środa, 05 październik 2022 10:25

Ludzkie i psie nawyki – możesz zmienić swoje życie na lepsze!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
legowiska od Bowl&Bone Republic legowiska od Bowl&Bone Republic mat.prasowe

Nawyki to zagadnienie, które wywołuje w nas często niejasne uczucia. Z jednej strony wiemy, że jest to taka część życia, która powinna podlegać kontroli, z drugiej strony mamy świadomość, że często ulegamy pewnym schematom wbrew naszym oczekiwaniom.

 

Jaką więc rolę pełnią nawyki w naszym życiu? Z pewnością można je podzielić na wyuczone i świadome, i na zachowania, które utrwaliły się niejako bezwiednie. Mówimy, że mamy dobre lub złe nawyki – zachowania, które chcemy w sobie utrwalić lub wyeliminować. W ten sposób dążymy do zmiany, która ma zbliżyć nas do idealnego „ja”.

Wstydliwe przyzwyczajenia

Zazwyczaj wstydzimy się złych przyzwyczajeń – takich elementów trybu życia, które zgodnie z obowiązującym wzorem, wpływają na nas destrukcyjnie. Naczelnym problemem jest palenie papierosów. Innym zachowaniem, którym wolelibyśmy się nie chwalić, jest brak zainteresowania jakimkolwiek sportem i siedzący tryb życia. Do kolejnych możemy zaliczyć narzekanie, jedzenie słodyczy, objadanie się, jedzenie w nocy, oglądanie TV lub seriali, a nawet zwykłe bałaganiarstwo. Tak zwane „złe nawyki” uważamy za swoją porażkę i słabość, ponieważ obniżają nasz komforty życia, odbierają radość a czasem utrudniają relacje społeczne.

Radość ze zmiany

Dla wszystkich nękanych poczuciem porażki z powodu występowania podobnych sytuacji mamy dobrą wiadomość, ponieważ nawyki można kształtować w sobie na każdym etapie życia. Nie jest to cecha charakteru, na którą nie mamy większego wpływu. Liczne badania dowodzą, że potrzebujemy minimalnie 21 dni, by nauczyć siebie pożądanych zachowań. Istnieje wiele poradników, które wspierają cały proces zmian, uświadamiają schematy działania i podają skuteczne metody.

legowiska od Bowl&Bone Republic

legowiska od Bowl&Bone Republic

W procesie nabierania odpowiedniego nawyku kluczowa jest motywacja, wewnętrzna chęć wprowadzenia zmiany. Potem konsekwentnie, małymi krokami staramy się zmienić nasze podejście. Dobrym przykładem jest np. brak ruchu. Wiele osób kupuje sobie w tej sytuacji karnet na siłownię, basen a inni stają się posiadaczami psa. Mając czworonoga w domu nie da się zapomnieć o codziennym wyjściu, w tym przypadku żadna wymówka nie zadziała. Ważnym elementem w nabieraniu dobrych nawyków jest nagroda. Poczucie, że wysiłek i chwilowa rezygnacja z komfortu dadzą nam możliwość sprawienia sobie jeszcze większej przyjemności, jest potężnym mechanizmem pomocnym we wprowadzaniu zmian. Gdy wracamy po spacerze, głodni, zziębnięci lub przemoczeni – marzymy o czymś ciepłym do picia. Równie wielką satysfakcję mamy, widząc szczęśliwego, wypoczętego psa, który po spacerze błyskawicznie zapada w drzemkę na swoim ulubionym legowisku. W szczególności polecamy komfortowe legowiska od Bowl&Bone Republic, które natychmiast skradły nasze serca.

legowiska od Bowl&Bone Republic

legowiska od Bowl&Bone Republic

Zmiana złych nawyków może stać się dla nas nowym źródłem energii, dlatego warto podjąć wysiłek, by krok po kroku zmieniać swoje życie na lepsze.

Artykuł został stworzony ze wsparciem merytorycznym partnera BB Republic.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54