środa, 23 marzec 2022 12:42

Jakie kwiaty wręczyć z okazji imienin?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kwiaciarnia Internetowa kwiaciarnia Internetowa pixabay

Imieniny do dzień, w który chcemy obdarować solenizanta czy solenizantkę najpiękniejszym prezentem, który na długo zapadnie w ich pamięci. Jednym z upominków, który sprawdzi się w każdej sytuacji są świeże kwiaty.

Uniwersalny podarunek z pewnością wywoła uśmiech na twarzy świętującego. Jakie kwiaty podarować z okazji imienin – cięte a może w doniczce? Jaki rodzaj i kolor kwiatów będą najbardziej odpowiednie?

Kwiaty cięte czy w doniczce?

Kwiaty cięte zawsze są dobrym rozwiązaniem i nigdy nie będą nietaktem. Co innego, jeśli dobrze znamy Solenizanta czy Solenizantkę i wiemy czy pielęgnacja roślin sprawia danej osobie przyjemność. Wtedy można pokusić się o wręczenie kwiatów doniczkowych. Jednak, jeśli nie posiadamy takiej informacji, cięty bukiet będzie lepszym rozwiązaniem. Chociażby dlatego, że obdarowywana osoba nie musi wiedzieć w jaki sposób pielęgnować daną roślinę i może po prostu tego nie lubić. Wtedy obciążymy ją dodatkowym obowiązkiem i postawimy w kłopotliwej sytuacji. Co więcej, jeśli nie możemy wręczyć kwiatów osobiście i chcemy skorzystać z usług przesyłki kwiatowej jak https://bukietowa.pl, warto wysłać solenizantowi kwiaty cięte. Niespodziewana wizyta poczty bukietowej z pewnością będzie bardzo miłym zaskoczeniem.

Jaki rodzaj kwiatów wręczać z okazji imienin?

Każdy rodzaj i kolor kwiatów mają swoją symbolikę, która niesie ukryte przesłanie. Warto poznać je zanim wręczymy solenizantowi bukiet kwiatów. Dzięki temu, unikniemy kwiatowego faux pas. Czerwone róże kojarzą się z miłością i pożądaniem, dlatego są zarezerwowane głównie dla zakochanych. Różowe utożsamiane są z przyjaźnią czy sympatią. Kwiaty w kolorze białym takie jak gerbery, goździki czy bratki są związane ze zrozumieniem i sympatią. Rośliny w kolorze niebieskim, podobnie jak czerwone, są zarezerwowane raczej dla bliskich osób. Jako prezent imieninowy najlepiej sprawdzą się kwiaty takie jak tulipany, frezje, goździki czy gerbery. Są to mało zobowiązujące rośliny, dlatego będą dobrym rozwiązaniem, jeśli wybieramy się na uroczystość do znajomego. Powinniśmy unikać lilii i chryzantem, gdyż najczęściej są one wykorzystywane do wiązanek pogrzebowych. Wiele osób zastanawia się czy wypada dać kwiaty mężczyźnie. Dawniej uważano to za nietaktowne, jednak dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręczyć taki prezent, szczególnie jeśli tym mężczyznom jest dziadek, tata czy inna bliska osoba.

Jeśli nie możesz dostarczyć kwiatów osobiście sprawdź ofertę kwiaciarni internetowej: https://bukietowa.pl/okazja/imieniny/ i wybierz jedną z gotowych kompozycji bukietów imieninowych lub zaproponuj własną. Świeże kwiaty będą dostarczone pod wskazane przez Ciebie miejsce.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54