czwartek, 27 styczeń 2022 17:53

Jak działa zabieg Dermapen?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Dermapen Dermapen pixabay

Rozwój technologii z zakresu medycyny estetycznej umożliwia przeprowadzenie nowoczesnych zabiegów, które są bezinwazyjne i dają spektakularne efekty. Jednym z nich jest zabieg Dermapen.

 

Na czym polega technologia zabiegu Dermapen?

Nowoczesna technologia urządzenia umożliwia automatyczne nakłuwanie skóry za pomocą pulsujących igieł. Pozwala na wybranie głębokości iniekcji, zwykle w zakresie od 0,5 do 2,5 mm. W ten sposób substancje aktywne wprowadzane są w głębsze partie skóry, dzięki temu wykazuje on bardzo dużą skuteczność. W tym jednym, małym urządzeniu przypominającym ołówek, znajduje się głowica z 12 igłami, które mogą wykonać ponad 20 nakłuć na sekundę. Nie zawierają niklu ani chromu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Zabieg Dermapen stymuluje skórę do odbudowy w trzech etapach. W pierwszej fazie, podczas nakłuwania skóry, na skutek mikrouszkodzeń znacząco wzrasta szybkość procesów związanych z powstawaniem nowych włókien kolagenowych. W drugim etapie, oprócz kolagenu, powstają także proteoglikany i  elastyna. W ostatniej, trzeciej fazie, aktywowane są procesy, których efektem jest poprawa gęstości i elastyczności skóry. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Demapen wykonasz w Warszawie.

Zabieg Dermapen – dla kogo?

Na zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen powinien zdecydować się każdy, kto zmaga się z problemami skórnymi, takimi jak:

 • Rozstępy, blizny,
 • Zmarszczki średnie oraz płytkie,
 • Znamiona,
 • Cellulit,
 • Rozszerzone, zatkane pory,
 • Wysuszona, zwiotczała skóra.

Jest to świetne rozwiązanie także dla osób, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów.

Zabieg Dermapen – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, również Dermapen nie może być wykonywany u wszystkich. Chociaż cechuje się niską inwazyjnością, nie zaleca się stosowania go w przypadku:

 • Nowotworu,
 • Regularnego przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi,
 • Stanów zapalnych skóry,
 • Trądziku różowatego,
 • Ciąży i w okresie karmienia piersią.

Jak przebiega zabieg Dermapen? Jakie daje efekty?

Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółową ankietę dotyczącą stanu zdrowia, chorób przewlekłych, ocenia stan skóry i dobiera do niej specjalistyczny preparat. Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania, na oczyszczoną skórę nakłada maść znieczulającą i preparat. Tak przygotowana skóra zostaje poddana działaniu głowicy zawierającej igły. W ten sposób substancje aktywne wprowadzane są w głąb skóry i stymulują ją do odnowy biologicznej. Efekty widoczne są już po kilu dniach. Następuje ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek, redukcja przebarwień skóry, wyrównanie blizn, szram oraz rozstępów.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jedynym efektem ubocznym może być lekkie pieczenie skóry i stopniowe złuszczanie naskórka, które w ciągu kilku dni całkowicie zanika. Dlatego należy pamiętać o nawilżaniu skóry po zabiegu i unikaniu kosmetyków, które mogą wysuszać naskórek. Bardzo ważne jest również unikanie słońca i solarium, szczególnie w pierwszych dniach po zabiegu.

 • Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie
  Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie

  W czwartek rano, Warszawa ponownie stała się miejscem protestów grupy Ostatnie Pokolenie. Około 15 aktywistów i aktywistek zajęło ulicę Marszałkowską, pomiędzy ulicami Żurawią a Wspólną, blokując ruch kołowy. Zdarzenie to miało miejsce po godzinie 8.30, a przez około trzydzieści minut ulica była nieprzejezdna. Protestujący, uzbrojeni w transparenty oraz tabliczki z nazwami gmin borykających się z problemami dostępu do wody, domagali się od rządu większych inwestycji w publiczny transport.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:14
 • Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda
  Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda

  Ratusz m.st. Warszawy, ogłosił rozpoczęcie szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w centrum miasta, koncentrując się na kwartale między ulicami Złotą, Zgoda, Jasną oraz Sienkiewicza. W ramach projektu, który jest kluczowym elementem prezydenckiego programu "Nowe Centrum Warszawy", przewidziano przeprowadzenie kompleksowych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tej części miasta.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 10:22
 • Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta
  Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta

  Dzisiaj rano, na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Brackiej w Warszawie, doszło do niepokojącego incydentu w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdarzenie to, skupiło uwagę licznych służb oraz mediów.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:17
 • Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  
  Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  

  1 lipca w Warszawie, wprowadzono Strefę Czystego Transportu (SCT). Inicjatywa ta obejmuje znaczną część Śródmieścia oraz selektywne fragmenty przyległych dzielnic. Celem wprowadzenia SCT jest redukcja poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, co stanowi odpowiedź na rosnące problemy z jakością powietrza w dużych miastach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:05
 • Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie
  Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie

  W czwartkowy wieczór, 11 lipca, doszło do tragicznego wypadku na trasie W - Z przy Alei Solidarności 71. Śmierć poniosła 40 - letnia pasażerka, podróżująca osobową toyotą, która z nieustalonych przyczyn uderzyła w słup latarni.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 08:47