piątek, 26 listopad 2021 16:15

Fitness na trampolinach – wypróbuj czegoś nowego!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
fitness na trampolinach w Warszawie fitness na trampolinach w Warszawie pixabay

Szukasz alternatywy dla zwyczajnych zajęć fitness? Pomyśl o skorzystaniu z fitnessu na trampolinach!

Gdy zwykłe zajęcia fitness są już dla Ciebie zbyt nudne, warto zdecydować się na coś zupełnie nowego. Doskonałym pomysłem może być w tym przypadku fitness na trampolinach. Jak można skorzystać z tego typu aktywności? Dlaczego warto ją wybrać?

Fitness na trampolinach – dlaczego warto?

Po jakiś czasie zwykłe zajęcia fitness mogą przestać budzić zainteresowanie. Ciągle te same aktywności mogą także powodować mniejszą motywację, a tym samym gorsze wyniki sportowe. W takiej sytuacji warto zdecydować się na coś nowego, na przykład na fitness na trampolinach.

Skakanie na trampolinach to doskonałe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych. Według badań korzystanie z trampolin angażuje znacznie więcej mięśni niż bieganie i przy tym pozwala na uzyskanie o wiele lepszej efektywności aktywności fizycznej.

Wśród najważniejszych zalet związanych ze skakaniem na trampolinach znajdują się:

 • Efektywniejsza koordynacja ruchowa – możliwe jest uzyskanie lepszej elastyczności, równowagi i gibkości ciała,
 • Wspomaga pracę wielu partii mięśniowych – doskonale działa nie tylko na mięśnie nóg, ale również rąk, pleców oraz brzucha,
 • Powoduje poprawę kondycji – fitness na trampolinach sprawia, że dbanie o kondycję całego ciała jest jeszcze łatwiejsze,
 • Przyspieszenie przemiany materii – lepszy metabolizm powoduje, że można szybciej spalać kalorie,
 • Pomaga w kształtowaniu sylwetki – pozwala na uzyskanie lepszej figury, między innymi modeluje talię, uda oraz pośladki.

Trampoliny – fitness w domu czy w parku trampolin?

Obecnie można skorzystać z fitness na trampolinach w Warszawie oraz w wielu innych miastach w Polsce. Ponadto można też ćwiczyć w domu. Jaką opcję wybrać?

Obecnie Warszawa jest jednym z tych miast w Polsce, gdzie do dyspozycji osób zainteresowanych skakaniem na trampolinach jest wiele parków trampolin. Zapewniają one dostęp do nowoczesnego zaplecza, w tym nie tylko do samych trampolin do skakania, ale także innego wyposażenia, które powoduje, że aktywność fizyczna staje się jeszcze bardziej ekscytująca i pozwala na uzyskanie lepszych efektów. Osoby, które chciałyby wybrać się na fitness na trampolinach w Warszawie, mogą również zdecydować się na szereg zajęć dodatkowych w tym zakresie, między innymi na gimnastykę artystyczną, parkour czy tricking, które prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów.

Głównym minusem ćwiczenia w parkach trampolin jest cena, ponieważ każde wejście do parku związane jest z opłatą. Stąd też jako alternatywa dla parków trampolin w mieście jak Warszawa można zdecydować się na zakupienie trampoliny do ćwiczeń w domu. W sprzedaży można znaleźć różne typy trampolin doskonałe do ćwiczenia we własnym zakresie. W internecie natomiast można wyszukać wiele typów zestawów ćwiczeniowych przeznaczonych właśnie na trampolinę. W tym przypadku ponosi się tylko jednorazowy koszt związany z zakupieniem trampoliny.

Jak ćwiczyć na trampolinach?

Osoby, które chciałyby zdecydować się na fitness na trampolinach, mogą wykonywać na nich różnorodne ćwiczenia.

Trampoliny pozwalają na angażowanie wielu partii mięśniowych, co powoduje, że można wyszukać także takie zestawy ćwiczeniowe, które umożliwiają skoncentrowanie się na określonych partiach ciała, na przykład na brzuchu czy na pośladkach.

W sieci czeka wiele gotowych treningów, które można wykorzystać zarówno w przypadku samodzielnego ćwiczenia w domu, jak i podczas wizyty w parkach trampolin.

Gdzie można skorzystać z fitnessu na trampolinach?

Obecnie fitness na trampolinach jest możliwy w praktycznie każdym parku trampolin w Polsce. Wystarczy tylko wykupić bilet oraz zabrać ze sobą na miejsce strój sportowy, w którym łatwo można wykonywać ćwiczenia. Konieczne będą także specjalne skarpetki o antypoślizgowej podeszwie.

Gdy chodzi o fitness na trampolinach w Warszawie cena związana z wejściem do parku trampolin rozpoczyna się od około 20 złotych za jedną godzinę, natomiast wtedy, gdy kupuje się karnet, można uzyskać niższą cenę za wejście bez limitowanego czasu. Z cennikami biletów można bliżej zapoznać się online.

 

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54