środa, 21 kwiecień 2021 10:53

Wszywka alkoholowa w Warszawie - kto powinien skorzystać z zabiegu zaszycia alkoholowego?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Wszywka alkoholowa w Warszawie Wszywka alkoholowa w Warszawie pixabay

Alkoholizm to choroba, z którą zmaga się wiele osób. Jej leczenie jest długotrwałe i trudne, gdyż często wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i cierpieniem osób współuzależnionych oraz tych z bliskiego otoczenia chorego.

W naszym kraju cały czas też pokutuje przekonanie, że alkoholikiem jest człowiek, który sięga dna i nie ma niczego. Nie jest to prawdą, jednak wielu uzależnionych zasłania się tym. Inną wymówką jest także to, że mogą przestać pić w każdej chwili. Jedną z metod stosowanych w leczeniu alkoholizmu jest tzw. wszywka alkoholowa. Czym dokładnie jest ten zabieg i czy jest on skuteczny?

Zabieg wszywki alkoholowej w Warszawie – co to takiego?

Jak to zostało wyżej wspomniane, alkoholizm to choroba, z którą zmagania są długie i często nierówne. Niejednokrotnie osoby uzależnione od alkoholu wracają do nałogu, nawet po wielu latach niepicia. Jednym ze sposobów, który ma na celu wspomóc leczenie, jest wykonanie wszywki alkoholowej, ale co to dokładnie jest?

Choremu podskórnie wszywany jest lek, esperal, który wywołuje u osoby z wszywką nieprzyjemne reakcje związane z piciem alkoholu. Po spożyciu trunku u takiej osoby mogą pojawić się takie objawy jak wymioty, nudności, bóle i zawroty głowy. Może pojawić się też nagłe zaczerwienienie twarzy, niedociśnienie, kołatanie serca. Te nieprzyjemne objawy sprawiają, że może zmniejszyć się częstotliwość spożywania alkoholu.

Dla kogo skierowany jest zabieg wszywki alkoholowej w Warszawie?

Wszywka alkoholowa w Warszawie to propozycja przede wszystkim dla osób, które chcą świadomie wyjść z nałogu i mają z tym duże trudności. Warto tutaj podkreślić, że sama w sobie może nie odnieść oczekiwanych rezultatów i powinna być wykonana równocześnie z prowadzeniem odpowiedniej terapii alkoholowej. Tego rodzaju terapie polegają m.in. na konsultacjach ze specjalistami z zakresu psychologii, psychiatrii i leczenia uzależnień. W zależności od potrzeb zakres takiej terapii może być różny. Również czas trwania może mieć różny okres. Niektóre osoby będą potrzebowały także terapii uzupełniających pozwalającym im na pozbycie się „demonów” przeszłości. Terapie mogą mieć formę indywidualną lub grupową. Czasami, przy bardzo dużych problemach zalecana jest terapia zamknięta.

Wszywka alkoholowa – gdzie można wykonać ją w Warszawie?

Najlepiej zdecydować się na leczenie kompleksowe, które będzie przebiegało wielotorowo. Jednym z miejsc w Warszawie dającym taką możliwość jest przychodnia Nasz Gabinet. Jest to prywatny ośrodek, gdzie wykonywana jest detoksykacja i odtrucie organizmu. Następnie wykonywana jest wszywka zawierająca wyżej wspomniany lek. Oferowana przy tym jest jednocześnie specjalistyczna terapia, którą prowadzą wykwalifikowani psychoterapeuci. Oprócz Warszawy przychodnie te znajdziesz także w innych miastach Polski, na terenie całego kraju znajduje się 13 oddziałów. Więcej na ich temat przeczytasz na stronie: https://nasz-gabinet.pl/warszawa/.

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48