środa, 23 marzec 2022 12:42

Jakie kwiaty wręczyć z okazji imienin?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kwiaciarnia Internetowa kwiaciarnia Internetowa pixabay

Imieniny do dzień, w który chcemy obdarować solenizanta czy solenizantkę najpiękniejszym prezentem, który na długo zapadnie w ich pamięci. Jednym z upominków, który sprawdzi się w każdej sytuacji są świeże kwiaty.

Uniwersalny podarunek z pewnością wywoła uśmiech na twarzy świętującego. Jakie kwiaty podarować z okazji imienin – cięte a może w doniczce? Jaki rodzaj i kolor kwiatów będą najbardziej odpowiednie?

Kwiaty cięte czy w doniczce?

Kwiaty cięte zawsze są dobrym rozwiązaniem i nigdy nie będą nietaktem. Co innego, jeśli dobrze znamy Solenizanta czy Solenizantkę i wiemy czy pielęgnacja roślin sprawia danej osobie przyjemność. Wtedy można pokusić się o wręczenie kwiatów doniczkowych. Jednak, jeśli nie posiadamy takiej informacji, cięty bukiet będzie lepszym rozwiązaniem. Chociażby dlatego, że obdarowywana osoba nie musi wiedzieć w jaki sposób pielęgnować daną roślinę i może po prostu tego nie lubić. Wtedy obciążymy ją dodatkowym obowiązkiem i postawimy w kłopotliwej sytuacji. Co więcej, jeśli nie możemy wręczyć kwiatów osobiście i chcemy skorzystać z usług przesyłki kwiatowej jak https://bukietowa.pl, warto wysłać solenizantowi kwiaty cięte. Niespodziewana wizyta poczty bukietowej z pewnością będzie bardzo miłym zaskoczeniem.

Jaki rodzaj kwiatów wręczać z okazji imienin?

Każdy rodzaj i kolor kwiatów mają swoją symbolikę, która niesie ukryte przesłanie. Warto poznać je zanim wręczymy solenizantowi bukiet kwiatów. Dzięki temu, unikniemy kwiatowego faux pas. Czerwone róże kojarzą się z miłością i pożądaniem, dlatego są zarezerwowane głównie dla zakochanych. Różowe utożsamiane są z przyjaźnią czy sympatią. Kwiaty w kolorze białym takie jak gerbery, goździki czy bratki są związane ze zrozumieniem i sympatią. Rośliny w kolorze niebieskim, podobnie jak czerwone, są zarezerwowane raczej dla bliskich osób. Jako prezent imieninowy najlepiej sprawdzą się kwiaty takie jak tulipany, frezje, goździki czy gerbery. Są to mało zobowiązujące rośliny, dlatego będą dobrym rozwiązaniem, jeśli wybieramy się na uroczystość do znajomego. Powinniśmy unikać lilii i chryzantem, gdyż najczęściej są one wykorzystywane do wiązanek pogrzebowych. Wiele osób zastanawia się czy wypada dać kwiaty mężczyźnie. Dawniej uważano to za nietaktowne, jednak dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręczyć taki prezent, szczególnie jeśli tym mężczyznom jest dziadek, tata czy inna bliska osoba.

Jeśli nie możesz dostarczyć kwiatów osobiście sprawdź ofertę kwiaciarni internetowej: https://bukietowa.pl/okazja/imieniny/ i wybierz jedną z gotowych kompozycji bukietów imieninowych lub zaproponuj własną. Świeże kwiaty będą dostarczone pod wskazane przez Ciebie miejsce.

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48