czwartek, 27 styczeń 2022 17:53

Jak działa zabieg Dermapen?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Dermapen Dermapen pixabay

Rozwój technologii z zakresu medycyny estetycznej umożliwia przeprowadzenie nowoczesnych zabiegów, które są bezinwazyjne i dają spektakularne efekty. Jednym z nich jest zabieg Dermapen.

 

Na czym polega technologia zabiegu Dermapen?

Nowoczesna technologia urządzenia umożliwia automatyczne nakłuwanie skóry za pomocą pulsujących igieł. Pozwala na wybranie głębokości iniekcji, zwykle w zakresie od 0,5 do 2,5 mm. W ten sposób substancje aktywne wprowadzane są w głębsze partie skóry, dzięki temu wykazuje on bardzo dużą skuteczność. W tym jednym, małym urządzeniu przypominającym ołówek, znajduje się głowica z 12 igłami, które mogą wykonać ponad 20 nakłuć na sekundę. Nie zawierają niklu ani chromu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Zabieg Dermapen stymuluje skórę do odbudowy w trzech etapach. W pierwszej fazie, podczas nakłuwania skóry, na skutek mikrouszkodzeń znacząco wzrasta szybkość procesów związanych z powstawaniem nowych włókien kolagenowych. W drugim etapie, oprócz kolagenu, powstają także proteoglikany i  elastyna. W ostatniej, trzeciej fazie, aktywowane są procesy, których efektem jest poprawa gęstości i elastyczności skóry. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Demapen wykonasz w Warszawie.

Zabieg Dermapen – dla kogo?

Na zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen powinien zdecydować się każdy, kto zmaga się z problemami skórnymi, takimi jak:

 • Rozstępy, blizny,
 • Zmarszczki średnie oraz płytkie,
 • Znamiona,
 • Cellulit,
 • Rozszerzone, zatkane pory,
 • Wysuszona, zwiotczała skóra.

Jest to świetne rozwiązanie także dla osób, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów.

Zabieg Dermapen – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, również Dermapen nie może być wykonywany u wszystkich. Chociaż cechuje się niską inwazyjnością, nie zaleca się stosowania go w przypadku:

 • Nowotworu,
 • Regularnego przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi,
 • Stanów zapalnych skóry,
 • Trądziku różowatego,
 • Ciąży i w okresie karmienia piersią.

Jak przebiega zabieg Dermapen? Jakie daje efekty?

Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółową ankietę dotyczącą stanu zdrowia, chorób przewlekłych, ocenia stan skóry i dobiera do niej specjalistyczny preparat. Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania, na oczyszczoną skórę nakłada maść znieczulającą i preparat. Tak przygotowana skóra zostaje poddana działaniu głowicy zawierającej igły. W ten sposób substancje aktywne wprowadzane są w głąb skóry i stymulują ją do odnowy biologicznej. Efekty widoczne są już po kilu dniach. Następuje ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek, redukcja przebarwień skóry, wyrównanie blizn, szram oraz rozstępów.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jedynym efektem ubocznym może być lekkie pieczenie skóry i stopniowe złuszczanie naskórka, które w ciągu kilku dni całkowicie zanika. Dlatego należy pamiętać o nawilżaniu skóry po zabiegu i unikaniu kosmetyków, które mogą wysuszać naskórek. Bardzo ważne jest również unikanie słońca i solarium, szczególnie w pierwszych dniach po zabiegu.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54