środa, 21 kwiecień 2021 10:53

Wszywka alkoholowa w Warszawie - kto powinien skorzystać z zabiegu zaszycia alkoholowego?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Wszywka alkoholowa w Warszawie Wszywka alkoholowa w Warszawie pixabay

Alkoholizm to choroba, z którą zmaga się wiele osób. Jej leczenie jest długotrwałe i trudne, gdyż często wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i cierpieniem osób współuzależnionych oraz tych z bliskiego otoczenia chorego.

W naszym kraju cały czas też pokutuje przekonanie, że alkoholikiem jest człowiek, który sięga dna i nie ma niczego. Nie jest to prawdą, jednak wielu uzależnionych zasłania się tym. Inną wymówką jest także to, że mogą przestać pić w każdej chwili. Jedną z metod stosowanych w leczeniu alkoholizmu jest tzw. wszywka alkoholowa. Czym dokładnie jest ten zabieg i czy jest on skuteczny?

Zabieg wszywki alkoholowej w Warszawie – co to takiego?

Jak to zostało wyżej wspomniane, alkoholizm to choroba, z którą zmagania są długie i często nierówne. Niejednokrotnie osoby uzależnione od alkoholu wracają do nałogu, nawet po wielu latach niepicia. Jednym ze sposobów, który ma na celu wspomóc leczenie, jest wykonanie wszywki alkoholowej, ale co to dokładnie jest?

Choremu podskórnie wszywany jest lek, esperal, który wywołuje u osoby z wszywką nieprzyjemne reakcje związane z piciem alkoholu. Po spożyciu trunku u takiej osoby mogą pojawić się takie objawy jak wymioty, nudności, bóle i zawroty głowy. Może pojawić się też nagłe zaczerwienienie twarzy, niedociśnienie, kołatanie serca. Te nieprzyjemne objawy sprawiają, że może zmniejszyć się częstotliwość spożywania alkoholu.

Dla kogo skierowany jest zabieg wszywki alkoholowej w Warszawie?

Wszywka alkoholowa w Warszawie to propozycja przede wszystkim dla osób, które chcą świadomie wyjść z nałogu i mają z tym duże trudności. Warto tutaj podkreślić, że sama w sobie może nie odnieść oczekiwanych rezultatów i powinna być wykonana równocześnie z prowadzeniem odpowiedniej terapii alkoholowej. Tego rodzaju terapie polegają m.in. na konsultacjach ze specjalistami z zakresu psychologii, psychiatrii i leczenia uzależnień. W zależności od potrzeb zakres takiej terapii może być różny. Również czas trwania może mieć różny okres. Niektóre osoby będą potrzebowały także terapii uzupełniających pozwalającym im na pozbycie się „demonów” przeszłości. Terapie mogą mieć formę indywidualną lub grupową. Czasami, przy bardzo dużych problemach zalecana jest terapia zamknięta.

Wszywka alkoholowa – gdzie można wykonać ją w Warszawie?

Najlepiej zdecydować się na leczenie kompleksowe, które będzie przebiegało wielotorowo. Jednym z miejsc w Warszawie dającym taką możliwość jest przychodnia Nasz Gabinet. Jest to prywatny ośrodek, gdzie wykonywana jest detoksykacja i odtrucie organizmu. Następnie wykonywana jest wszywka zawierająca wyżej wspomniany lek. Oferowana przy tym jest jednocześnie specjalistyczna terapia, którą prowadzą wykwalifikowani psychoterapeuci. Oprócz Warszawy przychodnie te znajdziesz także w innych miastach Polski, na terenie całego kraju znajduje się 13 oddziałów. Więcej na ich temat przeczytasz na stronie: https://nasz-gabinet.pl/warszawa/.

 • Letni biszkopt czekoladowy z galaretką
  Letni biszkopt czekoladowy z galaretką

  Latem warto postawić na desery, które są lekkie i pyszne. Doskonale sprawdzi się klasyczny biszkopt z dodatkiem galaretki. Można połączyć go także ze świeżymi owocami sezonowymi. Jak przygotować pyszny biszkopt czekoladowy z galaretką, który sprawdzi się idealnie latem?

  Written on wtorek, 13 lipiec 2021 14:31
 • Czy ekologiczne prezenty dla pracowników są firmom potrzebne?
  Czy ekologiczne prezenty dla pracowników są firmom potrzebne?

  Nie każda firma dzisiaj wychodzi z założenia, że klientom czy tym bardziej pracownikom w ogóle jakieś drobne prezenty są potrzebne.

  Written on wtorek, 13 lipiec 2021 10:45
 • Kserokopiarki, czyli podstawa każdej firmy
  Kserokopiarki, czyli podstawa każdej firmy

   Nie da się ukryć, że żyjemy dziś w świecie stale pędzącego technologicznego postępu. Komputery całkowicie zrewolucjonizowały nasze życie zawodowe, jednakże stary dobry papier i druk, to nadal podstawa wielu branży.

  Written on sobota, 26 czerwiec 2021 21:41
 • Powiększanie i modelowanie ust w praktyce
  Powiększanie i modelowanie ust w praktyce

  Powiększanie i modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego wciąż zyskuje na popularności. Ten zabieg pokochały wszystkie kobiety, niezadowolone z kształtu i wielkości swoich warg. Pozwala na uwydatnienie kształtu, uniesienie kącików, powiększenie oraz korekcję ust.

  Written on poniedziałek, 21 czerwiec 2021 18:41
 • Kredyt konsolidacyjny - gdzie najłatwiej dostać?
  Kredyt konsolidacyjny - gdzie najłatwiej dostać?

  Kredyt konsolidacyjny to prosty sposób na połączenie wszystkich zaciągniętych zobowiązań.

  Written on sobota, 19 czerwiec 2021 15:11