środa, 08 czerwiec 2022 13:37

Ekologiczne środki do prania i domowe sztuczki

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ekologiczne pranie ekologiczne pranie pixabay

Tak naprawdę pierwsze proszki do prania powstały dopiero na początku poprzedniego stulecia. Nie oznacza to jednak, że wcześniej pranie wiązało się z popularnym obrazkiem, stającym nad przed oczami, czyli pranie na tarze w rzece.

 

Nic podobnego, nasze praprababcie miały swoje sposoby na skuteczne pranie usuwające zabrudzenia dające przyjemny zapach i nieniszczące przy tym ubrań. Jednak co najważniejsze, w dużej mierze ich sposoby łączyły się także z brakiem negatywnego wpływu na otaczające nas środowisku oraz zdecydowanie rzadkie możliwości alergii i podrażnień. Ekologiczne środki do prania dostępne w sklepach zajmujących się naturalnymi kosmetykami i chemią domową, bardzo często bazują na doświadczeniach naszych przodków. Dzięki nim, nie tylko mamy możliwość zadbania o planetę, ale też zminimalizowania coraz częściej pojawiających się podrażnień i alergii skórnych. O czym ostatecznie warto wspomnień, to także fakt, że ekologiczne środki do prania to także możliwości, które nie szkodziły delikatnej skórze niemowląt.

Ekologiczne środki do prania jako zdrowa alternatywa.

W marketowych środkach piorących w formie proszków, kapsułek czy płynów, prym wiodą fosforany i inne związki, których celem jest zmiękczanie wody. Jednak proces ten nie jest obojętny. Szczególnie dla naszego środowiska. Dorzucając do tego sporą garść parabenów, środków powierzchniowo czynnych z przetwórstwa ropy naftowej (SLS i SLES), konserwantów, aromatów i barwników wyobrażacie sobie, co nasza pralka wypompowuje do kanalizacji? Tego typu środki trafiające do wód, przyczyniają się w widoczny sposób do pozbawiania życia wielu gatunków wodnych stworzeń, między innymi… poprzez uduszenie. Straszne!

Inwestując w ekologiczne środki do prania inwestujemy zarówno w nasze zdrowie, jak i środowisko. Składniki zawarte w gotowych produktach z kategorii eko, proszkach i płynach do płukania, a nawet wybielaczach i odplamiaczach, jak Klareko Mydło Odplamiające, całkowicie rozpuszczają się w wodzie, a ich wpływ na życie różnego rodzaju gatunków wodnych po przedostaniu się do jezior jest praktycznie żaden. Wynika to z zastosowania naturalnych składników, które na co dzień występują w środowisku lub powstałe, że w pełni naturalnych związków. Takie produkty także rzadko uczulają, nie podrażniają i potrafią sprawić, że pranie jest czyste, pozbawione nieprzyjemnych zapachów, a nawet posiada świeży, niedrażniący aromat.

Ekologiczne środki do prania z kuchennej szafki.

Jeżeli zabraknie nam nagle środka piorącego, zawsze możemy zastosować ekologiczne środki do prania, które znajdują się w naszej kuchni. Ocet doskonale może sprawdzić się jako płyn do płukania, który o dziwo nadaje praniu po jego wysuszeniu przyjemny aromat czystości. Olej kokosowy pozwoli na usunięcie nawet wyjątkowo silnych plam. Potrzeba nagłego kompleksowego wyprania czegoś bez proszku, może być także rozwiązana za pomocą rozpuszczonej w wodzie sodzie oczyszczonej. Jednym słowem da się, trzeba tylko chcieć.

 • Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach
  Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach

  Warszawa, dynamicznie rozwijająca się metropolia i centrum biznesowe Polski, oferuje szeroki wybór miejsc idealnych do organizacji różnorodnych eventów. Niezależnie od tego, czy planujesz konferencję, bankiet, spotkanie firmowe czy kameralny event, stolica ma wiele do zaoferowania. Oto przewodnik po topowych lokalizacjach na eventy w Warszawie, które zapewnią niezapomniane wrażenia i sukces każdego wydarzenia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:51
 • Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy
  Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy

  W wyniku ostatnich wyborów samorządowych w Warszawie, doszło do istotnych zmian w składzie zarządu miasta. Jedną z najważniejszych zmian, jest mianowanie Adriany Porowskiej na stanowisko wiceprezydentki, co podkreśla świeże podejście do zarządzania miastem. Porowska, związana z ruchem Polska 2050, zyskała uznanie, dzięki swojemu zaangażowaniu w politykę społeczną oraz zdolności do pracy zespołowej.

  Napisano środa, 22 maj 2024 08:59
 • Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni
  Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni

  Na budowie 18 - kondygnacyjnego hotelu, przy ulicy Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe, doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwaj pracownicy spadli z 18. na 13. piętro. Incydent miał miejsce w godzinach porannych i skutkował poważnymi obrażeniami, obu poszkodowanych.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:27
 • Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia
  Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia

  Za każdym razem, gdy otwieramy paczkę, jesteśmy z nią w kontakcie. Taśma samoprzylepna to nieoceniony pomocnik w codziennych zadaniach - od pakowania prezentów, przez prace manualne, aż po profesjonalne zastosowania w logistyce i przemyśle. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wiele różnych rodzajów taśm samoprzylepnych istnieje na rynku?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:04
 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45