wtorek, 27 czerwiec 2023 12:49

Gdzie zjeść najlepsze pierogi w Warszawie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
najlepsze pierogi w Warszawie najlepsze pierogi w Warszawie mat. prasowe

Każdy smakosz tradycyjnych polskich dań, któremu zależy na znalezienie lokalu serwującego najlepsze pierogi w Warszawie, powinien pamiętać, że w Stolicy nie brakuje miejsc posiadających w menu tego typu potrawy. Nic więc dziwnego, że niemałym wyzwaniem może okazać się znalezienie restauracji odpowiadającej ich potrzebom, w której będą mieli możliwość skosztowania najlepszych pierogów, najbliższych domowym smakom.

 

Krótka historia pierogów

Od wielu lat pierogi uważane są za jedną z tradycyjnych potraw z kuchni polskiej, którą można serwować na dwa sposoby, tj. na słodko z owocami lub serem oraz na słono z mięsem, kapustą i grzybami lub masą twarogowo-ziemniaczaną. W rzeczywistości to bardzo lubiane i popularne danie wywodzi się z Chin, skąd w średniowieczu trafiły nie tylko na Ruś, ale także do Polski – skąd zawitały do krajów zachodniej Europy.

Chcąc znaleźć pierwsze wzmianki dotyczące pierogów w Polsce, należy przytoczyć legendę o życiu mnicha Jacka Odrowąża, gdzie to te wyjątkowo smaczne specjały były przygotowywane głównie w czasie świąt, stając się tym samym jedna z popularniejszych potraw na polskich stołach szlacheckich. Nic więc dziwnego, że przepisy na pierogi można było znaleźć już w pierwszej polskiej książce kucharskiej, którą stworzono pod koniec siedemnastego stulecia.

Podawano je na różne sposoby, tj. zarówno z dodatkiem sera, jak i mięsa wieprzowego lub wołowego. Dużą popularnością cieszyły się również pierogi wypełnione makiem, kapustą, a nawet ryżem, cebulą, czy jajkami. Ta duża różnorodność sprawiła, że w szybkim tempie zyskiwały na popularności, stanowiąc przy tym świetne uzupełnienie dla innych tradycyjnych dań takich jak np. rosół, barszcz, bigos lub mięso.

U Fukiera – pierogi Magdy Gessler

U Fukiera to wyjątkowa restauracja o bogatej, wieloletniej historii, sięgającej aż XVI wieku, znajdująca się na warszawskiej starówce. Od wielu lat lokal zarządzany jest przez utalentowaną i niezwykle cenioną restauratorkę, jaką jest Magda Gessler i urzeka nie tylko wystrojem i atmosferą, ale przede wszystkim doskonałymi daniami kuchni polskiej. To właśnie tu możemy liczyć na najlepsze pierogi, najbliższe domowym smakom, przygotowywane na podstawie tradycyjnych, staropolskich przepisów, które zostały wzbogacone współczesnymi elementami kuchni południowoeuropejskich. W tej wyjątkowej restauracji serwowane są następujące rodzaje tych tradycyjnych potraw:

 • pierogi z mlecznej cielęciny z dodatkiem chrupiących skwarek robionych ze słoniny złotnickiej,

 • pierogi z kaczką z dodatkiem karmelizowanego jabłka,

 • pierogi rumiane z prawdziwą kiszoną kapustą i borowikami.

Zapraszamy do https://www.ufukiera.pl/menu/!

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54