piątek, 17 luty 2023 15:23

Co zrobić z nieużywanym samochodem po stłuczce?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
skup aut Ursynów skup aut Ursynów pexels

Kolizja na drodze to nieprzyjemność, której chce uniknąć każdy kierowca. Jednakże, gdy już wrócimy do domu i emocje opadną, trzeba zadać sobie pytanie: co dalej z autem? Wbrew pozorom nawet unieruchomiony samochód wciąż ma swoją wartość, ale trzymanie go na podjeździe lub w garażu tylko doprowadzi do kolejnych strat. Co zrobić z nieużywanych autem po stłuczce?

 

Naprawa i sprzedaż samodzielna – zwykle nieopłacalna

Jeżeli auto stoi nieużywane, to najlepszy znak, że naprawy okazały się zbyt drogie, aby takie działanie miało sens. Nawet stosunkowo niewielka stłuczka może spowodować szereg uszkodzeń, których nie widać na pierwszy rzut oka. Aby ocenić kondycję samochodu, trzeba gruntownego przeglądu i kompleksowych napraw, które przywrócą mu dawną kondycję. Problem z takimi autami wiąże się nie tylko z problematyczną dla właściciela sprzedażą – auta powypadkowe są zauważalnie tańsze – ale również z potencjalnymi kłopotami prawnymi. Ukrycie wad – nawet jeżeli sprzedający nie zdawał sobie z nich sprawy – może doprowadzić do postępowania na podstawie artykułu 286 kodeksu karnego. Z tego powodu remont i sprzedaż aut powypadkowych stanowi tak duży problem. Dodatkowo, w większości przypadków koszt naprawy przekracza potencjalny zysk, co czyni z tego rozwiązania mało atrakcyjną opcję.

Skup aut – wyjście proste, szybkie i sprawdzone

Sprzedaż samodzielna powypadkowego samochodu to trudne wyzwanie, gdyż trzeba poinformować potencjalnego nabywcę o wszystkich uszkodzeniach. Wymaga to – jak zostało wspomniane powyżej – gruntownego przeglądu oraz sporządzenia drobiazgowej dokumentacji. Istnieje jednak znacznie prostszy sposób na sprzedaż samochodu po stłuczce: firmy takie jak skup aut Ursynów. W przeciwieństwie do komisów, tego typu przedsiębiorstwa zajmują się kupnem samochodów niezależnie od ich stanu technicznego, modelu, marki czy roku produkcji. Oznacza to, że nawet mocno wyeksploatowane, powypadkowe i niezdolne do samodzielnej jazdy samochody nie zostaną odrzucone przez skup.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest szybkość, z jaką przeprowadzana jest cała transakcja. Po otrzymaniu wstępnych informacji za pośrednictwem formularza na stronie, skup wykonuje bezpłatną wycenę, po której w porozumieniu z klientem ustala termin oględzin z udziałem rzeczoznawcy. Po dokonaniu inspekcji wysuwana jest ostateczna oferta, po której następuje wypłata gotówki właścicielowi auta. Skupy samochodów dysponują własnymi lawetami, dzięki czemu po złożeniu podpisu na dokumentach we własnym zakresie zajmują się kwestią transportu samochodu. Współpraca ze skupem aut jest najszybszym i przeważnie najbardziej zyskownym sposobem na sprzedaż powypadkowego auta. Pojazd może zniknąć z naszego podjazdu w ciągu kilkunastu godzin od skontaktowania się ze skupem, dzięki czemu nie musimy się martwić o zajęty garaż lub podjazd.

 • Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie
  Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie

  W czwartek rano, Warszawa ponownie stała się miejscem protestów grupy Ostatnie Pokolenie. Około 15 aktywistów i aktywistek zajęło ulicę Marszałkowską, pomiędzy ulicami Żurawią a Wspólną, blokując ruch kołowy. Zdarzenie to miało miejsce po godzinie 8.30, a przez około trzydzieści minut ulica była nieprzejezdna. Protestujący, uzbrojeni w transparenty oraz tabliczki z nazwami gmin borykających się z problemami dostępu do wody, domagali się od rządu większych inwestycji w publiczny transport.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:14
 • Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda
  Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda

  Ratusz m.st. Warszawy, ogłosił rozpoczęcie szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w centrum miasta, koncentrując się na kwartale między ulicami Złotą, Zgoda, Jasną oraz Sienkiewicza. W ramach projektu, który jest kluczowym elementem prezydenckiego programu "Nowe Centrum Warszawy", przewidziano przeprowadzenie kompleksowych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tej części miasta.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 10:22
 • Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta
  Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta

  Dzisiaj rano, na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Brackiej w Warszawie, doszło do niepokojącego incydentu w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdarzenie to, skupiło uwagę licznych służb oraz mediów.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:17
 • Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  
  Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  

  1 lipca w Warszawie, wprowadzono Strefę Czystego Transportu (SCT). Inicjatywa ta obejmuje znaczną część Śródmieścia oraz selektywne fragmenty przyległych dzielnic. Celem wprowadzenia SCT jest redukcja poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, co stanowi odpowiedź na rosnące problemy z jakością powietrza w dużych miastach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:05
 • Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie
  Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie

  W czwartkowy wieczór, 11 lipca, doszło do tragicznego wypadku na trasie W - Z przy Alei Solidarności 71. Śmierć poniosła 40 - letnia pasażerka, podróżująca osobową toyotą, która z nieustalonych przyczyn uderzyła w słup latarni.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 08:47