wtorek, 22 marzec 2022 16:03

Malowanie po numerach – niech obrazy znanych malarzy ozdobią ściany Twojego domu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
obraz słynnego malarza obraz słynnego malarza pixabay

Van Gogh, Klimt, Munch – miłośnik malarstwa nie przejdzie obojętnie obok tych nazwisk. Wybitnie utalentowani zostawili po sobie dzieła, które podziwiają ludzie na całym świecie. O oryginale obrazu można sobie pomarzyć. Kupić reprodukcję? To jest myśl, ale mam lepszy pomysł na obrazy znanych malarzy w Twoim domu – malowanie po numerach.

 

Gdy jedni mają talent, Ty masz możliwości malowania

 1. Vincent van Gogh fenomenalnie łączył kolory, a jego styl jest tak charakterystyczny, że bez trudu każdy go rozpoznaje. Kopie „Słoneczników” i „Gwiaździstej nocy” opanowały nie tylko ściany w domach czy biurach. Zdobią również rzeczy codziennego użytku, jak kubki, talerze, zeszyty. Większość obrazów malarza to emocjonalna kopalnia: możesz przeżywać przy nich smutek, radość, melancholię, ekscytację itd.

 2. Gustav Klimt pokazał, że symbolika w malarstwie ma moc wyzwalania tego, co tkwi gdzieś głęboko w człowieku. Oniryczność jego obrazów przyciąga jak magnes, a bogactwo zdobień nie pozwala oderwać od nich oczu. Idealnym tego przykładem jest obraz „Pocałunek”.

 3. Edvard Munch ekspresjonistycznie wymalowywał swoje uczucia i doświadczenia na płótnie, z czego powstały tak wielkie dzieła jak „Krzyk” czy „Taniec życia”. Te obrazy aż kipią od emocji, wsysają odbiorcę i zmuszają do przemyślenia swoich stanów wewnętrznych.

Ci malarze mieli ogromny talent. Natomiast Ty masz możliwość zanurzyć się w świecie ich obrazów, korzystając z malowania po numerach. Gdy odwzorowujesz obrazy mistrzów:

 • zanurzasz się w tych samych barwach i kształtach co oni,

 • przejmujesz wartość emocjonalną, która tkwi w każdym portrecie, pejzażu, kwiatach itd.,

 • naśladujesz sposób wyrażania wrażliwości artystycznej, przeżyć, doświadczeń, przekonań, a tym samym uczysz się wyrażać siebie.

Malowanie po numerach a inni sławni malarze

Czasami wielka sława może onieśmielać, wzbudzać obawę przed „tykaniem” nieśmiertelnych dzieł. Na szczęście są inni artyści, którzy choć również mocno utalentowani i znani, z racji młodszego stażu oddziałują trochę lżej. Być może większą swobodę poczujesz, malując po numerach właśnie ich obrazy.

 • Leonid Afremov, za pomocą szpachli w sposób impresjonistyczny odtwarzał piękno otaczającego świata.

 • Siergiej Andriyaka, tworzy akwarelowe cuda tak, że jego kwiaty wyglądają jak dopiero zerwane w ogrodzie.

 • Trisha Hardwick, specjalistka od martwej natury i nowoczesnej kolorystyki.

 • Galina Chuvilyaeva, serią obrazów z pociesznymi aniołkami dzieli się ciepłem i życzliwością.

 • Albert Williams, jego liczne kompozycje kwiatowe to niekwestionowana ozdoba salonów.

 • Irina Zeniuk, twórczyni zabawnych i uroczych kotów.

 • Oxana Zaika, wizerunek świata otacza fantastyczną scenerią i fantazyjnymi wzorami.

Gdzie talent nie może, tam malowanie po numerach pośle

Dzięki malowaniu po numerach samodzielnie stworzysz obraz słynnego malarza i ozdobisz nim ściany swojego domu. Zapomnisz o rozterkach, czy masz talent i umiejętności. Po prostu ucieszy Cię możliwość odtworzenia takiego dzieła, jakie robi na Tobie wrażenie być może od wielu już lat. Czekanie dłużej nie ma sensu. Maluj, bo to ogromna frajda i satysfakcja. Obrazy znanych malarzy znajdziesz na artonly.pl

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03