wtorek, 26 październik 2021 09:26

Dripper do kawy – pyszna kawa bez ekspresu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
dripper do kawy dripper do kawy pixabay

Kawa jest napojem, który uwielbiamy. Około 76% Polaków codziennie sięga po filiżankę kawy – najczęściej oczywiście rano.

 

Natomiast aż 46% pija ją nawet kilka razy dziennie. Jest to więc dla wielu z nas codzienność, bez której trudno wyjść z domu do pracy czy na studia. W momencie kiedy zmorzy nas zmęczenie i senność, najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie sięgnięcie po filiżankę mocnej kawy. Dlatego też dripper jest niezbędnikiem smakosza, który nie napije się byle czego.

Dripper do kawy – czym tak właściwie jest?

Przyjęło się, że zazwyczaj kawę przygotowuje się z ekspresu. Jeśli go jednak nie mamy, pozostaje nam manualne zaparzenia kawy tradycyjnym sposobem. Co jednak, jeśli jest coś pomiędzy, dzięki czemu będziemy mogli zaparzyć bardzo dobrą kawę? Co jeśli jest to poręczne urządzenie, które możemy zabrać ze sobą do torby podróżnej i w najgorszych warunkach zaparzyć filiżankę wyśmienitej, ciepłej i przede wszystkim odpowiednio mocnej kawy? Tym właśnie jest urządzenie, którego nazwa to drippo kawy. Jest to niewielkie urządzenie, które działa na bardzo prostej zasadzie.

Przypomina ono filiżankę ze stożkiem u góry, skierowaną w przeciwną stronę do naczynia, na którym należy je położyć. U spodu drippera jest niewielki otwór, przez który wypływać będzie kawa. W niektórych zestawach, wraz z dripperem do kawy, dodawany jest szklany serwer, czyli naczynie, z którego możemy potem nalać kawę do filiżanek. Warto jest jednak pamiętać, że nie jest to niezbędne, gdyż ze spokojem można postawić dipper bezpośrednio na filiżance, jednak trzeba pamiętać o ilości wody, by nie przelać naczynia. Najważniejszym elementem każdego drippera są jednak papierowe filtry, które umożliwią zaparzenie wyśmienitego napoju, bez konieczności posiadania ekspresu. Filtry są jednorazowe, jednak dzięki nim mamy pewność, że kawa będzie smakowała wyśmienicie. Dripper do kawy jest dostępny w wielu modelach, dlatego też można wybrać sobie dripper ceramiczny lub plastikowy.

Drip do kawy – jak zaparzyć w nim dobrą kawę?

Każdy kto lubi pić kawę, wie że jej odpowiednie zaparzenie nie jest wcale takie łatwe. Oczywiście można pic byle jaki napar, jednak dla satysfakcji trzeba, by był on przynajmniej przyzwoity w swoim smaku. Dripper ceramiczny idealnie sprawdzi się w tym zadaniu. Jednak jest on tylko narzędziem, które potrzebuje naszej bacznej ręki, by kawa była dobra.

Trzeba pamiętać o tym, by ziarna były zmielone tuż przed parzeniem, by zachowały aromat, smak oraz kofeinę. Następnie sam proces zalewania filtra z umieszczonymi weń zmielonymi ziarnami kawy. Należy pamiętać o tym, że woda powinna być przefiltrowana, gdyż odrobina kamienia, może nadać kawie niechciany posmak. Drip do kawy pozwala zrobić kawę niekiedy nawet lepszą niż ta z ekspresu. Wystarczy chwila praktyki nad jej parzeniem. Ponadto należy pamiętać, że jest to naczynie tak małe i poręczne, że możemy je zabrać ze sobą w każdą podróż, dzięki czemu a najmniej przychylnych warunkach będziemy mogli raczyć się aromatem pysznej kawy. Najlepszą kawę znajdziesz na https://caffegrano.pl/kategoria-produktu/akcesoria/dripper.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03