piątek, 28 czerwiec 2024 08:42

Tragiczne zdarzenie na przejściu dla pieszych w Warszawie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wypadek w Warszawie Wypadek w Warszawie fot: pixabay

27 czerwca 2024 roku, na jednym z warszawskich skrzyżowań, doszło do dramatycznego wypadku. Na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z ulicą Lindleya, zderzyły się dwa samochody osobowe. W wyniku tego wypadku, jeden z pojazdów wjechał na przejście dla pieszych, osiem osób zostało poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia, natychmiast przybyły służby ratunkowe, aby udzielić pomocy ofiarom.

Szczegóły wypadku

Z informacji przekazanych przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" w Warszawie, wynika, że kierowca Toyoty Prius, wykonując manewr nawrotki na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z Lindleya, został uderzony przez samochód marki Audi. Siła uderzenia spowodowała, że Audi wpadło na chodnik, natomiast Toyota straciła panowanie i wjechała na przejście dla pieszych. Na przejściu znajdowała się kobieta spacerująca z psem. Choć kobiecie nic się nie stało, jej pies został śmiertelnie potrącony.

Reakcja służb ratunkowych

Na miejsce wypadku, szybko przybyły zespoły ratownictwa medycznego, które rozpoczęły działania ratunkowe. Cztery osoby wymagały natychmiastowej pomocy medycznej, z czego stan jednej z nich był krytyczny. Ostatecznie trzy osoby zostały przewiezione do szpitala, a stan jednej z nich określono jako ciężki. Ruch w kierunku centrum Warszawy został całkowicie zablokowany, co spowodowało poważne utrudnienia komunikacyjne w godzinach szczytu. Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań. Bezpieczeństwo na drodze zależy nie tylko od umiejętności kierowców, ale również od ich odpowiedzialności i uwagi.

Źródło: Super Express