wtorek, 27 czerwiec 2023 12:49

Gdzie zjeść najlepsze pierogi w Warszawie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
najlepsze pierogi w Warszawie najlepsze pierogi w Warszawie mat. prasowe

Każdy smakosz tradycyjnych polskich dań, któremu zależy na znalezienie lokalu serwującego najlepsze pierogi w Warszawie, powinien pamiętać, że w Stolicy nie brakuje miejsc posiadających w menu tego typu potrawy. Nic więc dziwnego, że niemałym wyzwaniem może okazać się znalezienie restauracji odpowiadającej ich potrzebom, w której będą mieli możliwość skosztowania najlepszych pierogów, najbliższych domowym smakom.

 

Krótka historia pierogów

Od wielu lat pierogi uważane są za jedną z tradycyjnych potraw z kuchni polskiej, którą można serwować na dwa sposoby, tj. na słodko z owocami lub serem oraz na słono z mięsem, kapustą i grzybami lub masą twarogowo-ziemniaczaną. W rzeczywistości to bardzo lubiane i popularne danie wywodzi się z Chin, skąd w średniowieczu trafiły nie tylko na Ruś, ale także do Polski – skąd zawitały do krajów zachodniej Europy.

Chcąc znaleźć pierwsze wzmianki dotyczące pierogów w Polsce, należy przytoczyć legendę o życiu mnicha Jacka Odrowąża, gdzie to te wyjątkowo smaczne specjały były przygotowywane głównie w czasie świąt, stając się tym samym jedna z popularniejszych potraw na polskich stołach szlacheckich. Nic więc dziwnego, że przepisy na pierogi można było znaleźć już w pierwszej polskiej książce kucharskiej, którą stworzono pod koniec siedemnastego stulecia.

Podawano je na różne sposoby, tj. zarówno z dodatkiem sera, jak i mięsa wieprzowego lub wołowego. Dużą popularnością cieszyły się również pierogi wypełnione makiem, kapustą, a nawet ryżem, cebulą, czy jajkami. Ta duża różnorodność sprawiła, że w szybkim tempie zyskiwały na popularności, stanowiąc przy tym świetne uzupełnienie dla innych tradycyjnych dań takich jak np. rosół, barszcz, bigos lub mięso.

U Fukiera – pierogi Magdy Gessler

U Fukiera to wyjątkowa restauracja o bogatej, wieloletniej historii, sięgającej aż XVI wieku, znajdująca się na warszawskiej starówce. Od wielu lat lokal zarządzany jest przez utalentowaną i niezwykle cenioną restauratorkę, jaką jest Magda Gessler i urzeka nie tylko wystrojem i atmosferą, ale przede wszystkim doskonałymi daniami kuchni polskiej. To właśnie tu możemy liczyć na najlepsze pierogi, najbliższe domowym smakom, przygotowywane na podstawie tradycyjnych, staropolskich przepisów, które zostały wzbogacone współczesnymi elementami kuchni południowoeuropejskich. W tej wyjątkowej restauracji serwowane są następujące rodzaje tych tradycyjnych potraw:

 • pierogi z mlecznej cielęciny z dodatkiem chrupiących skwarek robionych ze słoniny złotnickiej,

 • pierogi z kaczką z dodatkiem karmelizowanego jabłka,

 • pierogi rumiane z prawdziwą kiszoną kapustą i borowikami.

Zapraszamy do https://www.ufukiera.pl/menu/!

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03