sobota, 16 marzec 2024 10:11

Mężczyzna zatrzymany na Woli za posiadanie narkotyków. Atak na policjanta

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
susz roślinny susz roślinny fot: pixabay

W ostatnich dniach, warszawski wydział do walki z przestępczością przeprowadził skuteczną operację, która zakończyła się zatrzymaniem 39 - letniego mężczyzny. Znaleziono przy nim znaczną ilość narkotyków. Do zatrzymania doszło po konfrontacji z funkcjonariuszami, podczas której podejrzany usiłował usunąć policjanta z własnego mieszkania, doprowadzając do szarpaniny.

Dramatyczne zatrzymanie w mieszkaniu

Akcja zatrzymania rozpoczęła się, gdy policjanci z warszawskiej Woli otrzymali informację, o możliwości znajdowania się narkotyków w jednym z mieszkań. Niezwłocznie przystąpili do działania. Już na miejscu, po krótkiej rozmowie z partnerką podejrzanego, 39 -latek rzucił się na funkcjonariusza, próbując wypchnąć go za drzwi. Mimo wezwań do zachowania spokoju, mężczyzna zachowywał się agresywnie, co zmusiło policjantów do użycia siły i zatrzymania go.

Znaczne ilości narkotyków i konsekwencje prawne

W trakcie przeszukania mieszkania, znaleziono susz roślinny w opakowaniu po papierosach i w torbie termicznej, łącznie niemal 400 gramów. Zabezpieczono również pieniądze, które miały posłużyć jako zabezpieczenie na poczet przyszłych kar i grzywien. Po zgromadzeniu dowodów, w Prokuraturze Rejonowej Warszawa - Wola, mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności śledcze w tej sprawie, będą prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Warszawa – Wola.

Źródło: Ksp.policja.gov.pl