wtorek, 25 czerwiec 2024 07:59

Kolejne zatrzymanie w sprawie szantażu znanego influencera

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szantażysta aresztowany Szantażysta aresztowany fot: pixabay

Sprawa szantażu znanego influencera motoryzacyjnego, posiadającego ponad dwa miliony obserwujących, zyskuje na rozgłosie. Niedawno doszło do kolejnego zatrzymania, tym razem 39 - letniego mężczyzny, który wraz z wcześniej aresztowanym 34 – latkiem, miał zmuszać influencera do zapłaty 700 tysięcy złotych pod groźbą rozpowszechnienia zniesławiającego filmu.

Szczegóły sprawy

Sprawa zaczęła nabierać tempa w maju, kiedy to pokrzywdzony poinformował w sieci o otrzymywanych groźbach. Jak ustalono, dotyczyła ona influencera zajmującego się tematyką motoryzacyjną. Zgodnie z relacją Marty Sulowskiej, rzeczniczki wolskiej policji, influencer był zastraszany wiadomościami tekstowymi, przesyłanymi przez komunikatory internetowe. Groźby, dotyczyły umieszczenia w sieci nieprawdziwych informacji, które miały go zniesławić i narazić na utratę zaufania, co mogłoby wpłynąć na jego działalność w internecie.

Wówczas zatrzymano 34 - letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Śledczy jednak nie zaprzestali działań i nadal gromadzili dowody, co doprowadziło do kolejnych kroków w sprawie.

Zatrzymanie w Kielcach

Kilka dni temu, w wyniku współpracy funkcjonariuszy z Woli oraz policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Kielcach, zatrzymano 39 - letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o działanie wspólnie i w porozumieniu z wcześniej zatrzymanym 34 - latkiem. Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa - Wola, gdzie usłyszał zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Konsekwencje prawne

Za przestępstwo, o które podejrzani są obaj mężczyźni, grozi kara do 10 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa, a organy ścigania kontynuują działania mające na celu pełne wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z tą sprawą.

Źródło: TVN24