wtorek, 14 maj 2024 16:40

Nowa siedziba warszawskiego Urzędu Pracy - centrum Woli  

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawa Warszawa fot: pixabay

W lipcu tego roku, niektórych mieszkańców stolicy, czeka znacząca zmiana, dotycząca organizacji wsparcia na rynku pracy. Urząd Pracy m.st. Warszawy, przenosi swoje usługi do nowego obiektu, co nie tylko oznacza zmianę adresu, ale również wyznacza nowe standardy w obsłudze klientów. Nowe "Centrum Kariery", zlokalizowane przy ulicy Kasprzaka 18/20 w dzielnicy Wola, ma stać się symbolem nowoczesnej i efektywnej pomocy, dla wszystkich poszukujących pracy, doradztwa zawodowego, szkoleń czy wsparcia w zakładaniu własnej działalności.

Centralizacja usług jako odpowiedź na potrzeby mieszkańców

Do tej pory, usługi oferowane przez Urząd Pracy m.st. Warszawy, były rozproszone w czterech różnych lokalizacjach: ul. Grochowskiej 171B, ul. Ciołka 10A, ul. Młynarskiej 37A oraz ul. Marszałkowskiej 77/79. Takie rozmieszczenie, choć funkcjonalne, nie zawsze odpowiadało na dynamicznie zmieniające się potrzeby mieszkańców miasta. Nowy adres, Kasprzaka 18/20, umożliwi skupienie ,wszystkich kluczowych funkcji urzędu w jednym miejscu, co znacząco ułatwi dostęp do oferowanych przez niego usług.

Kompleksowe usługi pod jednym adresem

Nowe "Centrum Kariery" w Warszawie, to nie tylko przestrzeń biurowa. To przede wszystkim miejsce, gdzie każdy, niezależnie od swojej sytuacji zawodowej - bezrobotny, poszukujący lepszej pracy, osoba z niepełnosprawnością czy cudzoziemiec - znajdzie pomoc i wsparcie. Urząd Pracy m.st. Warszawy zapewni szeroki zakres usług - od pośrednictwa pracy, przez poradnictwo zawodowe, organizację szkoleń, po wsparcie w rozpoczynaniu własnej działalności gospodarczej.

Nowoczesność i dostępność - priorytety nowej lokalizacji

Osoby zainteresowane wizytą w Urzędzie Pracy, będą mogły skorzystać z metra (linia M2), tramwaju (linie 10, 11) czy autobusu (linie 105, 106, 178). Nowa siedziba Urzędu Pracy m.st. Warszawy, przy ul. Kasprzaka 18/20 stanie się miejscem, które nie tylko usprawni działanie samego urzędu, ale przede wszystkim zaoferuje mieszkańcom Warszawy nową jakość usług. Jak stwierdza Monika Fedorczuk, Dyrektor Urzędu Pracy m.st. Warszawy: "To miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł znaleźć wsparcie i pomoc w realizacji swoich celów zawodowych". Nowe "Centrum Kariery" otwiera swoje drzwi już w lipcu, a wszelkie informacje o usługach i dostępie do nich są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej warszawa.praca.gov.pl/kasprzaka.

Źródło: TVN24