środa, 21 kwiecień 2021 10:53

Wszywka alkoholowa w Warszawie - kto powinien skorzystać z zabiegu zaszycia alkoholowego?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Wszywka alkoholowa w Warszawie Wszywka alkoholowa w Warszawie pixabay

Alkoholizm to choroba, z którą zmaga się wiele osób. Jej leczenie jest długotrwałe i trudne, gdyż często wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i cierpieniem osób współuzależnionych oraz tych z bliskiego otoczenia chorego.

W naszym kraju cały czas też pokutuje przekonanie, że alkoholikiem jest człowiek, który sięga dna i nie ma niczego. Nie jest to prawdą, jednak wielu uzależnionych zasłania się tym. Inną wymówką jest także to, że mogą przestać pić w każdej chwili. Jedną z metod stosowanych w leczeniu alkoholizmu jest tzw. wszywka alkoholowa. Czym dokładnie jest ten zabieg i czy jest on skuteczny?

Zabieg wszywki alkoholowej w Warszawie – co to takiego?

Jak to zostało wyżej wspomniane, alkoholizm to choroba, z którą zmagania są długie i często nierówne. Niejednokrotnie osoby uzależnione od alkoholu wracają do nałogu, nawet po wielu latach niepicia. Jednym ze sposobów, który ma na celu wspomóc leczenie, jest wykonanie wszywki alkoholowej, ale co to dokładnie jest?

Choremu podskórnie wszywany jest lek, esperal, który wywołuje u osoby z wszywką nieprzyjemne reakcje związane z piciem alkoholu. Po spożyciu trunku u takiej osoby mogą pojawić się takie objawy jak wymioty, nudności, bóle i zawroty głowy. Może pojawić się też nagłe zaczerwienienie twarzy, niedociśnienie, kołatanie serca. Te nieprzyjemne objawy sprawiają, że może zmniejszyć się częstotliwość spożywania alkoholu.

Dla kogo skierowany jest zabieg wszywki alkoholowej w Warszawie?

Wszywka alkoholowa w Warszawie to propozycja przede wszystkim dla osób, które chcą świadomie wyjść z nałogu i mają z tym duże trudności. Warto tutaj podkreślić, że sama w sobie może nie odnieść oczekiwanych rezultatów i powinna być wykonana równocześnie z prowadzeniem odpowiedniej terapii alkoholowej. Tego rodzaju terapie polegają m.in. na konsultacjach ze specjalistami z zakresu psychologii, psychiatrii i leczenia uzależnień. W zależności od potrzeb zakres takiej terapii może być różny. Również czas trwania może mieć różny okres. Niektóre osoby będą potrzebowały także terapii uzupełniających pozwalającym im na pozbycie się „demonów” przeszłości. Terapie mogą mieć formę indywidualną lub grupową. Czasami, przy bardzo dużych problemach zalecana jest terapia zamknięta.

Wszywka alkoholowa – gdzie można wykonać ją w Warszawie?

Najlepiej zdecydować się na leczenie kompleksowe, które będzie przebiegało wielotorowo. Jednym z miejsc w Warszawie dającym taką możliwość jest przychodnia Nasz Gabinet. Jest to prywatny ośrodek, gdzie wykonywana jest detoksykacja i odtrucie organizmu. Następnie wykonywana jest wszywka zawierająca wyżej wspomniany lek. Oferowana przy tym jest jednocześnie specjalistyczna terapia, którą prowadzą wykwalifikowani psychoterapeuci. Oprócz Warszawy przychodnie te znajdziesz także w innych miastach Polski, na terenie całego kraju znajduje się 13 oddziałów. Więcej na ich temat przeczytasz na stronie: https://nasz-gabinet.pl/warszawa/.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54