, gdzie cukierni nie brakuje. Powinna być to sprawdzona i doświadczona firma, która cieszy się dużym zaufaniem klientów. Należy pamiętać o tym, że najlepsze cukiernie – czyli te słynące z wysokiej jakości wyrobów – na brak klientów narzekać nie mogą. Dlatego też zamówienie na tort trzeba złożyć ze stosownym wyprzedzeniem. Dobra cukiernia zapewnia klientom duży wybór, jeśli chodzi o rodzaje tortów, a także wykazuje się dużą elastyczną przy realizowaniu zamówień. Koniecznie też trzeba dowiedzieć się, jak wyglądają kwestie związane z transportem. Nie zawsze w rachubę wchodzi osobisty odbiór ciasta. Cukiernia powinna je dowieźć pod wskazany adres specjalnym samochodem-chłodnią.

Jak zamówić tort na Mokotowie?

Jak podkreślają pracownicy Piekarni Grzybki, przy składaniu zamówienia na tort należy podać kilka istotnych informacji. Kluczowe znaczenie w omawianym kontekście ma okazja, którą ciasto ma uświetnić swoją obecnością. Trudno wyobrazić sobie m.in. wesele czy urodziny bez tortu. Kolejną ważną przesłanką jest liczba uczestników przyjęcia. Cukiernie stosują rozmaite przeliczniki, niemniej najczęściej zakładają, że każda osoba powinna dostać jeden kawałek.  Liczy się też rodzaj kremów i dodatków. W branży cukierniczej, podobnie jak w każdej innej, pojawiają się rozmaite trendy. Zawsze jednak znakomitym rozwiązaniem jest klasyk w postaci np. tortu śmietanowego czy czekoladowego. Cukiernia powinna piec tory wyłącznie z najlepszych gatunkowo składników. Jeśli ktoś z gości cierpi na alergię pokarmową, trzeba o tym fakcie poinformować pracowników cukierni.

 • Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie
  Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie

  W czwartek rano, Warszawa ponownie stała się miejscem protestów grupy Ostatnie Pokolenie. Około 15 aktywistów i aktywistek zajęło ulicę Marszałkowską, pomiędzy ulicami Żurawią a Wspólną, blokując ruch kołowy. Zdarzenie to miało miejsce po godzinie 8.30, a przez około trzydzieści minut ulica była nieprzejezdna. Protestujący, uzbrojeni w transparenty oraz tabliczki z nazwami gmin borykających się z problemami dostępu do wody, domagali się od rządu większych inwestycji w publiczny transport.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:14
 • Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda
  Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda

  Ratusz m.st. Warszawy, ogłosił rozpoczęcie szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w centrum miasta, koncentrując się na kwartale między ulicami Złotą, Zgoda, Jasną oraz Sienkiewicza. W ramach projektu, który jest kluczowym elementem prezydenckiego programu "Nowe Centrum Warszawy", przewidziano przeprowadzenie kompleksowych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tej części miasta.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 10:22
 • Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta
  Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta

  Dzisiaj rano, na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Brackiej w Warszawie, doszło do niepokojącego incydentu w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdarzenie to, skupiło uwagę licznych służb oraz mediów.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:17
 • Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  
  Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  

  1 lipca w Warszawie, wprowadzono Strefę Czystego Transportu (SCT). Inicjatywa ta obejmuje znaczną część Śródmieścia oraz selektywne fragmenty przyległych dzielnic. Celem wprowadzenia SCT jest redukcja poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, co stanowi odpowiedź na rosnące problemy z jakością powietrza w dużych miastach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:05
 • Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie
  Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie

  W czwartkowy wieczór, 11 lipca, doszło do tragicznego wypadku na trasie W - Z przy Alei Solidarności 71. Śmierć poniosła 40 - letnia pasażerka, podróżująca osobową toyotą, która z nieustalonych przyczyn uderzyła w słup latarni.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 08:47