niedziela, 04 luty 2024 20:42

Najnowocześniejsze metody przeszczepu włosów w Turcji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
przeszczep włosów w Turcji przeszczep włosów w Turcji fot: materiały prasowe

Włosy zawsze były czynnikiem wyglądu zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, wpływając na ich poczucie własnej wartości w zależności od tego, czy mają grube, czy cienkie włosy. Dlatego wypadanie włosów może powodować zarówno utratę pewności siebie, jak i inne problemy psychologiczne. Uleczalną formą wypadania włosów jest łysienie androgenowe. W ciągu ostatniej dekady, dzięki postępowi technicznemu i technologicznemu narzędzi mikrochirurgicznych, możliwe są przeszczepy włosów o naturalnym wyglądzie.

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to bezbolesny zabieg chirurgiczny, w którym pobiera się mieszki włosowe z tyłu i boków głowy, zwanymi „miejscem dawczym” i przeszczepia się do miejsc pozbawionych włosów, zwanych „miejscem biorczym”.

Jak przebiega przeszczep włosów?

Zasady stosowane w transplantacji włosów są następujące:

 • Pobieranie mieszków włosowych

 • Otwarcie kanałów

 • Przeszczepianie mieszków włosowych

Jakie są rodzaje przeszczepów włosów w Turcji?

W transplantacji włosów w Turcji stosuje się więcej niż jedną technikę. Szczegółowe informacje o tych metodach znajdują się poniżej:

Czym jest technika przeszczepu włosów FUE?

Przeszczep włosów przeszedł długą drogę, ale dopiero w połowie lat 90. rozpoczął przybierać formę podobną do współczesnych technik transplantacji włosów. Przeszczep włosów w Turcji zaczął być wówczas wykonywany technikami, które są dziś praktykowane na całym świecie. Przeszczepy włosów wykonywane metodą FUT w latach dziewięćdziesiątych zostały wyparte przez metodę FUE. Do dziś zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest powszechnie stosowany na całym świecie i uważany za najskuteczniejszą metodę walki z łysieniem.

Wyjątkową i najczęściej stosowaną procedurą w transplantacji włosów jest technika FUE.

W przeszczepie włosów metodą FUE podczas ekstrakcji mieszków włosowych nie wykonuje się wycinania paska skóry głowy i nie zakłada się szwów. Grafty pobierane są pojedynczo z obszaru dawczego, za pomocą specjalnego narzędzia i umieszcza w miejscach biorczych.

Główną zaletą stosowania techniki transplantacji włosów FUE jest to, że nie pozostawia ona blizn, a czas rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy niż w metody przeszczepu włosów FUT. W wyniku rozwoju technologii i zdobytym doświadczeniu lekarzy i techników medycznych w przeszczepie włosów metodą FUE wzrosła również efektywność i bezpieczeństwo.

Zabieg trwa od 4 do 8 godzin. Podczas jednej sesji można przeszczepić aż do 5000 graftów w zależności od możliwości dawczych.

Czym jest technika przeszczepu włosów DHI?

Mieszki włosowe w przeszczepie włosów metodą DHI są przeszczepiane w tym samym czasie co otwieranie kanalików, więc pozostają poza ciałem przez krótki czas. Pozwala na większą kontrolę odpowiedniego kąta i kierunku wzrostu włosów.

Zabieg ten wykonuje się specjalnym implantatorem zwanym piórem Choi. Jest to metoda, która nie tworzy blizn, a czas rekonwalescencji jest krótszy niż przy metodzie przeszczepu włosów FUE.

Podczas przeszczepu włosów metodą DHI, nie ma potrzeby golenia całej głowy, jedynie obszar dawczy, czyli tył i boki skóry głowy.

Przeszczep włosów DHI wymaga większego doświadczenia i precyzji od osoby wykonującej zabieg niż inne metody.

Oczekiwania pooperacyjne

Dzień po zabiegu:

Włosy pacjenta są delikatnie umyte przez specjalistów przeszczepu włosów (proces mycia powinien być wykonywany przez pacjenta codziennie od 7 do 10 dni).

Dzień od 3 do 4:

Pojawia się łagodne zaczerwienienie. Widoczne stają się obrzęki na czole, wokół oczu i na górnym policzku. Obrzęk nie ma żadnego wpływu na zdrowie, to tylko wygląd wizualny.

Dzień od 7 do 10:

Strupki po nakłuciach powoli znikają. Włosy można zacząć delikatnie myć zwykłym szamponem.

Tydzień 2 do 4:

Włosy zaczną stopniowo wypadać.

Miesiąc 1 do 3:

Włosy przygotowują się do wzrostu. 

Miesiąc 3:

Włosy zaczynają rosnąć.

Miesiąc 6 do 9:

Wzrost przeszczepionych włosów jest bardziej zauważalny.

Miesiąc 12:

Pojawia się pełny efekt wzrostu przeszczepionych włosów.

Turcja jest jednym z krajów, które oferują najbardziej przystępne ceny przeszczepu włosów. W porównaniu do krajów Europy, Turcja ma przewagę cenową około 70%.

Kolejną zaletą przeszczepu włosów w Turcji jest oferowanie niedrogich, łatwych i wysokiej jakości opcji turystyki zdrowotnej. Dzięki pakietom all-inclusive jednego z największych i najlepszych pośredników w Europie Meditravel jesteś chroniony przed ukrytymi lub niespodziewanymi kosztami.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03