wtorek, 22 marzec 2022 16:03

Malowanie po numerach – niech obrazy znanych malarzy ozdobią ściany Twojego domu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
obraz słynnego malarza obraz słynnego malarza pixabay

Van Gogh, Klimt, Munch – miłośnik malarstwa nie przejdzie obojętnie obok tych nazwisk. Wybitnie utalentowani zostawili po sobie dzieła, które podziwiają ludzie na całym świecie. O oryginale obrazu można sobie pomarzyć. Kupić reprodukcję? To jest myśl, ale mam lepszy pomysł na obrazy znanych malarzy w Twoim domu – malowanie po numerach.

 

Gdy jedni mają talent, Ty masz możliwości malowania

 1. Vincent van Gogh fenomenalnie łączył kolory, a jego styl jest tak charakterystyczny, że bez trudu każdy go rozpoznaje. Kopie „Słoneczników” i „Gwiaździstej nocy” opanowały nie tylko ściany w domach czy biurach. Zdobią również rzeczy codziennego użytku, jak kubki, talerze, zeszyty. Większość obrazów malarza to emocjonalna kopalnia: możesz przeżywać przy nich smutek, radość, melancholię, ekscytację itd.

 2. Gustav Klimt pokazał, że symbolika w malarstwie ma moc wyzwalania tego, co tkwi gdzieś głęboko w człowieku. Oniryczność jego obrazów przyciąga jak magnes, a bogactwo zdobień nie pozwala oderwać od nich oczu. Idealnym tego przykładem jest obraz „Pocałunek”.

 3. Edvard Munch ekspresjonistycznie wymalowywał swoje uczucia i doświadczenia na płótnie, z czego powstały tak wielkie dzieła jak „Krzyk” czy „Taniec życia”. Te obrazy aż kipią od emocji, wsysają odbiorcę i zmuszają do przemyślenia swoich stanów wewnętrznych.

Ci malarze mieli ogromny talent. Natomiast Ty masz możliwość zanurzyć się w świecie ich obrazów, korzystając z malowania po numerach. Gdy odwzorowujesz obrazy mistrzów:

 • zanurzasz się w tych samych barwach i kształtach co oni,

 • przejmujesz wartość emocjonalną, która tkwi w każdym portrecie, pejzażu, kwiatach itd.,

 • naśladujesz sposób wyrażania wrażliwości artystycznej, przeżyć, doświadczeń, przekonań, a tym samym uczysz się wyrażać siebie.

Malowanie po numerach a inni sławni malarze

Czasami wielka sława może onieśmielać, wzbudzać obawę przed „tykaniem” nieśmiertelnych dzieł. Na szczęście są inni artyści, którzy choć również mocno utalentowani i znani, z racji młodszego stażu oddziałują trochę lżej. Być może większą swobodę poczujesz, malując po numerach właśnie ich obrazy.

 • Leonid Afremov, za pomocą szpachli w sposób impresjonistyczny odtwarzał piękno otaczającego świata.

 • Siergiej Andriyaka, tworzy akwarelowe cuda tak, że jego kwiaty wyglądają jak dopiero zerwane w ogrodzie.

 • Trisha Hardwick, specjalistka od martwej natury i nowoczesnej kolorystyki.

 • Galina Chuvilyaeva, serią obrazów z pociesznymi aniołkami dzieli się ciepłem i życzliwością.

 • Albert Williams, jego liczne kompozycje kwiatowe to niekwestionowana ozdoba salonów.

 • Irina Zeniuk, twórczyni zabawnych i uroczych kotów.

 • Oxana Zaika, wizerunek świata otacza fantastyczną scenerią i fantazyjnymi wzorami.

Gdzie talent nie może, tam malowanie po numerach pośle

Dzięki malowaniu po numerach samodzielnie stworzysz obraz słynnego malarza i ozdobisz nim ściany swojego domu. Zapomnisz o rozterkach, czy masz talent i umiejętności. Po prostu ucieszy Cię możliwość odtworzenia takiego dzieła, jakie robi na Tobie wrażenie być może od wielu już lat. Czekanie dłużej nie ma sensu. Maluj, bo to ogromna frajda i satysfakcja. Obrazy znanych malarzy znajdziesz na artonly.pl

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48