środa, 23 marzec 2022 12:42

Jakie kwiaty wręczyć z okazji imienin?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kwiaciarnia Internetowa kwiaciarnia Internetowa pixabay

Imieniny do dzień, w który chcemy obdarować solenizanta czy solenizantkę najpiękniejszym prezentem, który na długo zapadnie w ich pamięci. Jednym z upominków, który sprawdzi się w każdej sytuacji są świeże kwiaty.

Uniwersalny podarunek z pewnością wywoła uśmiech na twarzy świętującego. Jakie kwiaty podarować z okazji imienin – cięte a może w doniczce? Jaki rodzaj i kolor kwiatów będą najbardziej odpowiednie?

Kwiaty cięte czy w doniczce?

Kwiaty cięte zawsze są dobrym rozwiązaniem i nigdy nie będą nietaktem. Co innego, jeśli dobrze znamy Solenizanta czy Solenizantkę i wiemy czy pielęgnacja roślin sprawia danej osobie przyjemność. Wtedy można pokusić się o wręczenie kwiatów doniczkowych. Jednak, jeśli nie posiadamy takiej informacji, cięty bukiet będzie lepszym rozwiązaniem. Chociażby dlatego, że obdarowywana osoba nie musi wiedzieć w jaki sposób pielęgnować daną roślinę i może po prostu tego nie lubić. Wtedy obciążymy ją dodatkowym obowiązkiem i postawimy w kłopotliwej sytuacji. Co więcej, jeśli nie możemy wręczyć kwiatów osobiście i chcemy skorzystać z usług przesyłki kwiatowej jak https://bukietowa.pl, warto wysłać solenizantowi kwiaty cięte. Niespodziewana wizyta poczty bukietowej z pewnością będzie bardzo miłym zaskoczeniem.

Jaki rodzaj kwiatów wręczać z okazji imienin?

Każdy rodzaj i kolor kwiatów mają swoją symbolikę, która niesie ukryte przesłanie. Warto poznać je zanim wręczymy solenizantowi bukiet kwiatów. Dzięki temu, unikniemy kwiatowego faux pas. Czerwone róże kojarzą się z miłością i pożądaniem, dlatego są zarezerwowane głównie dla zakochanych. Różowe utożsamiane są z przyjaźnią czy sympatią. Kwiaty w kolorze białym takie jak gerbery, goździki czy bratki są związane ze zrozumieniem i sympatią. Rośliny w kolorze niebieskim, podobnie jak czerwone, są zarezerwowane raczej dla bliskich osób. Jako prezent imieninowy najlepiej sprawdzą się kwiaty takie jak tulipany, frezje, goździki czy gerbery. Są to mało zobowiązujące rośliny, dlatego będą dobrym rozwiązaniem, jeśli wybieramy się na uroczystość do znajomego. Powinniśmy unikać lilii i chryzantem, gdyż najczęściej są one wykorzystywane do wiązanek pogrzebowych. Wiele osób zastanawia się czy wypada dać kwiaty mężczyźnie. Dawniej uważano to za nietaktowne, jednak dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręczyć taki prezent, szczególnie jeśli tym mężczyznom jest dziadek, tata czy inna bliska osoba.

Jeśli nie możesz dostarczyć kwiatów osobiście sprawdź ofertę kwiaciarni internetowej: https://bukietowa.pl/okazja/imieniny/ i wybierz jedną z gotowych kompozycji bukietów imieninowych lub zaproponuj własną. Świeże kwiaty będą dostarczone pod wskazane przez Ciebie miejsce.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03