środa, 28 grudzień 2022 12:50

Co to jest kamper?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
www.kamperologia.pl www.kamperologia.pl pixabay

Zazwyczaj wiatr we włosach, przygoda, wolność to się nam kojarzy z kamperem. Ale czym tak naprawdę jest kamper i jakie funkcje posiada, dlaczego w dzisiejszych czasach tego typu pojazd jest tak popularny?

 Kamper, nazywany również samochodem kempingowym to pojazd z własnym napędem, który zapewnia transport i miejsca do odpoczynku.

Kamper to furgonetka, która dysponuje miejscami do spania i częścią mieszkalną. Często można je spotkać zbudowane na podstawach Mercedesa Sprintera czy Forda Transita. Oczywiście prawie każdą furgonetkę można dostosować do kampera, a stare samochody dostawcze typu VW są popularnym wyborem.

Samochody kempingowe zyskały na popularności w ostatnich latach, ponieważ ludzie zaczynają porzucać konwencjonalny „amerykański sen” o posiadaniu domu i zamiast tego decydują się na koczowniczy styl życia w kamperze.

Co wyróżnia kamper, jakie możliwości znajdziesz w kamperze. Oczywiście opcje będą się znacznie różnić w zależności od pojazdu.
Ponieważ rozmiar  auta ma znaczenie w przypadku kamperów, jesteś zdecydowanie ograniczony do tego, co możesz w nim zmieścić.

Samochody kempingowe są wyposażone w rozwiązania do przechowywania, ale znowu ze względu na rozmiar przestrzeń do przechowywania może być niewielka. Dlatego często można spotkać kampery z bagażnikami dachowymi, które pomagają zwiększyć przestrzeń do przechowywania, jednocześnie zapewniając maksymalną przestrzeń wewnątrz na pomieszczenia mieszkalne. Podczas gdy niektóre kampery mogą w ogóle nie mieć kuchni, zwykle można znaleźć model, który ma bardzo małą kuchnię z podstawowymi udogodnieniami, w tym z niewielką  lodówką i podwójnym palnikiem gazowym do gotowania. Jeśli kamper ma jadalnię, spodziewaj się, że będzie to mały stolik, który rozkłada się podczas użytkowania. Oczywiście kamper nie byłby kamperem bez miejsca do spania. Może to być oddzielna sypialnia lub składane łóżko, w jakimś miejscu umieszczone. Typowy samochód kempingowy nie jest wyposażony w zbiornik na ścieki, więc nie znajdziesz w nim typowego pełnego wyposażenia łazienki, ale niektóre modele są wyposażone w przenośną toaletę, najczęściej umieszczoną w kamperze, w określonym pomieszczeniu.

To oczywiście nie jest wyczerpująca lista możliwości jakie niesie ze sobą standardowy kamper, ale obejmuje najpopularniejsze opcje. Natomiast to co możesz dodać do kampera czyli akcesoria turystyczne możesz dokupić w sklepie w okolicach Warszawy lub online, tutaj www.kamperologia.pl.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54