czwartek, 15 grudzień 2022 14:31

Jak wybrać papeterię ślubną? Inspiracje i porady!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
https://royaldekor.pl/zaproszenia-slubne https://royaldekor.pl/zaproszenia-slubne

W skład papeterii ślubnej wchodzą wszystkie elementy papiernicze wykorzystywane do organizacji ślubu i wesela. Jak wybrać najlepsze zaproszenia i winietki dla gości? Sprawdź!

Papeteria ślubna – co wchodzi w jej skład?

Mogłoby się wydawać, że papeteria ślubna to tylko zaproszenia na ślub i wesele. Warto mieć jednak na uwadze, że w skład weselnej papeterii wchodzą również takie elementy jak przede wszystkim:

 • Winietki;
 • Zawieszki na alkohol;
 • Podziękowania dla gości;
 • Tablica z listą gości;
 • Pudełko na koperty;
 • Menu weselne;
 • Program wesela;
 • Księga gości weselnych.

Jak wybrać wymarzone zaproszenia ślubne

Wybór zaproszeń ślubnych to jedna z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć w trakcie organizacji wesela. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego wariantu zaproszenia? Warto przyjrzeć się przede wszystkim następującym aspektom:

 • Dopasowanie do stylu przyjęcia – młode pary coraz częściej decydują się na zorganizowanie wesela w określonym stylu. Warto zdecydować się na zaproszeń, które będą oddawały klimat imprezy. Do wyboru mamy między innymi zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym, boho czy glamour.
 • Kolor przewodni wesela – większość par decyduje się na wybór weselnego koloru przewodniego, który stanowi świetne urozmaicenie ślubnych dekoracji. Zaproszenia utrzymane w odcieniu przewodnim wesela z pewnością zapadną w pamięć Waszym gościom.
 • Treść zaproszenia ślubnego – jest ona nie mniej ważna niż sam projekt zaproszenia. Możecie umieścić w treści jedynie zwięzłe informacje dotyczące daty i miejsca ślubu. Coraz więcej par decyduje się jednak na umieszczenie w treści zaproszenia zabawnych wierszyków czy rymowanek.

Wysokiej jakości zaproszenia na ślub w atrakcyjnych cenach znajdziesz w dobrych sklepach online - https://royaldekor.pl/zaproszenia-slubne

zaproszenie na ślub ze zdjęciem

zaproszenie na ślub ze zdjęciem

Czym się kierować przy wyborze winietek?

Wiele par młodych zastanawia się, jak wybrać najlepsze winietki na stół weselny. Czym się kierować podczas ich wyboru? Oto najważniejsze kwestie:

 • Styl i kolor – winietki powinny tworzyć spójną całość z zaproszeniami i innymi elementami papeterii ślubnej.
 • Forma winietek – najczęściej występują one w formie papierowych wizytówek, ale pary młode coraz częściej decydują się na winietki w bardziej oryginalnym wydaniu. Popularne są m.in. listki, szyszki, muszelki czy kamienie.

Gdzie kupić papeterię ślubną?

Planujesz wesele i zastanawiasz się, gdzie kupić piękny zestaw papeterii ślubnej? Wyspecjalizowane sklepy online to z pewnością jedno z takich miejsc. Szeroki wybór dodatków ślubnych sprawi, że z łatwością wybierzesz papeterię idealnie dopasowaną do własnych potrzeb i preferencji.

winietka na stół z motywem zielonych liści eukaliptusawinietka na stół z motywem zielonych liści eukaliptusa

Gdzie kupić papeterię ślubną?

Planujesz wesele i zastanawiasz się, gdzie kupić piękny zestaw papeterii ślubnej? Wyspecjalizowane sklepy online to z pewnością jedno z takich miejsc. Szeroki wybór dodatków ślubnych sprawi, że z łatwością wybierzesz papeterię idealnie dopasowaną do własnych potrzeb i preferencji.

 pudełko na ciasto weselne personalizowane

pudełko na ciasto weselne personalizowane

numerek na stolik weselny biało zielony

numerek na stolik weselny biało zielony

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03