wtorek, 17 maj 2022 11:09

Dywan z długim włosiem - jak o niego dbać?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
pralnia Damat pralnia Damat pixabay

Dywan z długim włosiem w typie "shaggy" z pewnością jest jedną z najlepszych ozdób, jaką możemy dopasować do wnętrza. Jednak "kudłate" dywany są niezwykłym wyzwaniem, jeśli chodzi o dbanie o ich wygląd i nienaganną prezencję.

Dywany z długim włosiem są o wiele bardziej podatne na zniszczenia i zabrudzenia w przypadku intensywnego użytkowania, niż inne modele. Jednak z pomocą odpowiedniej pralni i kilku prostych czynności, z pewnością dywan "shaggy" będzie długo spełniał swoją funkcję ozdobną.

Dywan z długim włosiem w typie "shaggy" z pewnością jest jedną z najlepszych ozdób, jaką możemy dopasować do wnętrza. Jednak "kudłate" dywany są niezwykłym wyzwaniem, jeśli chodzi o dbanie o ich wygląd i nienaganną prezencję. Dywany z długim włosiem są o wiele bardziej podatne na zniszczenia i zabrudzenia w przypadku intensywnego użytkowania, niż inne modele. Jednak z pomocą odpowiedniej pralni i kilku prostych czynności, z pewnością dywan "shaggy" będzie długo spełniał swoją funkcję ozdobną.

Trzepanie "kudłatych" dywanów

Pierwszą i najważniejszą kwestią, o którą należy zadbać, by utrzymać dywan z długim włosiem w czystości, jest jego trzepanie. Wydaje się to banalne, jednak odpowiednie trzepanie tego typu dywanu jest prawdziwą sztuką. Trzeba to bowiem zrobić tak, by nie uszkodzić włosia i jednocześnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia z podstawy dywanu. Jedną z metod jest wytrzepanie go na dworze i "wykurzenie" wszelkich nieczystości przy pomocy trzepaczki. Niemniej jednak można pokusić się również o wytrzepanie dywanu ręcznie. Wówczas trzeba będzie go delikatnie złapać za rogi i po prostu energicznie strzepać. Cały proces jednak musi być przeprowadzony z zachowaniem należytej ostrożności, by nie naruszyć włosia dywanów, a także jego całej struktury.

Odkurzanie dywanów z długim włosiem

Kolejnym krokiem na drodze do zachowania estetyki "kudłatego" dywanu na jak najdłużej, jest jego regularne odkurzanie. Warto wiedzieć, że tego typu dywany cechują się zawsze miękkim i długim runem. To z kolei predysponuje je do zatrzymywania wszelkich zanieczyszczeń pomiędzy włosami. Brud wnika głęboko w strukturę runa, a w momencie, kiedy domownicy go udeptują, będzie on jeszcze trudniejszy do usunięcia. Wobec tego regularne odkurzanie staje się prawdziwym priorytetem. Co ciekawe, zaleca się to robić nawet codziennie lub dwa razy dziennie- w momencie, kiedy w domu znajdują się małe dzieci i zwierzęta. Warto jednak posłużyć się plastikową końcówką do odkurzacza, by nie zniszczyć runa dywanu. Dodatkowo świetnym pomysłem okazuje się również  odkurzenie dywanu z obu stron- wierzchniej i spodniej. Systematyczność i delikatność pozwoli zachować jego względy estetyczne na długi czas.

Profesjonalna pralnia dywanów spieszy z pomocą!

Odkurzanie i trzepanie "kudłatego" dywanu z pewnością pomoże doraźnie pozbyć się zanieczyszczeń i kurzu. Jednak co w przypadku, kiedy zdążyły one wniknąć już głęboko w strukturę włosia? Wówczas koniecznością staje się wypranie dywanu. Można to zrobić ręcznie np. z wykorzystaniem suchego szamponu. Jednak o wiele lepiej sprawdzi się oddanie kudłacza w ręce profesjonalistów jak np. pralnia Damat, która pierze dywany z długim włosiem. Posiadają oni nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale także niezbędne środki do tego, by odświeżyć nawet najbardziej kudłaty dywan. Wówczas nie musimy obawiać się o to, że po praniu dywan straci swój nienaganny wygląd, a włosie po prostu zacznie z niego wypadać. Dzięki profesjonalnej pralni, każde zabrudzenie z dywanu z długim włosiem, zostanie szybko usunięte.

 • Czym zajmuje się agencja detektywistyczna?
  Czym zajmuje się agencja detektywistyczna?

  Choć usługi detektywistyczne najczęściej kojarzą się nam z serialami kryminalnymi oraz nagłaśnianymi w mediach sprawami, to w zasadzie pracownicy zajmują się szeregiem różnych problemów, a zlecenia klientów bywają czasem dużym wyzwaniem.

  Written on wtorek, 28 czerwiec 2022 09:11
 • Papier do pakowania - warto pakować elegancko
  Papier do pakowania - warto pakować elegancko

  Coraz więcej osób przenosi swoje biznesy do sieci.

  Written on wtorek, 21 czerwiec 2022 16:58
 • Polka u ginekologa
  Polka u ginekologa

  Polki nie są zbyt sumienne, jeśli chodzi o profilaktykę dotyczącą kobiecego zdrowia. Brakuje nam systematyczności, ale przede wszystkim świadomości, że badania profilaktyczne służą zachowaniu zdrowia.

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 15:29
 • Pozwolenie na budowę – jak je uzyskać i czym różni się od zgłoszenia?
  Pozwolenie na budowę – jak je uzyskać i czym różni się od zgłoszenia?

  Pozwolenie na budowę to decyzja administracyjna, która stanowi niezbędny dokument, aby móc rozpocząć i przeprowadzić proces budowlany. Procedura ta jest czasochłonna i potrwać może nawet kilka miesięcy, dlatego niektórzy decydują się na zgłoszenie budowy.

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 10:52
 • Dlaczego warto wybrać drzwi zewnętrzne PCV?
  Dlaczego warto wybrać drzwi zewnętrzne PCV?

  Drzwi PCV to doskonały wybór dla tych, którzy chcą nadać swojemu domowi elegancji. Ale jakie są inne korzyści z wyboru drzwi PCV? W tym artykule przyjrzymy się niektórym powodom, dla których drzwi PCV mogą być dla Ciebie właściwym wyborem.

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 07:27