piątek, 26 listopad 2021 16:15

Fitness na trampolinach – wypróbuj czegoś nowego!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
fitness na trampolinach w Warszawie fitness na trampolinach w Warszawie pixabay

Szukasz alternatywy dla zwyczajnych zajęć fitness? Pomyśl o skorzystaniu z fitnessu na trampolinach!

Gdy zwykłe zajęcia fitness są już dla Ciebie zbyt nudne, warto zdecydować się na coś zupełnie nowego. Doskonałym pomysłem może być w tym przypadku fitness na trampolinach. Jak można skorzystać z tego typu aktywności? Dlaczego warto ją wybrać?

Fitness na trampolinach – dlaczego warto?

Po jakiś czasie zwykłe zajęcia fitness mogą przestać budzić zainteresowanie. Ciągle te same aktywności mogą także powodować mniejszą motywację, a tym samym gorsze wyniki sportowe. W takiej sytuacji warto zdecydować się na coś nowego, na przykład na fitness na trampolinach.

Skakanie na trampolinach to doskonałe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych. Według badań korzystanie z trampolin angażuje znacznie więcej mięśni niż bieganie i przy tym pozwala na uzyskanie o wiele lepszej efektywności aktywności fizycznej.

Wśród najważniejszych zalet związanych ze skakaniem na trampolinach znajdują się:

 • Efektywniejsza koordynacja ruchowa – możliwe jest uzyskanie lepszej elastyczności, równowagi i gibkości ciała,
 • Wspomaga pracę wielu partii mięśniowych – doskonale działa nie tylko na mięśnie nóg, ale również rąk, pleców oraz brzucha,
 • Powoduje poprawę kondycji – fitness na trampolinach sprawia, że dbanie o kondycję całego ciała jest jeszcze łatwiejsze,
 • Przyspieszenie przemiany materii – lepszy metabolizm powoduje, że można szybciej spalać kalorie,
 • Pomaga w kształtowaniu sylwetki – pozwala na uzyskanie lepszej figury, między innymi modeluje talię, uda oraz pośladki.

Trampoliny – fitness w domu czy w parku trampolin?

Obecnie można skorzystać z fitness na trampolinach w Warszawie oraz w wielu innych miastach w Polsce. Ponadto można też ćwiczyć w domu. Jaką opcję wybrać?

Obecnie Warszawa jest jednym z tych miast w Polsce, gdzie do dyspozycji osób zainteresowanych skakaniem na trampolinach jest wiele parków trampolin. Zapewniają one dostęp do nowoczesnego zaplecza, w tym nie tylko do samych trampolin do skakania, ale także innego wyposażenia, które powoduje, że aktywność fizyczna staje się jeszcze bardziej ekscytująca i pozwala na uzyskanie lepszych efektów. Osoby, które chciałyby wybrać się na fitness na trampolinach w Warszawie, mogą również zdecydować się na szereg zajęć dodatkowych w tym zakresie, między innymi na gimnastykę artystyczną, parkour czy tricking, które prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów.

Głównym minusem ćwiczenia w parkach trampolin jest cena, ponieważ każde wejście do parku związane jest z opłatą. Stąd też jako alternatywa dla parków trampolin w mieście jak Warszawa można zdecydować się na zakupienie trampoliny do ćwiczeń w domu. W sprzedaży można znaleźć różne typy trampolin doskonałe do ćwiczenia we własnym zakresie. W internecie natomiast można wyszukać wiele typów zestawów ćwiczeniowych przeznaczonych właśnie na trampolinę. W tym przypadku ponosi się tylko jednorazowy koszt związany z zakupieniem trampoliny.

Jak ćwiczyć na trampolinach?

Osoby, które chciałyby zdecydować się na fitness na trampolinach, mogą wykonywać na nich różnorodne ćwiczenia.

Trampoliny pozwalają na angażowanie wielu partii mięśniowych, co powoduje, że można wyszukać także takie zestawy ćwiczeniowe, które umożliwiają skoncentrowanie się na określonych partiach ciała, na przykład na brzuchu czy na pośladkach.

W sieci czeka wiele gotowych treningów, które można wykorzystać zarówno w przypadku samodzielnego ćwiczenia w domu, jak i podczas wizyty w parkach trampolin.

Gdzie można skorzystać z fitnessu na trampolinach?

Obecnie fitness na trampolinach jest możliwy w praktycznie każdym parku trampolin w Polsce. Wystarczy tylko wykupić bilet oraz zabrać ze sobą na miejsce strój sportowy, w którym łatwo można wykonywać ćwiczenia. Konieczne będą także specjalne skarpetki o antypoślizgowej podeszwie.

Gdy chodzi o fitness na trampolinach w Warszawie cena związana z wejściem do parku trampolin rozpoczyna się od około 20 złotych za jedną godzinę, natomiast wtedy, gdy kupuje się karnet, można uzyskać niższą cenę za wejście bez limitowanego czasu. Z cennikami biletów można bliżej zapoznać się online.

 

 • Co zrobić gdy musisz się przeprowadzić?
  Co zrobić gdy musisz się przeprowadzić?

  Przeprowadzka może doprowadzić do wielu problemów i trudności zwłaszcza wtedy, kiedy nie masz doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach. Co zrobić aby przebiegła szybko i sprawnie?

  Written on czwartek, 20 styczeń 2022 17:44
 • Z czym nosić rozkloszowaną spódnicę?
  Z czym nosić rozkloszowaną spódnicę?

  Rozkloszowane spódnice pozostają w modzie już od kilku sezonów i nic nie zapowiada zmiany w tym temacie. To jeden z ulubionych fasonów, noszony przez kobiety niezależnie od pory roku. Świetnie wyglądają latem z lekkimi bluzeczkami i zimą, w połączeniu z golfami. Jak nosić rozkloszowane spódnice?

  Written on środa, 19 styczeń 2022 12:59
 • Białe vs czarne – sprawdź najmodniejsze botki w tym sezonie!
  Białe vs czarne – sprawdź najmodniejsze botki w tym sezonie!

  Botki, czy to białe, czy czarne, koniecznie muszą znaleźć się w damskiej szafie, choćby w pojedynczym egzemplarzu. To ponadczasowe obuwie, które pasuje do wielu stylizacji.  Możesz znaleźć zarówno modele basicowe, jak i z modnymi detalami, aplikacjami i zdobieniami. Podpowiadamy, do jakich ubrań najlepiej je nosić i z czym warto zestawić.

  Written on wtorek, 18 styczeń 2022 10:39
 • Porady prawne - czym są i gdzie ich szukać?
  Porady prawne - czym są i gdzie ich szukać?

  Musisz rozwiązać problem prawny, jednak nie wiesz gdzie się zgłosić, by uzyskać jak najlepszą pomoc? Słyszałeś/Słyszałaś kiedyś o poradach prawnych, ale nie wiesz, czym one tak właściwie są? W tym artykule wyjaśniamy, gdzie szukać pomocy w kwestiach prawnych.

  Written on środa, 12 styczeń 2022 10:20
 • Do czego służą gadżety reklamowe?
  Do czego służą gadżety reklamowe?

  Odpowiednio użyte gadżety reklamowe potrafią przynieść wiele korzyści firmie. Kiedy ich używać? Jak wdrożyć artykuły promocyjne, aby zbudować pozytywny wizerunek firmy? Co będzie odpowiednim artykułem promocyjnym i kiedy je podarować potencjalnym klientom?

  Written on poniedziałek, 10 styczeń 2022 10:20