czwartek, 18 kwiecień 2024 08:45

Asfaltowanie ulicy Gagarina i powiązane prace drogowe w Warszawie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawa Warszawa fot: pixabay

W ostatnich miesiącach mieszkańcy i kierowcy obserwują intensywne prace drogowe na ulicy Gagarina w Warszawie, które mają na celu ulepszenie infrastruktury drogowej i tramwajowej. Przedstawiamy szczegółowe informacje na temat tych działań, ich harmonogramu oraz wpływ na ruch lokalny.

Ostatnia faza asfaltowania

W najbliższy weekend, od piątku 19 kwietnia od godziny 22, do poniedziałku 22 kwietnia do godziny 4, drogowcy przystąpią do ułożenia ostatniej warstwy asfaltu, na jezdni ulicy Gagarina, na odcinku od ulicy Czerniakowskiej do Sieleckiej, w kierunku ulicy Belwederskiej. To zakończenie prac na tym odcinku, które rozpoczęły się już w ubiegłym roku, kiedy to kierowcy mogli wrócić na ulicę Gagarina, choć nadal korzystali z tzw. warstwy wiążącej nawierzchni. W miniony weekend, zakończono układanie ścieralnej warstwy asfaltu, co jest kluczowe dla zapewnienia długotrwałości i bezpieczeństwa drogowego.

Zmiany w organizacji ruchu

Podczas trwających prac drogowych, ruch na ulicy Gagarina oraz przyległych ulicach będzie ograniczony. W obu kierunkach, ruch będzie się odbywał drugą nitką drogi. Zmiany dotkną również ulicę Czerską i Sielecką od strony północnej, które stracą bezpośrednie połączenie z Gagarina. Wyjazd z tych ulic, możliwy będzie jednak w obu kierunkach, co minimalizuje utrudnienia dla mieszkańców.

Modernizacja trasy tramwajowej

Oprócz prac drogowych, równie ważne są działania związane z modernizacją trasy tramwajowej. Uruchomienie trasy tramwajowej, planowane jest na połowę maja. Warto zaznaczyć, że wykonawca, firma Budimex, intensywnie pracuje nad odcinkiem wzdłuż ulic Goworka i Spacerowej, a także na skrzyżowaniu z Belwederską. W miniony weekend, tramwajarze zakończyli podłączanie sieci trakcyjnej oraz zasilanie zwrotnic, co pozwoli na skręcanie tramwajów w węźle u zbiegu Puławskiej i Goworka. Przewiduje się, że pierwsze testowe przejazdy tramwaju na nowej trasie odbędą się w najbliższych dniach.

Planowane zakończenie prac i przyszłe korzyści

Dzięki zakończeniu prac drogowych i tramwajowych, mieszkańcy będą mogli cieszyć się lepszą infrastrukturą komunikacyjną. W połowie maja, tuż obok nowej trasy tramwajowej, ruch drogowy na ulicach Gagarina i Spacerowej zostanie przywrócony w obu kierunkach. To znacząco poprawi płynność ruchu, w tym rejonie Warszawy, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia codziennego życia i funkcjonowania miasta.

Prace na ulicy Gagarina i związane z nimi modernizacje trasy tramwajowej, są kluczowymi elementami dla poprawy infrastruktury Warszawy. Mimo tymczasowych utrudnień, które niewątpliwie wpływają na codzienne życie mieszkańców i kierowców, finalny efekt prac przyniesie znaczące korzyści. Umożliwi to, nie tylko wygodniejsze i bezpieczniejsze podróżowanie, ale również zwiększy atrakcyjność tej części miasta.

Źródło: TVN24