wtorek, 25 październik 2022 09:20

Jesteś chory? Nie musisz już wychodzić z domu, żeby uzyskać receptę na leki i zwolnienie lekarskie!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Medyk online i recepta Medyk online i recepta pexels

Każdy z nas zna to uczucie – mamy dreszcze, kaszel, katar i wyjście z łóżka to ostatnie o czym myślimy. Musimy jednak udać się do lekarza w celu uzyskania leków i zwolnienia potrzebnego do pracy.

Teraz to już na szczęście nieaktualne – obydwie te rzeczy możemy uzyskać z naszego łóżka.

Konsultacja online to rozwiązanie dla osób chorych

Czasy, kiedy rano musieliśmy wisieć na telefonie w celu umówienia się na wizytę, aby następnie i tak siedzieć w kolejce w przychodni dawno już minęły. Teraz nie musimy chorzy wstawać już skoro świt i narażać się na zarazki innych chorych w kolejce. A wszystko dzięki konsultacji online. Jest to opcja dla każdego – potrzebujemy tylko smartfona albo laptopa.

Na stronie Telemedyk można wybrać rodzaj wizyty, jaki nas interesuje - na przykład wizyta z e-receptą albo e-zwolnieniem. Przy pomocy kamerki albo maila skontaktuje się z nami lekarz, który wysłucha naszych objawów i nas zdiagnozuje. Następnie według potrzeby wystawi nam zwolnienie albo kod do e-recepty. Ponieważ e-zwolnienie jest teraz automatycznie przesyłane do pracodawcy, a recepta online może być zrealizowana przez kogoś z rodziny, to jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla chorych.

W przypadku jakich chorób może nam pomóc medyk online?

Podczas konsultacji online lekarz może zdiagnozować takie choroby jak:

 • przeziębienie
            
 • grypę
            
 • zatrucie pokarmowe i inne dolegliwości układu pokarmowego
            
 • zapalenie ucha, gardła, zatok, itp.
            
 • alergie
            
 • różnego rodzaju infekcje

W przypadku poważniejszych chorób albo takich, które wymagają wizyty w gabinecie stacjonarnym, lekarz może nam zalecić udanie się do specjalisty. W przypadku najczęstszych chorób konsultacja online będzie jednak idealna.

E-recepta online – jak działa?

E-recepta to stosunkowo nowe rozwiązanie, które jest idealne dla osób chorych. Podczas konsultacji online otrzymujemy od lekarza kod, który wystarczy podać w aptece. Może to oczywiście zrobić ktoś nam bliski, żebyśmy nie musieli wychodzić z domu, a nawet z łóżka.

Medyk online i recepta wystawiana przez niego to idealne rozwiązanie, kiedy męczy nas choroba i nie mamy siły iść do przychodni. W ten sposób nie narażamy się na zimno, zarazki i nie pogarszamy swojej choroby. Od wykupienia usługi do otrzymania diagnozy i recepty mija mało czasu – możemy wszystko uzyskać nawet w 15 minut. E-recepta i lekarz online zostały stworzone po to, żeby pacjentom było wygodniej i właśnie taki cel spełniają.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54