środa, 21 kwiecień 2021 10:53

Wszywka alkoholowa w Warszawie - kto powinien skorzystać z zabiegu zaszycia alkoholowego?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Wszywka alkoholowa w Warszawie Wszywka alkoholowa w Warszawie pixabay

Alkoholizm to choroba, z którą zmaga się wiele osób. Jej leczenie jest długotrwałe i trudne, gdyż często wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i cierpieniem osób współuzależnionych oraz tych z bliskiego otoczenia chorego.

W naszym kraju cały czas też pokutuje przekonanie, że alkoholikiem jest człowiek, który sięga dna i nie ma niczego. Nie jest to prawdą, jednak wielu uzależnionych zasłania się tym. Inną wymówką jest także to, że mogą przestać pić w każdej chwili. Jedną z metod stosowanych w leczeniu alkoholizmu jest tzw. wszywka alkoholowa. Czym dokładnie jest ten zabieg i czy jest on skuteczny?

Zabieg wszywki alkoholowej w Warszawie – co to takiego?

Jak to zostało wyżej wspomniane, alkoholizm to choroba, z którą zmagania są długie i często nierówne. Niejednokrotnie osoby uzależnione od alkoholu wracają do nałogu, nawet po wielu latach niepicia. Jednym ze sposobów, który ma na celu wspomóc leczenie, jest wykonanie wszywki alkoholowej, ale co to dokładnie jest?

Choremu podskórnie wszywany jest lek, esperal, który wywołuje u osoby z wszywką nieprzyjemne reakcje związane z piciem alkoholu. Po spożyciu trunku u takiej osoby mogą pojawić się takie objawy jak wymioty, nudności, bóle i zawroty głowy. Może pojawić się też nagłe zaczerwienienie twarzy, niedociśnienie, kołatanie serca. Te nieprzyjemne objawy sprawiają, że może zmniejszyć się częstotliwość spożywania alkoholu.

Dla kogo skierowany jest zabieg wszywki alkoholowej w Warszawie?

Wszywka alkoholowa w Warszawie to propozycja przede wszystkim dla osób, które chcą świadomie wyjść z nałogu i mają z tym duże trudności. Warto tutaj podkreślić, że sama w sobie może nie odnieść oczekiwanych rezultatów i powinna być wykonana równocześnie z prowadzeniem odpowiedniej terapii alkoholowej. Tego rodzaju terapie polegają m.in. na konsultacjach ze specjalistami z zakresu psychologii, psychiatrii i leczenia uzależnień. W zależności od potrzeb zakres takiej terapii może być różny. Również czas trwania może mieć różny okres. Niektóre osoby będą potrzebowały także terapii uzupełniających pozwalającym im na pozbycie się „demonów” przeszłości. Terapie mogą mieć formę indywidualną lub grupową. Czasami, przy bardzo dużych problemach zalecana jest terapia zamknięta.

Wszywka alkoholowa – gdzie można wykonać ją w Warszawie?

Najlepiej zdecydować się na leczenie kompleksowe, które będzie przebiegało wielotorowo. Jednym z miejsc w Warszawie dającym taką możliwość jest przychodnia Nasz Gabinet. Jest to prywatny ośrodek, gdzie wykonywana jest detoksykacja i odtrucie organizmu. Następnie wykonywana jest wszywka zawierająca wyżej wspomniany lek. Oferowana przy tym jest jednocześnie specjalistyczna terapia, którą prowadzą wykwalifikowani psychoterapeuci. Oprócz Warszawy przychodnie te znajdziesz także w innych miastach Polski, na terenie całego kraju znajduje się 13 oddziałów. Więcej na ich temat przeczytasz na stronie: https://nasz-gabinet.pl/warszawa/.

 • Gdzie wykonać zabieg HIFU w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg HIFU w Warszawie?

  Zabieg HIFU to jeden z najgłębiej działających zabiegów na rynku kosmetologicznym. Zabieg pozwala dotrzeć do głębokich warstw skóry właściwej dzięki zastosowaniu technologii bazującej na energii ultradźwiękowej.

  Written on wtorek, 26 październik 2021 09:39
 • Dripper do kawy – pyszna kawa bez ekspresu
  Dripper do kawy – pyszna kawa bez ekspresu

  Kawa jest napojem, który uwielbiamy. Około 76% Polaków codziennie sięga po filiżankę kawy – najczęściej oczywiście rano.

  Written on wtorek, 26 październik 2021 09:26
 • Kurtka jesienna - jaką najlepiej wybrać?
  Kurtka jesienna - jaką najlepiej wybrać?

  Jesień to pora roku, która wzbudza sprzeczne emocje. Jedni ją kochają, drudzy podchodzą do niej w dystansem oraz rezerwą. Niezależnie do której grupy należysz, bez wątpienia kurtka jesienna to element garderoby, niezbędny podczas wykonywania codziennych obowiązków lub spacerów w złoto-czerwonej scenerii. 

  Written on wtorek, 26 październik 2021 09:17
 • Zalando Lounge – promocje i rabaty. Dlaczego klub zakupowy jest tak popularny?
  Zalando Lounge – promocje i rabaty. Dlaczego klub zakupowy jest tak popularny?

  Zalando – jeden z większych sklepów internetowych odzieżowych w Europie – jest znaną witryną. Nawet osoby, które niekoniecznie odnajdują się w świecie zakupowym, kojarzą tę nazwę.

  Written on piątek, 15 październik 2021 16:04
 • Depilacja laserowa bikini: dlaczego epilacja to dobry pomysł?
  Depilacja laserowa bikini: dlaczego epilacja to dobry pomysł?

  Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia, a co najważniejsze – trwały sposób na depilację wrażliwych okolic bikini.

  Written on poniedziałek, 04 październik 2021 09:52