sobota, 29 kwiecień 2023 08:27

Ręcznie robione mydła - idealne na prezent!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ręcznie robione mydła Ręcznie robione mydła mat.prasowe

Dawno już minęły czasy, kiedy wszyscy mieli do dyspozycji szare mydło i żadnego wyboru w tym zakresie. W dzisiejszych czasach możemy przebierać w najróżniejszych kosmetykach, które różnią się zapachem i wyglądem, a moda na naturalne kosmetyki sprawia, że bardziej niż kiedykolwiek interesujemy się również składem kupowanych produktów.

Ręcznie robione mydła zazwyczaj cechują się naturalnymi składnikami, a przy okazji stanowią barwne arcydziełka, które świetnie sprawdzą się w roli prezentów dla bliskich. Co warto o nich wiedzieć?

Z czego robione są mydła?

Formuły ręcznie robionych mydeł opierają się na składnikach pochodzących z przyrody, dlatego stanowią one idealny prezent dla osób, które cenią naturalne rozwiązania, mają skłonności do uczuleń albo wrażliwą skórę. W mydłach tych bardzo często znajdują się na przykład olej kokosowy, gliceryna roślinna, olejki i ekstrakty z roślin oraz wiele cennych składników. W rezultacie mydła te nie pełnią tylko funkcji oczyszczającej, ale też zapewniają codzienną pielęgnację, tworząc barierę ochronną na skórze. W rezultacie regularnego stosowanie skóra nabiera sprężystości, jest miękka, elastyczna i mniej podatna na czynniki zewnętrzne. Mydła robione ręcznie będą również doskonałym prezentem dla osób, które hołdują filozofii wegańskiej i nie używają niczego, co ma pochodzenie zwierzęce.

Jak wyglądają mydła robione ręcznie?

Wygląd takich mydełek to ich kolejna zaleta, obok której nie sposób przejść obojętnie. Mydła zachwycają bogatą kolorystyką, ciekawymi kształtami czy dodatkami w postaci elementów peelingujących. Często ich wierzchnia strona jest dekorowana naturalnymi dodatkami, takimi jak ziarna kawy, przez co wyglądają jeszcze bardziej efektownie. Mydła tego rodzaju mogą więc stanowić samodzielny prezent dla bliskich na każdą niemal okazję, a także efektowny dodatek do większego prezentu. Połączenie pięknego zapachu, atrakcyjnego wyglądu i znakomitego działania czyni z nich drobiazgi, które ucieszą każdego.

Mydła robione ręcznie - prezenty na rozmaite okazje

Mydła robione ręcznie stanowią uniwersalne podarunki, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Pięknie zapakowane mogą stanowić prezent urodzinowy, imieninowy czy dodatek do większego prezentu z okazji świąt Bożego Narodzenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręczyć je bliskiej osobie bez okazji, zwłaszcza jeśli ceni ona tego rodzaju kosmetyki. Wysokiej jakości drobiazg podkreśli fakt, że dbamy o to, aby nasi bliscy otrzymywali tylko to, co najlepsze.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03