wtorek, 16 listopad 2021 16:49

Mezoterapia - skuteczna metoda walki z bliznami

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
mezoterapia igłowa mezoterapia igłowa pixabay

Okres dojrzewania to czas zmian hormonalnych w organizmie, co zauważyć można również na twarzy - niechciane wypryski, rozszerzone pory, blizny po trądzikowe czy przebarwienia, powodują szereg kompleksów, które występują również w dorosłym życiu.

Często stosujemy wszelkie sposoby na pozbycie się niedoskonałości, jednak nie zawsze są one właściwe dla danego typu skóry jest to spowodowane nieodpowiednim leczeniem oraz złym doborem preparatów pielęgnacyjnych, często eksperymentujemy, a nasza skóra nie jest przystosowana do ciągłych doświadczeń, na niej, wiem i zdaje sobie sprawę, że w pewnym momencie człowiek desperacko poszukuje rozwiązań, i w natłoku różnych możliwości decyduje się na rozwiązanie, które usłyszał „gdzieś” skuszony reklamami, opiniami, w których produkty są zachwalane, wydajemy sporo pieniędzy w oczekiwaniu na efekt, ale pamiętajmy niekoniecznie to co jest dobre dla innych, będzie dobre dla nas i naszej skóry,(boleśnie się o tym przekonałam) zależy to przede wszystkim: od aktualnego stanu zdrowia, predyspozycji genetycznych, oraz reakcji alergicznych na dany produkt.

Jestem jedną z tych osób, która również od dawna walczy z niechcianymi przebarwieniami oraz, z bliznami po trądzikowymi z lepszym lub gorszym rezultatem. Moja skóra doświadczyła naprawdę wiele, i z swojego doświadczenia mogę zaproponować, parę sprawdzonych sposobów, na pewno jednym z nich jest sprawdzenie aktualnych badań krwi, by przekonać się, czy z naszym organizmem wszystko w porządku, nawet stosunkowo nieznaczny niedobór mikro i makroelementów może przełożyć się na wygląd naszej cery, dlatego należy zadbać o skórę i jej kondycję od środka, reszta będzie uzupełnieniem całościowej kuracji jako podstawy pielęgnacji, jeżeli chodzi o parametry to warto wykonać poziom witamin z grupy: B, A, Magnez, Selen, Cynk, Żelazo, preparaty z kolagenem, witaminą C, oraz koenzymem Q 10 sprawdzają się rewelacyjnie lecz należy pamiętać, że tylko przy regularnym stosowaniu ( co najmniej 3 miesiące).

Rewelacyjnym i skutecznym zabiegiem wspomagającym, który mogę polecić jest mezoterapia igłowa (https://bemedica.pl/kosmetologia/mezoterapia-iglowa/) zaliczana do zabiegów bez użycia skalpela, polega na podaniu w głębsze warstwy skóry preparatów pielęgnacyjnych, wzmacniających, rewitalizujących tak zwanych boosterów.

Wykorzystywana jest do tego głowica wyposażona w małe igiełki, które powodują szereg drobnych mikroskopijnych nakłuć celem pobudzenia skóry do odnowy i lepszej penetracji składników aktywnych zawartych w preparacie.

Mezoterapia igłowa poprawia ukrwienie, wyraźnie odmładza skórę, likwiduje i wygładza drobne zmarszczki, preparaty są odpowiednio dobrane do potrzeb pacjenta, skóra staje się ujędrniona, koloryt wyrównuje się, widoczna poprawa sprężystości i elastyczności. Zabieg jest bezbolesny przy dużej wrażliwości bólowej pacjenta podaje się specjalne preparaty na skórę w postaci żelu lub kremu znieczulającego.

Głównym składnikiem koktajli jest kwas hialuronowy mające działanie nawilżające, utrzymujące wodę w skórze.

Częstotliwość zabiegu to : „W zależności od produktu i problemu wykonuje się od 3-5 do 7 zabiegów mezoterapii w odstępach co 7-21 dni. Potem wystarczy wykonać zabieg przypominający co 3-6 miesięcy „ Skóra przed zabiegiem nie powinna mieć widocznych stanów zapalnych a ogólny stan zdrowia pacjenta powinien być zadowalający.

Mezoterapia igłowa jest polecana wszystkim, którzy odczuwają dyskomfort z powodu stanu skóry, głównie o cera szara, zmęczona, mezoterapia wykorzystywana jest w walce z rozstępami, zagwarantuje także zredukowanie cellulitu, blizn oraz powstrzyma wypadanie włosów. To ostatnie związane jest ze wzmacnianiem cebulek włosów przez substancje aktywne, które są wstrzykiwane pod skórę. Pamiętajmy o odpowiednich kompetencjach osoby prowadzącej zabieg. Warto zapoznać się z ofertą kliniki Beautymedica Katowice (https://bemedica.pl) gdzie zabieg mezoterapii jest wykonywany.

 • Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie
  Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie

  W czwartek rano, Warszawa ponownie stała się miejscem protestów grupy Ostatnie Pokolenie. Około 15 aktywistów i aktywistek zajęło ulicę Marszałkowską, pomiędzy ulicami Żurawią a Wspólną, blokując ruch kołowy. Zdarzenie to miało miejsce po godzinie 8.30, a przez około trzydzieści minut ulica była nieprzejezdna. Protestujący, uzbrojeni w transparenty oraz tabliczki z nazwami gmin borykających się z problemami dostępu do wody, domagali się od rządu większych inwestycji w publiczny transport.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:14
 • Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda
  Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda

  Ratusz m.st. Warszawy, ogłosił rozpoczęcie szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w centrum miasta, koncentrując się na kwartale między ulicami Złotą, Zgoda, Jasną oraz Sienkiewicza. W ramach projektu, który jest kluczowym elementem prezydenckiego programu "Nowe Centrum Warszawy", przewidziano przeprowadzenie kompleksowych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tej części miasta.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 10:22
 • Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta
  Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta

  Dzisiaj rano, na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Brackiej w Warszawie, doszło do niepokojącego incydentu w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdarzenie to, skupiło uwagę licznych służb oraz mediów.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:17
 • Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  
  Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  

  1 lipca w Warszawie, wprowadzono Strefę Czystego Transportu (SCT). Inicjatywa ta obejmuje znaczną część Śródmieścia oraz selektywne fragmenty przyległych dzielnic. Celem wprowadzenia SCT jest redukcja poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, co stanowi odpowiedź na rosnące problemy z jakością powietrza w dużych miastach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:05
 • Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie
  Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie

  W czwartkowy wieczór, 11 lipca, doszło do tragicznego wypadku na trasie W - Z przy Alei Solidarności 71. Śmierć poniosła 40 - letnia pasażerka, podróżująca osobową toyotą, która z nieustalonych przyczyn uderzyła w słup latarni.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 08:47