sobota, 16 marzec 2024 11:10

Mężczyzna zaatakowany nożem na Bródnie. Zatrzymanej 25-latce grozi dożywocie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
stołeczna policja stołeczna policja fot: Sylwester Niedzielski

W nocy z poniedziałku na wtorek dramatyczne sceny rozegrały się w rejonie ulicy Kondratowicza. Policjanci otrzymali zgłoszenie o rannym mężczyźnie, którego życie było zagrożone. Na miejscu natychmiast podjęli działania ratunkowe. W toku intensywnego śledztwa funkcjonariusze dotarli do kobiety podejrzanej o dokonanie tego brutalnego czynu.

Natychmiastowa reakcja i walka o życie mężczyzny

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, niezwłocznie przystąpili do reanimacji poszkodowanego, dając mu szansę na przetrwanie do momentu przybycia zespołu medycznego. Mężczyzna 49 - letni w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł skomplikowaną wielogodzinną operację.

Szybka akcja poszukiwawcza

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia, niezwłocznie przystąpili do działań mających na celu odnalezienie sprawcy. Po oględzinach w mieszkaniu ofiary pod nadzorem prokuratora, grupa dochodzeniowo - śledcza zabezpieczyła wszelkie dowody przestępstwa. Wkrótce po północy, dzięki czujności patrolu policyjnego, na ulicy Kondratowicza zauważono kobietę zmierzającą w kierunku metra, której zachowanie na widok policji wzbudziło podejrzenia.

Zatrzymana 25 - letnia kobieta, będąca teraz główną podejrzaną, trafiła do aresztu. Ze względu na ciężki charakter popełnionego czynu, prokuratura zdecydowała o jej tymczasowem aresztowaniu na okres 3 - miesięcy Kobiecie grozi teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa.

Źródło: Ksp.policja.gov.pl