wtorek, 26 październik 2021 09:26

Dripper do kawy – pyszna kawa bez ekspresu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
dripper do kawy dripper do kawy pixabay

Kawa jest napojem, który uwielbiamy. Około 76% Polaków codziennie sięga po filiżankę kawy – najczęściej oczywiście rano.

 

Natomiast aż 46% pija ją nawet kilka razy dziennie. Jest to więc dla wielu z nas codzienność, bez której trudno wyjść z domu do pracy czy na studia. W momencie kiedy zmorzy nas zmęczenie i senność, najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie sięgnięcie po filiżankę mocnej kawy. Dlatego też dripper jest niezbędnikiem smakosza, który nie napije się byle czego.

Dripper do kawy – czym tak właściwie jest?

Przyjęło się, że zazwyczaj kawę przygotowuje się z ekspresu. Jeśli go jednak nie mamy, pozostaje nam manualne zaparzenia kawy tradycyjnym sposobem. Co jednak, jeśli jest coś pomiędzy, dzięki czemu będziemy mogli zaparzyć bardzo dobrą kawę? Co jeśli jest to poręczne urządzenie, które możemy zabrać ze sobą do torby podróżnej i w najgorszych warunkach zaparzyć filiżankę wyśmienitej, ciepłej i przede wszystkim odpowiednio mocnej kawy? Tym właśnie jest urządzenie, którego nazwa to drippo kawy. Jest to niewielkie urządzenie, które działa na bardzo prostej zasadzie.

Przypomina ono filiżankę ze stożkiem u góry, skierowaną w przeciwną stronę do naczynia, na którym należy je położyć. U spodu drippera jest niewielki otwór, przez który wypływać będzie kawa. W niektórych zestawach, wraz z dripperem do kawy, dodawany jest szklany serwer, czyli naczynie, z którego możemy potem nalać kawę do filiżanek. Warto jest jednak pamiętać, że nie jest to niezbędne, gdyż ze spokojem można postawić dipper bezpośrednio na filiżance, jednak trzeba pamiętać o ilości wody, by nie przelać naczynia. Najważniejszym elementem każdego drippera są jednak papierowe filtry, które umożliwią zaparzenie wyśmienitego napoju, bez konieczności posiadania ekspresu. Filtry są jednorazowe, jednak dzięki nim mamy pewność, że kawa będzie smakowała wyśmienicie. Dripper do kawy jest dostępny w wielu modelach, dlatego też można wybrać sobie dripper ceramiczny lub plastikowy.

Drip do kawy – jak zaparzyć w nim dobrą kawę?

Każdy kto lubi pić kawę, wie że jej odpowiednie zaparzenie nie jest wcale takie łatwe. Oczywiście można pic byle jaki napar, jednak dla satysfakcji trzeba, by był on przynajmniej przyzwoity w swoim smaku. Dripper ceramiczny idealnie sprawdzi się w tym zadaniu. Jednak jest on tylko narzędziem, które potrzebuje naszej bacznej ręki, by kawa była dobra.

Trzeba pamiętać o tym, by ziarna były zmielone tuż przed parzeniem, by zachowały aromat, smak oraz kofeinę. Następnie sam proces zalewania filtra z umieszczonymi weń zmielonymi ziarnami kawy. Należy pamiętać o tym, że woda powinna być przefiltrowana, gdyż odrobina kamienia, może nadać kawie niechciany posmak. Drip do kawy pozwala zrobić kawę niekiedy nawet lepszą niż ta z ekspresu. Wystarczy chwila praktyki nad jej parzeniem. Ponadto należy pamiętać, że jest to naczynie tak małe i poręczne, że możemy je zabrać ze sobą w każdą podróż, dzięki czemu a najmniej przychylnych warunkach będziemy mogli raczyć się aromatem pysznej kawy. Najlepszą kawę znajdziesz na https://caffegrano.pl/kategoria-produktu/akcesoria/dripper.

 • Voucher do SPA pod choinkę - Najlepszy prezent na Święta!
  Voucher do SPA pod choinkę - Najlepszy prezent na Święta!

  Święta zbliżają się wielkimi krokami i nie masz pojęcia, jaki prezent wręczyć bliskiej osobie?

  Written on czwartek, 02 grudzień 2021 16:13
 • W tych branżach brakuje pracowników w Warszawie!
  W tych branżach brakuje pracowników w Warszawie!

  Zapotrzebowanie na pracowników stale rośnie Co więcej, po pandemii widoczne są zasadnicze braki w niektórych branżach, przez co pracodawcy dosłownie walczą o każdego kandydata na pracownika.

  Written on wtorek, 30 listopad 2021 12:21
 • Usługi wysokościowe - kiedy jest konieczny wynajem podnośnika koszowego?
  Usługi wysokościowe - kiedy jest konieczny wynajem podnośnika koszowego?

  Podnośnik koszowy to uniwersalne urządzenie, bez którego prace na wysokościach byłyby znacznie bardziej skomplikowane i zajmowałyby dużo więcej czasu. W jakich sytuacjach warto wybrać usługi podnośnikiem koszowym?

  Written on wtorek, 30 listopad 2021 12:18
 • Montaż instalacji elektrycznej
  Montaż instalacji elektrycznej

  Instalację elektryczną w domu należy zaprojektować i zamontować tak, by była bezpieczna i nie powodowała zagrożenia dla dzieci i innych domowników. Montując instalację należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

  Written on wtorek, 30 listopad 2021 12:14
 • Jaki powinien być idealny magazyn dla kobiet?
  Jaki powinien być idealny magazyn dla kobiet?

  Współczesne kobiety żyją intensywnie i oczekują, że wiele rozwiązań będzie dostosowanych do ich zmieniających się potrzeb.

  Written on piątek, 26 listopad 2021 16:43