wtorek, 17 maj 2022 11:09

Dywan z długim włosiem - jak o niego dbać?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
pralnia Damat pralnia Damat pixabay

Dywan z długim włosiem w typie "shaggy" z pewnością jest jedną z najlepszych ozdób, jaką możemy dopasować do wnętrza. Jednak "kudłate" dywany są niezwykłym wyzwaniem, jeśli chodzi o dbanie o ich wygląd i nienaganną prezencję.

Dywany z długim włosiem są o wiele bardziej podatne na zniszczenia i zabrudzenia w przypadku intensywnego użytkowania, niż inne modele. Jednak z pomocą odpowiedniej pralni i kilku prostych czynności, z pewnością dywan "shaggy" będzie długo spełniał swoją funkcję ozdobną.

Dywan z długim włosiem w typie "shaggy" z pewnością jest jedną z najlepszych ozdób, jaką możemy dopasować do wnętrza. Jednak "kudłate" dywany są niezwykłym wyzwaniem, jeśli chodzi o dbanie o ich wygląd i nienaganną prezencję. Dywany z długim włosiem są o wiele bardziej podatne na zniszczenia i zabrudzenia w przypadku intensywnego użytkowania, niż inne modele. Jednak z pomocą odpowiedniej pralni i kilku prostych czynności, z pewnością dywan "shaggy" będzie długo spełniał swoją funkcję ozdobną.

Trzepanie "kudłatych" dywanów

Pierwszą i najważniejszą kwestią, o którą należy zadbać, by utrzymać dywan z długim włosiem w czystości, jest jego trzepanie. Wydaje się to banalne, jednak odpowiednie trzepanie tego typu dywanu jest prawdziwą sztuką. Trzeba to bowiem zrobić tak, by nie uszkodzić włosia i jednocześnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia z podstawy dywanu. Jedną z metod jest wytrzepanie go na dworze i "wykurzenie" wszelkich nieczystości przy pomocy trzepaczki. Niemniej jednak można pokusić się również o wytrzepanie dywanu ręcznie. Wówczas trzeba będzie go delikatnie złapać za rogi i po prostu energicznie strzepać. Cały proces jednak musi być przeprowadzony z zachowaniem należytej ostrożności, by nie naruszyć włosia dywanów, a także jego całej struktury.

Odkurzanie dywanów z długim włosiem

Kolejnym krokiem na drodze do zachowania estetyki "kudłatego" dywanu na jak najdłużej, jest jego regularne odkurzanie. Warto wiedzieć, że tego typu dywany cechują się zawsze miękkim i długim runem. To z kolei predysponuje je do zatrzymywania wszelkich zanieczyszczeń pomiędzy włosami. Brud wnika głęboko w strukturę runa, a w momencie, kiedy domownicy go udeptują, będzie on jeszcze trudniejszy do usunięcia. Wobec tego regularne odkurzanie staje się prawdziwym priorytetem. Co ciekawe, zaleca się to robić nawet codziennie lub dwa razy dziennie- w momencie, kiedy w domu znajdują się małe dzieci i zwierzęta. Warto jednak posłużyć się plastikową końcówką do odkurzacza, by nie zniszczyć runa dywanu. Dodatkowo świetnym pomysłem okazuje się również  odkurzenie dywanu z obu stron- wierzchniej i spodniej. Systematyczność i delikatność pozwoli zachować jego względy estetyczne na długi czas.

Profesjonalna pralnia dywanów spieszy z pomocą!

Odkurzanie i trzepanie "kudłatego" dywanu z pewnością pomoże doraźnie pozbyć się zanieczyszczeń i kurzu. Jednak co w przypadku, kiedy zdążyły one wniknąć już głęboko w strukturę włosia? Wówczas koniecznością staje się wypranie dywanu. Można to zrobić ręcznie np. z wykorzystaniem suchego szamponu. Jednak o wiele lepiej sprawdzi się oddanie kudłacza w ręce profesjonalistów jak np. pralnia Damat, która pierze dywany z długim włosiem. Posiadają oni nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale także niezbędne środki do tego, by odświeżyć nawet najbardziej kudłaty dywan. Wówczas nie musimy obawiać się o to, że po praniu dywan straci swój nienaganny wygląd, a włosie po prostu zacznie z niego wypadać. Dzięki profesjonalnej pralni, każde zabrudzenie z dywanu z długim włosiem, zostanie szybko usunięte.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03