czwartek, 13 październik 2022 14:25

Wskazania do wizyty u hematologa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
hematolog w Warszawie hematolog w Warszawie pixabay

W medycynie występuje wiele działów i specjalizacji, niektóre z nich zajmują się schorzeniami najważniejszych organów w ciele człowieka.

Zalicza się do nich między innymi hematologię, odpowiada ona za cały układ krwionośny i związane z nim choroby.  W przypadku, gdy wszystkie parametry krwi są w porządku, nie ma powodów do obaw. Jednak jakiekolwiek nieprawidłowości powinny być niezwłocznie poddane obserwacji i ewentualnej diagnozie, a następnie wdrożeniem leczenia. Do hematologa można być skierowanym przez lekarza rodzinnego, a powodem najczęściej są niepokojące wyniki krwi.

Czym zajmuje się hematolog?

Hematolog może specjalizować się w leczeniu chorób wewnętrznych, pediatrii lub zdobyć inną specjalizację II stopnia. Aby został dopuszczony do wykonywania zawodu musi ukończyć trzyletnią specjalizację z hematologii. Na podstawie przeprowadzonych badań hematolog w Warszawie, czy w każdym innym mieście może zdiagnozować i wprowadzić leczenie chorób układu krwionośnego i chłonnego. Nierzadko stawia na wdrażanie działań czysto profilaktycznych. Aby dostać się na wizytę do hematologa potrzebne jest skierowanie, a otrzymuje się je w momencie zauważenia u siebie niepokojących symptomów.

Wśród nich znajdują się na przykład zaburzenia w zakresie krzepnięcia krwi, powstające z niewiadomych przyczyn krwiaki i siniaki, bladość skóry, warg, błon śluzowych, często pojawiające się nadżerek w jamie ustnej i przerost dziąseł. Za takimi objawami mogą kryć się przeróżne diagnozy: małopłytkowość, ostra białaczka limfoblastyczna, chłoniaki, szpiczaki, AIDS, skazy krwotoczne oraz różne formy niedokrwistości.

hematolog Warszawa

hematolog Warszawa

Objawy chorób leczonych przez hematologa

Każdorazowa sytuacja, w której dochodzi do zmian w składzie krwi i w funkcjach krwiotwórczych powinna zaniepokoić, właściwie trudno przeoczyć objawy tego stanu. Niektóre z nich mogą być bagatelizowane i zrzucane na karb tempa, w jakim żyjemy i funkcjonujemy każdego dnia. W końcu u większości mogą pojawić się ciągłe uczucie zmęczenia, często powracające bóle głowy, krwawienia z dziąseł i nosa, czy ogólne osłabienie. Jednak, jeśli stany te utrzymują się od dłuższego czasu, nie powinno się ich ignorować. Każdy hematolog w Warszawie i innym mieście przeprowadzi pełną diagnostykę, zaraz po skierowaniu na nią przez lekarza rodzinnego. Normą jest zazwyczaj przeprowadzenie u pacjenta kompleksowych badań krwi i moczu, które mogą dać wstępny obraz sytuacji. Niektóre osoby są obciążone genetycznie wysokim ryzykiem zapadania na choroby związane z krwią.

Do wizyty u hematologa w przychodni Onkolmed nie trzeba się specjalnie przygotowywać, w pierwszej kolejności przeprowadza on wywiad z pacjentem w celu uzyskania informacji na temat ewentualnych schorzeń. Warto zabrać na wizytę wyniki wcześniej przeprowadzonych badań, aby przekazać pełen obraz sytuacji zdrowotnej. Zawsze konieczne jest posiadanie przy sobie dowodu osobistego, dokumentacji medycznej, listy aktualnie przyjmowanych leków, książeczkę szczepień. Niezbędne są także informacje o występujących alergiach i czynnikach uczulających

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54