czwartek, 27 styczeń 2022 17:53

Jak działa zabieg Dermapen?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Dermapen Dermapen pixabay

Rozwój technologii z zakresu medycyny estetycznej umożliwia przeprowadzenie nowoczesnych zabiegów, które są bezinwazyjne i dają spektakularne efekty. Jednym z nich jest zabieg Dermapen.

 

Na czym polega technologia zabiegu Dermapen?

Nowoczesna technologia urządzenia umożliwia automatyczne nakłuwanie skóry za pomocą pulsujących igieł. Pozwala na wybranie głębokości iniekcji, zwykle w zakresie od 0,5 do 2,5 mm. W ten sposób substancje aktywne wprowadzane są w głębsze partie skóry, dzięki temu wykazuje on bardzo dużą skuteczność. W tym jednym, małym urządzeniu przypominającym ołówek, znajduje się głowica z 12 igłami, które mogą wykonać ponad 20 nakłuć na sekundę. Nie zawierają niklu ani chromu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Zabieg Dermapen stymuluje skórę do odbudowy w trzech etapach. W pierwszej fazie, podczas nakłuwania skóry, na skutek mikrouszkodzeń znacząco wzrasta szybkość procesów związanych z powstawaniem nowych włókien kolagenowych. W drugim etapie, oprócz kolagenu, powstają także proteoglikany i  elastyna. W ostatniej, trzeciej fazie, aktywowane są procesy, których efektem jest poprawa gęstości i elastyczności skóry. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Demapen wykonasz w Warszawie.

Zabieg Dermapen – dla kogo?

Na zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen powinien zdecydować się każdy, kto zmaga się z problemami skórnymi, takimi jak:

 • Rozstępy, blizny,
 • Zmarszczki średnie oraz płytkie,
 • Znamiona,
 • Cellulit,
 • Rozszerzone, zatkane pory,
 • Wysuszona, zwiotczała skóra.

Jest to świetne rozwiązanie także dla osób, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów.

Zabieg Dermapen – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, również Dermapen nie może być wykonywany u wszystkich. Chociaż cechuje się niską inwazyjnością, nie zaleca się stosowania go w przypadku:

 • Nowotworu,
 • Regularnego przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi,
 • Stanów zapalnych skóry,
 • Trądziku różowatego,
 • Ciąży i w okresie karmienia piersią.

Jak przebiega zabieg Dermapen? Jakie daje efekty?

Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółową ankietę dotyczącą stanu zdrowia, chorób przewlekłych, ocenia stan skóry i dobiera do niej specjalistyczny preparat. Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania, na oczyszczoną skórę nakłada maść znieczulającą i preparat. Tak przygotowana skóra zostaje poddana działaniu głowicy zawierającej igły. W ten sposób substancje aktywne wprowadzane są w głąb skóry i stymulują ją do odnowy biologicznej. Efekty widoczne są już po kilu dniach. Następuje ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek, redukcja przebarwień skóry, wyrównanie blizn, szram oraz rozstępów.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jedynym efektem ubocznym może być lekkie pieczenie skóry i stopniowe złuszczanie naskórka, które w ciągu kilku dni całkowicie zanika. Dlatego należy pamiętać o nawilżaniu skóry po zabiegu i unikaniu kosmetyków, które mogą wysuszać naskórek. Bardzo ważne jest również unikanie słońca i solarium, szczególnie w pierwszych dniach po zabiegu.

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48