poniedziałek, 14 marzec 2022 13:15

Teksty na stronę internetową – jak pisać, aby zamienić odbiorców w klientów?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
teksty na stronę internetową teksty na stronę internetową pixabay

Strona internetowa jest kluczowym punktem odniesienia dla wszelkich działań marketingowych. Niezależnie od tego, w jakim kanale komunikacji marka prowadzi działania reklamowe, celem jest przekierowanie użytkownika na landing page i przedstawienie oferty. Jak pisać teksty na stronę internetową i dlaczego warto zadbać o zamieszczanie tam dobrego contentu?

 

Jakie treści powinny znaleźć się na stronie internetowej?

Klienci doceniają dobre teksty na stronie internetowej. Atrakcyjnie napisana oferta, ciekawy artykuł blogowy czy przyciągający uwagę opis produktowy daje możliwość zaangażowania odbiorcy. Najważniejszym elementem strony jest tekst na stronie głównej, ponieważ od niego zależy, czy użytkownik przejdzie do oferty. Musi zawierać najważniejsze informacje dotyczące działalności firmy, jednak bez zbędnych szczegółów. Jest to też miejsce na fragment marketingowy, w którym powinny być zawarte najważniejsze zalety oferowanych produktów czy usług. Równie ważne są dobre pomysły na treści do zakładek z ofertą, o firmie, a także opisy produktów lub usług. Powinny być zwięzłe, atrakcyjne i przyciągać uwagę odbiorcy.

Główne zasady pisania treści na stronę

Z marketingowego punktu widzenia content na stronie jest wizytówką marki i w znaczącym stopniu wpływa na jej wizerunek. Należy pamiętać, że teksty na stronę internetową muszą być pisane dla odbiorców, a nie samego brandu. Potencjalny klient powinien więc od razu poznać konkretną korzyść z wybrania oferty firmy. Przy redagowaniu tekstów niezwykle ważne są też styl i język dopasowany do grupy docelowej. Treści powinny zostać także ułożone w użyteczny sposób, aby odbiorca bez problemu umiał poruszać się po stronie. Równie ważne jest zoptymalizowanie strony pod pozycjonowanie – witrynę odwiedzi więcej użytkowników, jeżeli spełni wymagania stawiane przez wyszukiwarkę.

Teksty na stronę internetową – główne korzyści

Strona internetowa może dać firmie wiele korzyści, jednak aby to się stało, musi być profesjonalnie zaprojektowana i nasycona odpowiednimi treściami. Przede wszystkim powinna umożliwiać szybki kontakt z odbiorcami, nie tylko przez formularz kontaktowy, lecz także opcję live chat. Dobrze przygotowana strona, zgodna z aktualnymi trendami, zwiększa wiarygodność firmy w oczach klientów. W witrynie warto zawrzeć nie tylko ofertę, lecz także krótką historię brandu, portfolio jego klientów czy aktualności. Strona internetowa daje też duże możliwości pod kątem pozycjonowania – w treści powinny być zawarte słowa kluczowe zgodnie z zasadami SEO, dzięki czemu nasza witryna będzie plasowała się na wysokich miejscach w wyszukiwarce.

Aby strona osiągała założone cele i była przyjazna klientom, warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji content marketingowej, która posiada zaplecze doświadczonych copywriterów czy grafików. Oprócz treści na stronę internetową agencja często oferuje też inne działania, takie jak marketing szeptany na forach, artykuły pod SEO, sponsorowane, eksperckie, formaty graficzne i inne materiały content marketingowe. Wszystkie one mogą budować rozpoznawalność marki i przekierowywać użytkowników na stronę brandu.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54