wtorek, 04 październik 2022 09:57

Wyjazd do opieki w Niemczech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wyjazdy Niemcy opieka Wyjazdy Niemcy opieka adobestock

Inflacja nie odpuszcza, ceny prawie wszystkich towarów i usług szybują w górę z tygodnia na tydzień i coraz trudniej dopiąć domowy budżet.

Nic więc dziwnego, że część Polek i Polaków coraz poważniej zastanawia się nad wyjazdem zarobkowym za granicę. Jednym z głównych kierunków pozostają nasi zachodni sąsiedzi. To kuszący kierunek, nie tylko z tego powodu, że zarobki w Niemczech są sporo wyższe niż te w naszym kraju, ale także kurs europejskiej waluty bije rekordy i za każde zarobione Euro otrzymamy więcej złotówek. Jedną z branż, która stale poszukuje pracowników jest opieka nad osobami starszymi. Z czym wiąże się ta praca i czy wyjazd do opieki w Niemczech naprawdę się opłaca?

Zacznijmy od wymogów, jakie trzeba spełnić aby móc liczyć na wyjazd do opieki w Niemczech. Po pierwsze, konieczne jest posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Jednak nie musi być to doświadczenie „profesjonalne”, to znaczy zdobyte podczas pracy w charakterze opiekunki, czy pielęgniarki. Wystarczy, że przez jakiś czas opiekowałaś się swoimi rodzicami, dziadkami, czy znajomymi. Podobnie ma się sprawa z drugim warunkiem, jakim jest znajomość języka niemieckiego. Liczy się komunikatywność i dogadywanie się, zarówno z seniorem, jak i jego rodziną, a nie wszelkiego rodzaju certyfikaty, czy zaświadczenia, nawet z najlepszych szkół, czy instytutów językowych. Oczywiście przydatne będą także umiejętność gotowania, pieczenia, prania, czy zadbania o ogród. Czasami wymagane jest prawo jazdy kategorii B. Tyle w temacie wymogów, a jak jest z zarobkami?

Trzeba przyznać, że wyjazd do opieki w Niemczech może przynieść spore dochody. Z jednej strony, w takich firmach opiekunek osób starszych jak np. Veritas Opieka, można liczyć na zarobki w okolicach 1700 euro netto za miesiąc pracy. Jednak to tylko jedna strona medalu. Kolejnym plusem jest prawie brak kosztów zakwaterowania oraz utrzymania na miejscu zlecenia. Opiekunka seniora ma zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Obie te rzeczy finansowane są przez seniora lub jego rodzinę. Kolejnym plusem jest to, ze Veritas Opieka oferuje darmowy transport na sztelę, oraz późniejszy powrót do kraju. Jak więc widać, wyjazd do opieki w Niemczech może przynieść wyższe dochody niż praca w teoretycznie wyżej opłacanych zawodach, gdzie jednak pracownik musi sam płacić za mieszkanie oraz swoje wyżywienie.

Więcej na temat pracy w branży opieki w Niemczech znajdziesz na naszej stronie: Wyjazdy Niemcy opieka.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54