wtorek, 17 maj 2022 11:09

Dywan z długim włosiem - jak o niego dbać?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
pralnia Damat pralnia Damat pixabay

Dywan z długim włosiem w typie "shaggy" z pewnością jest jedną z najlepszych ozdób, jaką możemy dopasować do wnętrza. Jednak "kudłate" dywany są niezwykłym wyzwaniem, jeśli chodzi o dbanie o ich wygląd i nienaganną prezencję.

Dywany z długim włosiem są o wiele bardziej podatne na zniszczenia i zabrudzenia w przypadku intensywnego użytkowania, niż inne modele. Jednak z pomocą odpowiedniej pralni i kilku prostych czynności, z pewnością dywan "shaggy" będzie długo spełniał swoją funkcję ozdobną.

Dywan z długim włosiem w typie "shaggy" z pewnością jest jedną z najlepszych ozdób, jaką możemy dopasować do wnętrza. Jednak "kudłate" dywany są niezwykłym wyzwaniem, jeśli chodzi o dbanie o ich wygląd i nienaganną prezencję. Dywany z długim włosiem są o wiele bardziej podatne na zniszczenia i zabrudzenia w przypadku intensywnego użytkowania, niż inne modele. Jednak z pomocą odpowiedniej pralni i kilku prostych czynności, z pewnością dywan "shaggy" będzie długo spełniał swoją funkcję ozdobną.

Trzepanie "kudłatych" dywanów

Pierwszą i najważniejszą kwestią, o którą należy zadbać, by utrzymać dywan z długim włosiem w czystości, jest jego trzepanie. Wydaje się to banalne, jednak odpowiednie trzepanie tego typu dywanu jest prawdziwą sztuką. Trzeba to bowiem zrobić tak, by nie uszkodzić włosia i jednocześnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia z podstawy dywanu. Jedną z metod jest wytrzepanie go na dworze i "wykurzenie" wszelkich nieczystości przy pomocy trzepaczki. Niemniej jednak można pokusić się również o wytrzepanie dywanu ręcznie. Wówczas trzeba będzie go delikatnie złapać za rogi i po prostu energicznie strzepać. Cały proces jednak musi być przeprowadzony z zachowaniem należytej ostrożności, by nie naruszyć włosia dywanów, a także jego całej struktury.

Odkurzanie dywanów z długim włosiem

Kolejnym krokiem na drodze do zachowania estetyki "kudłatego" dywanu na jak najdłużej, jest jego regularne odkurzanie. Warto wiedzieć, że tego typu dywany cechują się zawsze miękkim i długim runem. To z kolei predysponuje je do zatrzymywania wszelkich zanieczyszczeń pomiędzy włosami. Brud wnika głęboko w strukturę runa, a w momencie, kiedy domownicy go udeptują, będzie on jeszcze trudniejszy do usunięcia. Wobec tego regularne odkurzanie staje się prawdziwym priorytetem. Co ciekawe, zaleca się to robić nawet codziennie lub dwa razy dziennie- w momencie, kiedy w domu znajdują się małe dzieci i zwierzęta. Warto jednak posłużyć się plastikową końcówką do odkurzacza, by nie zniszczyć runa dywanu. Dodatkowo świetnym pomysłem okazuje się również  odkurzenie dywanu z obu stron- wierzchniej i spodniej. Systematyczność i delikatność pozwoli zachować jego względy estetyczne na długi czas.

Profesjonalna pralnia dywanów spieszy z pomocą!

Odkurzanie i trzepanie "kudłatego" dywanu z pewnością pomoże doraźnie pozbyć się zanieczyszczeń i kurzu. Jednak co w przypadku, kiedy zdążyły one wniknąć już głęboko w strukturę włosia? Wówczas koniecznością staje się wypranie dywanu. Można to zrobić ręcznie np. z wykorzystaniem suchego szamponu. Jednak o wiele lepiej sprawdzi się oddanie kudłacza w ręce profesjonalistów jak np. pralnia Damat, która pierze dywany z długim włosiem. Posiadają oni nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale także niezbędne środki do tego, by odświeżyć nawet najbardziej kudłaty dywan. Wówczas nie musimy obawiać się o to, że po praniu dywan straci swój nienaganny wygląd, a włosie po prostu zacznie z niego wypadać. Dzięki profesjonalnej pralni, każde zabrudzenie z dywanu z długim włosiem, zostanie szybko usunięte.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54