czwartek, 29 wrzesień 2022 15:18

Porównywarka ubezpieczeń – 3 powody, dla których warto z niej korzystać

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kalkulator OC/AC kalkulator OC/AC www.freepik.com

Porównywarki ubezpieczeń zdobyły w ostatnich latach niemałą popularność. Nic dziwnego, ponieważ dzięki nim można łatwo znaleźć atrakcyjną ofertę. Co to oznacza? Oto 3 powody, dla których warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń.

 

Więcej pieniędzy

Porównywarki ubezpieczeń kojarzą się zazwyczaj z narzędziami do sprawdzania ceny polisy samochodu. Rzeczywiście, kalkulator OC/AC jest bardzo często używany przez kierowców. Konkurencja między agencjami ubezpieczeniowymi jest bardzo duża, co pozwala porównać nieraz skrajnie różne oferty. Odmienne ceny polis OC wynikają z innej wyceny ewentualnych szkód i wartości samochodu, podejścia do stażu kierowcy, posiadanych dotychczas zniżek, zakresu polisy itd.

Z internetowych porównywarek polis mogą skorzystać jednak nie tylko właściciele samochodów. Dzięki takim programom można zaoszczędzić duże sumy np. na wyborze ubezpieczenia mieszkania. Co więcej, w sieci najlepszą ofertę dla siebie mogą znaleźć także te osoby, które chcą kupić prywatny pakiet medyczny lub nabyć polisę na panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne lub pompy ciepła.

Więcej czasu

Konsultowanie się ze stacjonarnymi agencjami wymaga poświęcenia wiele czasu. Siedziby poszczególnych ubezpieczalni znajdują się w różnych częściach miasta. Ponadto nie każda osoba mieszka w metropolii. Porównywarka ubezpieczeń umożliwia wygodne sprawdzenie ofert bez wychodzenia z domu.

Udawanie się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym wymaga też dostosowania swojego czasu do pory otwarcia agencji. Często konieczne jest też umówienie spotkania na konkretną godzinę. Skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń eliminuje tę niedogodność. Najlepszą polisę można znaleźć o dowolnej godzinie i każdego dnia, również w niedziele i święta.

Porównywarka ubezpieczeń likwiduje też problem utraty czasu na dojazd. Zainteresowany ofertami polis klient nie musi stać w korku, jadąc od agencji do agencji. W tym przypadku widać też, jak oszczędność czasu łączy się z pozostawieniem większej ilości pieniędzy w portfelu. Brak konieczności jazdy do ubezpieczalni pozwala uniknąć wydatków na paliwo lub bilety komunikacji miejskiej.

Więcej ofert

Dobra porównywarka ubezpieczeń pozwala porównać oferty wielu firm. W przypadku punktów stacjonarnych nie zawsze jest to możliwe. Nawet multiagencje nie zawsze mają wszystkie interesujące oferty. Ponadto powraca problem dojazdu do siedziby takiej firmy w godzinach jej otwarcia, ryzyka stania w korku i konieczności ponoszenia kosztów przejazdu.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54