wtorek, 26 październik 2021 09:26

Dripper do kawy – pyszna kawa bez ekspresu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
dripper do kawy dripper do kawy pixabay

Kawa jest napojem, który uwielbiamy. Około 76% Polaków codziennie sięga po filiżankę kawy – najczęściej oczywiście rano.

 

Natomiast aż 46% pija ją nawet kilka razy dziennie. Jest to więc dla wielu z nas codzienność, bez której trudno wyjść z domu do pracy czy na studia. W momencie kiedy zmorzy nas zmęczenie i senność, najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie sięgnięcie po filiżankę mocnej kawy. Dlatego też dripper jest niezbędnikiem smakosza, który nie napije się byle czego.

Dripper do kawy – czym tak właściwie jest?

Przyjęło się, że zazwyczaj kawę przygotowuje się z ekspresu. Jeśli go jednak nie mamy, pozostaje nam manualne zaparzenia kawy tradycyjnym sposobem. Co jednak, jeśli jest coś pomiędzy, dzięki czemu będziemy mogli zaparzyć bardzo dobrą kawę? Co jeśli jest to poręczne urządzenie, które możemy zabrać ze sobą do torby podróżnej i w najgorszych warunkach zaparzyć filiżankę wyśmienitej, ciepłej i przede wszystkim odpowiednio mocnej kawy? Tym właśnie jest urządzenie, którego nazwa to drippo kawy. Jest to niewielkie urządzenie, które działa na bardzo prostej zasadzie.

Przypomina ono filiżankę ze stożkiem u góry, skierowaną w przeciwną stronę do naczynia, na którym należy je położyć. U spodu drippera jest niewielki otwór, przez który wypływać będzie kawa. W niektórych zestawach, wraz z dripperem do kawy, dodawany jest szklany serwer, czyli naczynie, z którego możemy potem nalać kawę do filiżanek. Warto jest jednak pamiętać, że nie jest to niezbędne, gdyż ze spokojem można postawić dipper bezpośrednio na filiżance, jednak trzeba pamiętać o ilości wody, by nie przelać naczynia. Najważniejszym elementem każdego drippera są jednak papierowe filtry, które umożliwią zaparzenie wyśmienitego napoju, bez konieczności posiadania ekspresu. Filtry są jednorazowe, jednak dzięki nim mamy pewność, że kawa będzie smakowała wyśmienicie. Dripper do kawy jest dostępny w wielu modelach, dlatego też można wybrać sobie dripper ceramiczny lub plastikowy.

Drip do kawy – jak zaparzyć w nim dobrą kawę?

Każdy kto lubi pić kawę, wie że jej odpowiednie zaparzenie nie jest wcale takie łatwe. Oczywiście można pic byle jaki napar, jednak dla satysfakcji trzeba, by był on przynajmniej przyzwoity w swoim smaku. Dripper ceramiczny idealnie sprawdzi się w tym zadaniu. Jednak jest on tylko narzędziem, które potrzebuje naszej bacznej ręki, by kawa była dobra.

Trzeba pamiętać o tym, by ziarna były zmielone tuż przed parzeniem, by zachowały aromat, smak oraz kofeinę. Następnie sam proces zalewania filtra z umieszczonymi weń zmielonymi ziarnami kawy. Należy pamiętać o tym, że woda powinna być przefiltrowana, gdyż odrobina kamienia, może nadać kawie niechciany posmak. Drip do kawy pozwala zrobić kawę niekiedy nawet lepszą niż ta z ekspresu. Wystarczy chwila praktyki nad jej parzeniem. Ponadto należy pamiętać, że jest to naczynie tak małe i poręczne, że możemy je zabrać ze sobą w każdą podróż, dzięki czemu a najmniej przychylnych warunkach będziemy mogli raczyć się aromatem pysznej kawy. Najlepszą kawę znajdziesz na https://caffegrano.pl/kategoria-produktu/akcesoria/dripper.

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48