wtorek, 25 październik 2022 09:20

Jesteś chory? Nie musisz już wychodzić z domu, żeby uzyskać receptę na leki i zwolnienie lekarskie!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Medyk online i recepta Medyk online i recepta pexels

Każdy z nas zna to uczucie – mamy dreszcze, kaszel, katar i wyjście z łóżka to ostatnie o czym myślimy. Musimy jednak udać się do lekarza w celu uzyskania leków i zwolnienia potrzebnego do pracy.

Teraz to już na szczęście nieaktualne – obydwie te rzeczy możemy uzyskać z naszego łóżka.

Konsultacja online to rozwiązanie dla osób chorych

Czasy, kiedy rano musieliśmy wisieć na telefonie w celu umówienia się na wizytę, aby następnie i tak siedzieć w kolejce w przychodni dawno już minęły. Teraz nie musimy chorzy wstawać już skoro świt i narażać się na zarazki innych chorych w kolejce. A wszystko dzięki konsultacji online. Jest to opcja dla każdego – potrzebujemy tylko smartfona albo laptopa.

Na stronie Telemedyk można wybrać rodzaj wizyty, jaki nas interesuje - na przykład wizyta z e-receptą albo e-zwolnieniem. Przy pomocy kamerki albo maila skontaktuje się z nami lekarz, który wysłucha naszych objawów i nas zdiagnozuje. Następnie według potrzeby wystawi nam zwolnienie albo kod do e-recepty. Ponieważ e-zwolnienie jest teraz automatycznie przesyłane do pracodawcy, a recepta online może być zrealizowana przez kogoś z rodziny, to jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla chorych.

W przypadku jakich chorób może nam pomóc medyk online?

Podczas konsultacji online lekarz może zdiagnozować takie choroby jak:

 • przeziębienie
            
 • grypę
            
 • zatrucie pokarmowe i inne dolegliwości układu pokarmowego
            
 • zapalenie ucha, gardła, zatok, itp.
            
 • alergie
            
 • różnego rodzaju infekcje

W przypadku poważniejszych chorób albo takich, które wymagają wizyty w gabinecie stacjonarnym, lekarz może nam zalecić udanie się do specjalisty. W przypadku najczęstszych chorób konsultacja online będzie jednak idealna.

E-recepta online – jak działa?

E-recepta to stosunkowo nowe rozwiązanie, które jest idealne dla osób chorych. Podczas konsultacji online otrzymujemy od lekarza kod, który wystarczy podać w aptece. Może to oczywiście zrobić ktoś nam bliski, żebyśmy nie musieli wychodzić z domu, a nawet z łóżka.

Medyk online i recepta wystawiana przez niego to idealne rozwiązanie, kiedy męczy nas choroba i nie mamy siły iść do przychodni. W ten sposób nie narażamy się na zimno, zarazki i nie pogarszamy swojej choroby. Od wykupienia usługi do otrzymania diagnozy i recepty mija mało czasu – możemy wszystko uzyskać nawet w 15 minut. E-recepta i lekarz online zostały stworzone po to, żeby pacjentom było wygodniej i właśnie taki cel spełniają.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03