piątek, 17 luty 2023 15:23

Co zrobić z nieużywanym samochodem po stłuczce?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
skup aut Ursynów skup aut Ursynów pexels

Kolizja na drodze to nieprzyjemność, której chce uniknąć każdy kierowca. Jednakże, gdy już wrócimy do domu i emocje opadną, trzeba zadać sobie pytanie: co dalej z autem? Wbrew pozorom nawet unieruchomiony samochód wciąż ma swoją wartość, ale trzymanie go na podjeździe lub w garażu tylko doprowadzi do kolejnych strat. Co zrobić z nieużywanych autem po stłuczce?

 

Naprawa i sprzedaż samodzielna – zwykle nieopłacalna

Jeżeli auto stoi nieużywane, to najlepszy znak, że naprawy okazały się zbyt drogie, aby takie działanie miało sens. Nawet stosunkowo niewielka stłuczka może spowodować szereg uszkodzeń, których nie widać na pierwszy rzut oka. Aby ocenić kondycję samochodu, trzeba gruntownego przeglądu i kompleksowych napraw, które przywrócą mu dawną kondycję. Problem z takimi autami wiąże się nie tylko z problematyczną dla właściciela sprzedażą – auta powypadkowe są zauważalnie tańsze – ale również z potencjalnymi kłopotami prawnymi. Ukrycie wad – nawet jeżeli sprzedający nie zdawał sobie z nich sprawy – może doprowadzić do postępowania na podstawie artykułu 286 kodeksu karnego. Z tego powodu remont i sprzedaż aut powypadkowych stanowi tak duży problem. Dodatkowo, w większości przypadków koszt naprawy przekracza potencjalny zysk, co czyni z tego rozwiązania mało atrakcyjną opcję.

Skup aut – wyjście proste, szybkie i sprawdzone

Sprzedaż samodzielna powypadkowego samochodu to trudne wyzwanie, gdyż trzeba poinformować potencjalnego nabywcę o wszystkich uszkodzeniach. Wymaga to – jak zostało wspomniane powyżej – gruntownego przeglądu oraz sporządzenia drobiazgowej dokumentacji. Istnieje jednak znacznie prostszy sposób na sprzedaż samochodu po stłuczce: firmy takie jak skup aut Ursynów. W przeciwieństwie do komisów, tego typu przedsiębiorstwa zajmują się kupnem samochodów niezależnie od ich stanu technicznego, modelu, marki czy roku produkcji. Oznacza to, że nawet mocno wyeksploatowane, powypadkowe i niezdolne do samodzielnej jazdy samochody nie zostaną odrzucone przez skup.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest szybkość, z jaką przeprowadzana jest cała transakcja. Po otrzymaniu wstępnych informacji za pośrednictwem formularza na stronie, skup wykonuje bezpłatną wycenę, po której w porozumieniu z klientem ustala termin oględzin z udziałem rzeczoznawcy. Po dokonaniu inspekcji wysuwana jest ostateczna oferta, po której następuje wypłata gotówki właścicielowi auta. Skupy samochodów dysponują własnymi lawetami, dzięki czemu po złożeniu podpisu na dokumentach we własnym zakresie zajmują się kwestią transportu samochodu. Współpraca ze skupem aut jest najszybszym i przeważnie najbardziej zyskownym sposobem na sprzedaż powypadkowego auta. Pojazd może zniknąć z naszego podjazdu w ciągu kilkunastu godzin od skontaktowania się ze skupem, dzięki czemu nie musimy się martwić o zajęty garaż lub podjazd.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54