czwartek, 29 wrzesień 2022 15:18

Porównywarka ubezpieczeń – 3 powody, dla których warto z niej korzystać

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kalkulator OC/AC kalkulator OC/AC www.freepik.com

Porównywarki ubezpieczeń zdobyły w ostatnich latach niemałą popularność. Nic dziwnego, ponieważ dzięki nim można łatwo znaleźć atrakcyjną ofertę. Co to oznacza? Oto 3 powody, dla których warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń.

 

Więcej pieniędzy

Porównywarki ubezpieczeń kojarzą się zazwyczaj z narzędziami do sprawdzania ceny polisy samochodu. Rzeczywiście, kalkulator OC/AC jest bardzo często używany przez kierowców. Konkurencja między agencjami ubezpieczeniowymi jest bardzo duża, co pozwala porównać nieraz skrajnie różne oferty. Odmienne ceny polis OC wynikają z innej wyceny ewentualnych szkód i wartości samochodu, podejścia do stażu kierowcy, posiadanych dotychczas zniżek, zakresu polisy itd.

Z internetowych porównywarek polis mogą skorzystać jednak nie tylko właściciele samochodów. Dzięki takim programom można zaoszczędzić duże sumy np. na wyborze ubezpieczenia mieszkania. Co więcej, w sieci najlepszą ofertę dla siebie mogą znaleźć także te osoby, które chcą kupić prywatny pakiet medyczny lub nabyć polisę na panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne lub pompy ciepła.

Więcej czasu

Konsultowanie się ze stacjonarnymi agencjami wymaga poświęcenia wiele czasu. Siedziby poszczególnych ubezpieczalni znajdują się w różnych częściach miasta. Ponadto nie każda osoba mieszka w metropolii. Porównywarka ubezpieczeń umożliwia wygodne sprawdzenie ofert bez wychodzenia z domu.

Udawanie się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym wymaga też dostosowania swojego czasu do pory otwarcia agencji. Często konieczne jest też umówienie spotkania na konkretną godzinę. Skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń eliminuje tę niedogodność. Najlepszą polisę można znaleźć o dowolnej godzinie i każdego dnia, również w niedziele i święta.

Porównywarka ubezpieczeń likwiduje też problem utraty czasu na dojazd. Zainteresowany ofertami polis klient nie musi stać w korku, jadąc od agencji do agencji. W tym przypadku widać też, jak oszczędność czasu łączy się z pozostawieniem większej ilości pieniędzy w portfelu. Brak konieczności jazdy do ubezpieczalni pozwala uniknąć wydatków na paliwo lub bilety komunikacji miejskiej.

Więcej ofert

Dobra porównywarka ubezpieczeń pozwala porównać oferty wielu firm. W przypadku punktów stacjonarnych nie zawsze jest to możliwe. Nawet multiagencje nie zawsze mają wszystkie interesujące oferty. Ponadto powraca problem dojazdu do siedziby takiej firmy w godzinach jej otwarcia, ryzyka stania w korku i konieczności ponoszenia kosztów przejazdu.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03