środa, 21 kwiecień 2021 10:53

Wszywka alkoholowa w Warszawie - kto powinien skorzystać z zabiegu zaszycia alkoholowego?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Wszywka alkoholowa w Warszawie Wszywka alkoholowa w Warszawie pixabay

Alkoholizm to choroba, z którą zmaga się wiele osób. Jej leczenie jest długotrwałe i trudne, gdyż często wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i cierpieniem osób współuzależnionych oraz tych z bliskiego otoczenia chorego.

W naszym kraju cały czas też pokutuje przekonanie, że alkoholikiem jest człowiek, który sięga dna i nie ma niczego. Nie jest to prawdą, jednak wielu uzależnionych zasłania się tym. Inną wymówką jest także to, że mogą przestać pić w każdej chwili. Jedną z metod stosowanych w leczeniu alkoholizmu jest tzw. wszywka alkoholowa. Czym dokładnie jest ten zabieg i czy jest on skuteczny?

Zabieg wszywki alkoholowej w Warszawie – co to takiego?

Jak to zostało wyżej wspomniane, alkoholizm to choroba, z którą zmagania są długie i często nierówne. Niejednokrotnie osoby uzależnione od alkoholu wracają do nałogu, nawet po wielu latach niepicia. Jednym ze sposobów, który ma na celu wspomóc leczenie, jest wykonanie wszywki alkoholowej, ale co to dokładnie jest?

Choremu podskórnie wszywany jest lek, esperal, który wywołuje u osoby z wszywką nieprzyjemne reakcje związane z piciem alkoholu. Po spożyciu trunku u takiej osoby mogą pojawić się takie objawy jak wymioty, nudności, bóle i zawroty głowy. Może pojawić się też nagłe zaczerwienienie twarzy, niedociśnienie, kołatanie serca. Te nieprzyjemne objawy sprawiają, że może zmniejszyć się częstotliwość spożywania alkoholu.

Dla kogo skierowany jest zabieg wszywki alkoholowej w Warszawie?

Wszywka alkoholowa w Warszawie to propozycja przede wszystkim dla osób, które chcą świadomie wyjść z nałogu i mają z tym duże trudności. Warto tutaj podkreślić, że sama w sobie może nie odnieść oczekiwanych rezultatów i powinna być wykonana równocześnie z prowadzeniem odpowiedniej terapii alkoholowej. Tego rodzaju terapie polegają m.in. na konsultacjach ze specjalistami z zakresu psychologii, psychiatrii i leczenia uzależnień. W zależności od potrzeb zakres takiej terapii może być różny. Również czas trwania może mieć różny okres. Niektóre osoby będą potrzebowały także terapii uzupełniających pozwalającym im na pozbycie się „demonów” przeszłości. Terapie mogą mieć formę indywidualną lub grupową. Czasami, przy bardzo dużych problemach zalecana jest terapia zamknięta.

Wszywka alkoholowa – gdzie można wykonać ją w Warszawie?

Najlepiej zdecydować się na leczenie kompleksowe, które będzie przebiegało wielotorowo. Jednym z miejsc w Warszawie dającym taką możliwość jest przychodnia Nasz Gabinet. Jest to prywatny ośrodek, gdzie wykonywana jest detoksykacja i odtrucie organizmu. Następnie wykonywana jest wszywka zawierająca wyżej wspomniany lek. Oferowana przy tym jest jednocześnie specjalistyczna terapia, którą prowadzą wykwalifikowani psychoterapeuci. Oprócz Warszawy przychodnie te znajdziesz także w innych miastach Polski, na terenie całego kraju znajduje się 13 oddziałów. Więcej na ich temat przeczytasz na stronie: https://nasz-gabinet.pl/warszawa/.

 • Przeprowadzka? Tylko z firmą mrówka-bagażówka!
  Przeprowadzka? Tylko z firmą mrówka-bagażówka!

  Planujesz przeprowadzić się do innego miasta? Lub może od dłuższego czasu zastanawiasz się nad wyjazdem za granicę na stałe?

  Written on wtorek, 11 maj 2021 08:53
 • Suplementy na dobre samopoczucie ALGPharma
  Suplementy na dobre samopoczucie ALGPharma

  Stresujące sytuacje w pracy czy życiu prywatnym sprawiają, że każdemu może przydarzyć się gorszy dzień.

  Written on czwartek, 06 maj 2021 08:56
 • Spersonalizowana pomoc techniczna PrestaShop
  Spersonalizowana pomoc techniczna PrestaShop

  Zakładając sklep e-commerce, wydaje się, że wszystko w nim zrobi się samo. Zwłaszcza jeśli korzysta się ze skryptu PrestaShop.

  Written on wtorek, 04 maj 2021 08:36
 • Gładkie na lato
  Gładkie na lato

  Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Na zewnątrz coraz cieplej, co niewątpliwie zachęca do aktywności oraz oczywiście zmiany garderoby. Im bardziej eksponujemy ciało, tym częściej zwracamy uwagę na to, by było ono piękne, gładkie i zadbane.

  Written on sobota, 24 kwiecień 2021 11:39
 • Prosty zarobek bez wychodzenia z domu
  Prosty zarobek bez wychodzenia z domu

  Internet daje Ci spore możliwości, które wykraczają poza standardowo przyjęte normy. Tak jest w przypadku zarabiania przez internet.

  Written on piątek, 23 kwiecień 2021 13:13