wtorek, 22 marzec 2022 16:03

Malowanie po numerach – niech obrazy znanych malarzy ozdobią ściany Twojego domu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
obraz słynnego malarza obraz słynnego malarza pixabay

Van Gogh, Klimt, Munch – miłośnik malarstwa nie przejdzie obojętnie obok tych nazwisk. Wybitnie utalentowani zostawili po sobie dzieła, które podziwiają ludzie na całym świecie. O oryginale obrazu można sobie pomarzyć. Kupić reprodukcję? To jest myśl, ale mam lepszy pomysł na obrazy znanych malarzy w Twoim domu – malowanie po numerach.

 

Gdy jedni mają talent, Ty masz możliwości malowania

 1. Vincent van Gogh fenomenalnie łączył kolory, a jego styl jest tak charakterystyczny, że bez trudu każdy go rozpoznaje. Kopie „Słoneczników” i „Gwiaździstej nocy” opanowały nie tylko ściany w domach czy biurach. Zdobią również rzeczy codziennego użytku, jak kubki, talerze, zeszyty. Większość obrazów malarza to emocjonalna kopalnia: możesz przeżywać przy nich smutek, radość, melancholię, ekscytację itd.

 2. Gustav Klimt pokazał, że symbolika w malarstwie ma moc wyzwalania tego, co tkwi gdzieś głęboko w człowieku. Oniryczność jego obrazów przyciąga jak magnes, a bogactwo zdobień nie pozwala oderwać od nich oczu. Idealnym tego przykładem jest obraz „Pocałunek”.

 3. Edvard Munch ekspresjonistycznie wymalowywał swoje uczucia i doświadczenia na płótnie, z czego powstały tak wielkie dzieła jak „Krzyk” czy „Taniec życia”. Te obrazy aż kipią od emocji, wsysają odbiorcę i zmuszają do przemyślenia swoich stanów wewnętrznych.

Ci malarze mieli ogromny talent. Natomiast Ty masz możliwość zanurzyć się w świecie ich obrazów, korzystając z malowania po numerach. Gdy odwzorowujesz obrazy mistrzów:

 • zanurzasz się w tych samych barwach i kształtach co oni,

 • przejmujesz wartość emocjonalną, która tkwi w każdym portrecie, pejzażu, kwiatach itd.,

 • naśladujesz sposób wyrażania wrażliwości artystycznej, przeżyć, doświadczeń, przekonań, a tym samym uczysz się wyrażać siebie.

Malowanie po numerach a inni sławni malarze

Czasami wielka sława może onieśmielać, wzbudzać obawę przed „tykaniem” nieśmiertelnych dzieł. Na szczęście są inni artyści, którzy choć również mocno utalentowani i znani, z racji młodszego stażu oddziałują trochę lżej. Być może większą swobodę poczujesz, malując po numerach właśnie ich obrazy.

 • Leonid Afremov, za pomocą szpachli w sposób impresjonistyczny odtwarzał piękno otaczającego świata.

 • Siergiej Andriyaka, tworzy akwarelowe cuda tak, że jego kwiaty wyglądają jak dopiero zerwane w ogrodzie.

 • Trisha Hardwick, specjalistka od martwej natury i nowoczesnej kolorystyki.

 • Galina Chuvilyaeva, serią obrazów z pociesznymi aniołkami dzieli się ciepłem i życzliwością.

 • Albert Williams, jego liczne kompozycje kwiatowe to niekwestionowana ozdoba salonów.

 • Irina Zeniuk, twórczyni zabawnych i uroczych kotów.

 • Oxana Zaika, wizerunek świata otacza fantastyczną scenerią i fantazyjnymi wzorami.

Gdzie talent nie może, tam malowanie po numerach pośle

Dzięki malowaniu po numerach samodzielnie stworzysz obraz słynnego malarza i ozdobisz nim ściany swojego domu. Zapomnisz o rozterkach, czy masz talent i umiejętności. Po prostu ucieszy Cię możliwość odtworzenia takiego dzieła, jakie robi na Tobie wrażenie być może od wielu już lat. Czekanie dłużej nie ma sensu. Maluj, bo to ogromna frajda i satysfakcja. Obrazy znanych malarzy znajdziesz na artonly.pl

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54