wtorek, 13 grudzień 2022 19:22

Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem w Warszawie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
mieszkanie pod wynajem Warszawa mieszkanie pod wynajem Warszawa pixabay

Stolica Polski to miasto, w które cieszy się dużą popularnością wśród osób chcących kupić mieszkanie na wynajem.

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ Warszawa jest miastem, do którego wiele osób przyjeżdża nie tylko za pracą, ale też na studia lub w poszukiwaniu innych możliwości rozwoju. Wszystko to sprawia, że rynek mieszkaniowy w Warszawie jest bardzo dynamiczny, a osoby posiadające nieruchomości na wynajem, nie mają problemów ze znalezieniem najemców. Zanim jednak podejmie się decyzję o zakupie konkretnego mieszkania, warto sprawdzić, które dzielnice Warszawy cieszą się największym zainteresowaniem wśród wynajmujących.

Określ swoją grupę docelową - dzięki temu łatwiej ci będzie podjąć decyzję

Zanim kupisz mieszkanie na wynajem, zastanów się, czy zależy ci na dotarciu do jakiejś konkretnej grupy odbiorców. Grupy, które najczęściej szukają mieszkania na wynajem to studenci, pracujący single oraz rodziny. Jeżeli twoją grupą docelową są np. osoby, które przyjechały do Warszawy na studia, to prawdopodobnie będą one szukały niewielkich mieszkań, dobrze skomunikowanych z centrum. Z kolei rodziny z dziećmi będą szukały mieszkań, w których okolicy będą znajdowały się rozmaite tereny spacerowe, place zabaw, infrastruktura edukacyjna, sklepy itd. Jeżeli więc chcesz, żeby twoimi najemcami były osoby z konkretnej grupy, to uwzględnij fakt, że każda ze wspomnianych grup ma konkretne potrzeby związane z miejscem zamieszkania.

Atrakcyjne dzielnice Warszawy - w tych miejscach warto inwestować!

Chcesz kupić mieszkanie, a następnie wynająć je studentom? W takim razie Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Ochota, Bielany i ewentualnie Powiśle, z pewnością są dzielnicami, na które powinieneś zwrócić uwagę. Z tych części Warszawy jest bowiem blisko na różne uczelnie, a dodatkowo zwykle są one dość dobrze skomunikowane z centrum Warszawy, co dla większości studentów będzie dodatkowym atutem. 

Jeżeli natomiast chciałbyś wynająć mieszkanie osobie, która przyjechała do stolicy za pracą, to dobrym pomysłem może być zakup mieszkania niedaleko tzw. Mordoru, czyli w okolicach ul. Domaniewskiej na Mokotowie. Skupiska biurowców znajdują się również niedaleko ronda Daszyńskiego oraz ronda ONZ, co oznacza, że wato zainwestować w mieszkania na Woli lub w Centrum. 

Twoimi najemcami ma zostać rodzina z dziećmi? W takim wypadku nieruchomości na Woli, Bemowie, Żoliborzu, Saskiej Kępie oraz na Ursynowie, z pewnością okażą się dobrym wyborem.

W wyborze odpowiedniego zakupu mieszkania na wynajem może pomóc Ci Pani Agnieszka Gizińska, która jest właścicielką renomowanego biura nieruchomości w Warszawie - COSMOPOLITAN.

Zwróć uwagę na atuty interesującej cię nieruchomości

Czasami dzielnica, w której znajduje się mieszkanie, ma mniejsze znaczenie niż np. jego skomunikowanie z innymi częściami miasta. Jeżeli zdecydujesz się na zakup mieszkania zlokalizowanego niedaleko metra, to nie będziesz miał najmniejszych problemów z wynajęciem go. Dla wynajmujących istotny może być również standard mieszkania, bliskość sklepów, restauracji, parków itd., rozkład pomieszczeń czy możliwość wynajęcia miejsca parkingowego. Podejmując decyzję o zakupie mieszkania, staraj się więc patrzeć na nie wieloaspektowo, uwzględniając różne zalety interesujących cię nieruchomości.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54