wtorek, 26 październik 2021 09:26

Dripper do kawy – pyszna kawa bez ekspresu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
dripper do kawy dripper do kawy pixabay

Kawa jest napojem, który uwielbiamy. Około 76% Polaków codziennie sięga po filiżankę kawy – najczęściej oczywiście rano.

 

Natomiast aż 46% pija ją nawet kilka razy dziennie. Jest to więc dla wielu z nas codzienność, bez której trudno wyjść z domu do pracy czy na studia. W momencie kiedy zmorzy nas zmęczenie i senność, najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie sięgnięcie po filiżankę mocnej kawy. Dlatego też dripper jest niezbędnikiem smakosza, który nie napije się byle czego.

Dripper do kawy – czym tak właściwie jest?

Przyjęło się, że zazwyczaj kawę przygotowuje się z ekspresu. Jeśli go jednak nie mamy, pozostaje nam manualne zaparzenia kawy tradycyjnym sposobem. Co jednak, jeśli jest coś pomiędzy, dzięki czemu będziemy mogli zaparzyć bardzo dobrą kawę? Co jeśli jest to poręczne urządzenie, które możemy zabrać ze sobą do torby podróżnej i w najgorszych warunkach zaparzyć filiżankę wyśmienitej, ciepłej i przede wszystkim odpowiednio mocnej kawy? Tym właśnie jest urządzenie, którego nazwa to drippo kawy. Jest to niewielkie urządzenie, które działa na bardzo prostej zasadzie.

Przypomina ono filiżankę ze stożkiem u góry, skierowaną w przeciwną stronę do naczynia, na którym należy je położyć. U spodu drippera jest niewielki otwór, przez który wypływać będzie kawa. W niektórych zestawach, wraz z dripperem do kawy, dodawany jest szklany serwer, czyli naczynie, z którego możemy potem nalać kawę do filiżanek. Warto jest jednak pamiętać, że nie jest to niezbędne, gdyż ze spokojem można postawić dipper bezpośrednio na filiżance, jednak trzeba pamiętać o ilości wody, by nie przelać naczynia. Najważniejszym elementem każdego drippera są jednak papierowe filtry, które umożliwią zaparzenie wyśmienitego napoju, bez konieczności posiadania ekspresu. Filtry są jednorazowe, jednak dzięki nim mamy pewność, że kawa będzie smakowała wyśmienicie. Dripper do kawy jest dostępny w wielu modelach, dlatego też można wybrać sobie dripper ceramiczny lub plastikowy.

Drip do kawy – jak zaparzyć w nim dobrą kawę?

Każdy kto lubi pić kawę, wie że jej odpowiednie zaparzenie nie jest wcale takie łatwe. Oczywiście można pic byle jaki napar, jednak dla satysfakcji trzeba, by był on przynajmniej przyzwoity w swoim smaku. Dripper ceramiczny idealnie sprawdzi się w tym zadaniu. Jednak jest on tylko narzędziem, które potrzebuje naszej bacznej ręki, by kawa była dobra.

Trzeba pamiętać o tym, by ziarna były zmielone tuż przed parzeniem, by zachowały aromat, smak oraz kofeinę. Następnie sam proces zalewania filtra z umieszczonymi weń zmielonymi ziarnami kawy. Należy pamiętać o tym, że woda powinna być przefiltrowana, gdyż odrobina kamienia, może nadać kawie niechciany posmak. Drip do kawy pozwala zrobić kawę niekiedy nawet lepszą niż ta z ekspresu. Wystarczy chwila praktyki nad jej parzeniem. Ponadto należy pamiętać, że jest to naczynie tak małe i poręczne, że możemy je zabrać ze sobą w każdą podróż, dzięki czemu a najmniej przychylnych warunkach będziemy mogli raczyć się aromatem pysznej kawy. Najlepszą kawę znajdziesz na https://caffegrano.pl/kategoria-produktu/akcesoria/dripper.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54