wtorek, 08 listopad 2022 13:00

Jak prawidłowo korzystać z okularów korekcyjnych?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
okulary korekcyjne okulary korekcyjne pixabay

Posiadanie wady wzroku wiąże się z obowiązkiem noszenia okularów. W związku z tym wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z korekcją wzroku, zadaje wiele pytań odnośnie prawidłowego korzystania ze szkieł.

Czy trzeba je nosić przez cały czas, czy okulary korekcyjne są w stanie poprawić nasz wzrok i zmniejszyć wadę wzroku, a wreszcie jakie okulary wybrać, aby dobrze i długo nam służyły we wszystkich sytuacjach dnia codziennego? Postaramy się odpowiedzieć na nie wszystkie poniżej!

Korzystanie z okularów korekcyjnych w praktyce. Co warto wiedzieć o ich noszeniu?

Okulary korekcyjne to bardzo ważne akcesorium, które jest w stanie całkowicie odmienić jakość życia oraz funkcjonowanie osób dotkniętych wadami wzroku. Są to rozwiązania dużo bardziej uniwersalne i dostępne dla każdego, z których mogą bezpiecznie korzystać także osoby posiadające wrażliwe, skłonne do podrażnień oczy, w tym również ci użytkownicy, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą nosić soczewek kontaktowych. Współczesne okulary są bardzo wygodne w noszeniu i przyjazne w użytkowaniu, świetnie nadają się także do pracy przed komputerem, jeśli posiadają ku temu odpowiednie parametry.

Okulary korekcyjne - mity, które warto znać

Mimo tego, że okulary korekcyjne towarzyszą nam do wielu lat, wokół ich noszenia narosło sporo mitów. Jeden z nich głosi, że okulary należy nosić jak najrzadziej, a najlepiej sięgać po nie tylko w razie potrzeby, gdyż stale korzystanie z nich może dodatkowo pogorszyć wzrok. Rzeczywistość jest na szczęście całkowicie odmienna! Specjaliści zalecają, aby okulary nosić przez cały dzień, gdyż w trakcie korzystania z nich nasze oczy „odpoczywają” i nie muszą wkładać wysiłku w poprawę jakości widzenia. Co więcej, regularne korzystanie z okularów pozwala wielu osobom pozbyć się bólów głowy, migren, a także zmęczenia oczu, które często towarzyszą nieleczonym wadom wzroku.

Czy noszenie okularów jest w stanie poprawić wzrok? Jakie szkła wybrać do pracy?

Kolejnym mitem, który od lat krąży wokół okularów, jest przekonanie, że ich systematyczne noszenie pomaga poprawić wzrok. Mimo tego, że nie jest to prawda – okulary korekcyjne nie mają bowiem zdolności do wyeliminowania wady wzroku ani jej istotnego zmniejszenia, to jednak z ich noszeniem wiążą się istotne korzyści zdrowotne.

Przede wszystkim, w czasie korzystania z prawidłowo dobranej korekcji wzroku, nasze oczy mogą odpocząć od wysiłku wkładanego w zapewnienie nam jak najlepszej jakości widzenia pomimo wady wzorku. W efekcie, noszenie okularów nie tyle jest w stanie poprawić wzrok, co chroni nas przed dodatkowym pogłębieniem wady wzorku, na co są szczególnie narażone osoby nie korzystające z okularów pomimo zaleceń lekarskich.

Nasza satysfakcja z noszenia okularów w dużej mierze zależy od konkretnego modelu, jaki wybierzemy. Stojąc przed zakupem nowej pary, warto zainwestować w szkła wyposażone w dodatkowe powłoki, zwłaszcza jeśli planujemy korzystać z nich także w pracy lub dużo czasu spędzamy przed ekranami urządzeń elektronicznych. Dobrej jakości, uniwersalne okulary do pracy i na co dzień powinny posiadać tzw. antyrefleks, który będzie chronił nasze oczy przed światłem odbijającym się od ekranów. Jego zalety docenią także kierowcy, prowadzący auto w okularach.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54