piątek, 26 listopad 2021 16:15

Fitness na trampolinach – wypróbuj czegoś nowego!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
fitness na trampolinach w Warszawie fitness na trampolinach w Warszawie pixabay

Szukasz alternatywy dla zwyczajnych zajęć fitness? Pomyśl o skorzystaniu z fitnessu na trampolinach!

Gdy zwykłe zajęcia fitness są już dla Ciebie zbyt nudne, warto zdecydować się na coś zupełnie nowego. Doskonałym pomysłem może być w tym przypadku fitness na trampolinach. Jak można skorzystać z tego typu aktywności? Dlaczego warto ją wybrać?

Fitness na trampolinach – dlaczego warto?

Po jakiś czasie zwykłe zajęcia fitness mogą przestać budzić zainteresowanie. Ciągle te same aktywności mogą także powodować mniejszą motywację, a tym samym gorsze wyniki sportowe. W takiej sytuacji warto zdecydować się na coś nowego, na przykład na fitness na trampolinach.

Skakanie na trampolinach to doskonałe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych. Według badań korzystanie z trampolin angażuje znacznie więcej mięśni niż bieganie i przy tym pozwala na uzyskanie o wiele lepszej efektywności aktywności fizycznej.

Wśród najważniejszych zalet związanych ze skakaniem na trampolinach znajdują się:

 • Efektywniejsza koordynacja ruchowa – możliwe jest uzyskanie lepszej elastyczności, równowagi i gibkości ciała,
 • Wspomaga pracę wielu partii mięśniowych – doskonale działa nie tylko na mięśnie nóg, ale również rąk, pleców oraz brzucha,
 • Powoduje poprawę kondycji – fitness na trampolinach sprawia, że dbanie o kondycję całego ciała jest jeszcze łatwiejsze,
 • Przyspieszenie przemiany materii – lepszy metabolizm powoduje, że można szybciej spalać kalorie,
 • Pomaga w kształtowaniu sylwetki – pozwala na uzyskanie lepszej figury, między innymi modeluje talię, uda oraz pośladki.

Trampoliny – fitness w domu czy w parku trampolin?

Obecnie można skorzystać z fitness na trampolinach w Warszawie oraz w wielu innych miastach w Polsce. Ponadto można też ćwiczyć w domu. Jaką opcję wybrać?

Obecnie Warszawa jest jednym z tych miast w Polsce, gdzie do dyspozycji osób zainteresowanych skakaniem na trampolinach jest wiele parków trampolin. Zapewniają one dostęp do nowoczesnego zaplecza, w tym nie tylko do samych trampolin do skakania, ale także innego wyposażenia, które powoduje, że aktywność fizyczna staje się jeszcze bardziej ekscytująca i pozwala na uzyskanie lepszych efektów. Osoby, które chciałyby wybrać się na fitness na trampolinach w Warszawie, mogą również zdecydować się na szereg zajęć dodatkowych w tym zakresie, między innymi na gimnastykę artystyczną, parkour czy tricking, które prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów.

Głównym minusem ćwiczenia w parkach trampolin jest cena, ponieważ każde wejście do parku związane jest z opłatą. Stąd też jako alternatywa dla parków trampolin w mieście jak Warszawa można zdecydować się na zakupienie trampoliny do ćwiczeń w domu. W sprzedaży można znaleźć różne typy trampolin doskonałe do ćwiczenia we własnym zakresie. W internecie natomiast można wyszukać wiele typów zestawów ćwiczeniowych przeznaczonych właśnie na trampolinę. W tym przypadku ponosi się tylko jednorazowy koszt związany z zakupieniem trampoliny.

Jak ćwiczyć na trampolinach?

Osoby, które chciałyby zdecydować się na fitness na trampolinach, mogą wykonywać na nich różnorodne ćwiczenia.

Trampoliny pozwalają na angażowanie wielu partii mięśniowych, co powoduje, że można wyszukać także takie zestawy ćwiczeniowe, które umożliwiają skoncentrowanie się na określonych partiach ciała, na przykład na brzuchu czy na pośladkach.

W sieci czeka wiele gotowych treningów, które można wykorzystać zarówno w przypadku samodzielnego ćwiczenia w domu, jak i podczas wizyty w parkach trampolin.

Gdzie można skorzystać z fitnessu na trampolinach?

Obecnie fitness na trampolinach jest możliwy w praktycznie każdym parku trampolin w Polsce. Wystarczy tylko wykupić bilet oraz zabrać ze sobą na miejsce strój sportowy, w którym łatwo można wykonywać ćwiczenia. Konieczne będą także specjalne skarpetki o antypoślizgowej podeszwie.

Gdy chodzi o fitness na trampolinach w Warszawie cena związana z wejściem do parku trampolin rozpoczyna się od około 20 złotych za jedną godzinę, natomiast wtedy, gdy kupuje się karnet, można uzyskać niższą cenę za wejście bez limitowanego czasu. Z cennikami biletów można bliżej zapoznać się online.

 

 • Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!
  Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!

  Torebki: są tak różnorodne, że wpiszą się w styl i estetykę każdej kobiety. Które torebki na co dzień, a które modele na wyjątkowe okazje?

  Written on wtorek, 09 sierpień 2022 09:31
 • Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy
  Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy

  Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka często bywa niełatwy. Co wobec tego należy brać pod uwagę, kiedy trzeba kupić wózek dziecięcy? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wózków dziecięcych, to przeczytaj poniższy artykuł.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 09:07
 • Sposoby na upał w biurze
  Sposoby na upał w biurze

  Upalne dni dają się we znaki, a prognozy pogody sugerują, że wysokie temperatury szybko nie przeminą. Jak radzić sobie z taką sytuacją, szczególnie kiedy spędzamy długie godziny w pracy w pomieszczeniu bez klimatyzacji?

  Written on czwartek, 28 lipiec 2022 16:27
 • Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?
  Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?

  Warszawa to jeden z największych w Polsce rynków cukierniczych. Każda dzielnica ma swoje cukiernie – Mokotów nie jest tu żadnym wyjątkiem. W większości takich miejsc nie ma problemu z zamówieniem tortu. O czym trzeba przy tej okazji pamiętać?

  Written on środa, 27 lipiec 2022 14:12
 • Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!
  Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!

  Każda dziedzina związana bezpośrednio ze stanem naszego zdrowia wciąż się rozwija. Stale słyszymy o coraz to nowych metodach zwalczania chorób, czy przeprowadzania zabiegów.

  Written on piątek, 22 lipiec 2022 10:28