środa, 08 czerwiec 2022 13:37

Ekologiczne środki do prania i domowe sztuczki

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ekologiczne pranie ekologiczne pranie pixabay

Tak naprawdę pierwsze proszki do prania powstały dopiero na początku poprzedniego stulecia. Nie oznacza to jednak, że wcześniej pranie wiązało się z popularnym obrazkiem, stającym nad przed oczami, czyli pranie na tarze w rzece.

 

Nic podobnego, nasze praprababcie miały swoje sposoby na skuteczne pranie usuwające zabrudzenia dające przyjemny zapach i nieniszczące przy tym ubrań. Jednak co najważniejsze, w dużej mierze ich sposoby łączyły się także z brakiem negatywnego wpływu na otaczające nas środowisku oraz zdecydowanie rzadkie możliwości alergii i podrażnień. Ekologiczne środki do prania dostępne w sklepach zajmujących się naturalnymi kosmetykami i chemią domową, bardzo często bazują na doświadczeniach naszych przodków. Dzięki nim, nie tylko mamy możliwość zadbania o planetę, ale też zminimalizowania coraz częściej pojawiających się podrażnień i alergii skórnych. O czym ostatecznie warto wspomnień, to także fakt, że ekologiczne środki do prania to także możliwości, które nie szkodziły delikatnej skórze niemowląt.

Ekologiczne środki do prania jako zdrowa alternatywa.

W marketowych środkach piorących w formie proszków, kapsułek czy płynów, prym wiodą fosforany i inne związki, których celem jest zmiękczanie wody. Jednak proces ten nie jest obojętny. Szczególnie dla naszego środowiska. Dorzucając do tego sporą garść parabenów, środków powierzchniowo czynnych z przetwórstwa ropy naftowej (SLS i SLES), konserwantów, aromatów i barwników wyobrażacie sobie, co nasza pralka wypompowuje do kanalizacji? Tego typu środki trafiające do wód, przyczyniają się w widoczny sposób do pozbawiania życia wielu gatunków wodnych stworzeń, między innymi… poprzez uduszenie. Straszne!

Inwestując w ekologiczne środki do prania inwestujemy zarówno w nasze zdrowie, jak i środowisko. Składniki zawarte w gotowych produktach z kategorii eko, proszkach i płynach do płukania, a nawet wybielaczach i odplamiaczach, jak Klareko Mydło Odplamiające, całkowicie rozpuszczają się w wodzie, a ich wpływ na życie różnego rodzaju gatunków wodnych po przedostaniu się do jezior jest praktycznie żaden. Wynika to z zastosowania naturalnych składników, które na co dzień występują w środowisku lub powstałe, że w pełni naturalnych związków. Takie produkty także rzadko uczulają, nie podrażniają i potrafią sprawić, że pranie jest czyste, pozbawione nieprzyjemnych zapachów, a nawet posiada świeży, niedrażniący aromat.

Ekologiczne środki do prania z kuchennej szafki.

Jeżeli zabraknie nam nagle środka piorącego, zawsze możemy zastosować ekologiczne środki do prania, które znajdują się w naszej kuchni. Ocet doskonale może sprawdzić się jako płyn do płukania, który o dziwo nadaje praniu po jego wysuszeniu przyjemny aromat czystości. Olej kokosowy pozwoli na usunięcie nawet wyjątkowo silnych plam. Potrzeba nagłego kompleksowego wyprania czegoś bez proszku, może być także rozwiązana za pomocą rozpuszczonej w wodzie sodzie oczyszczonej. Jednym słowem da się, trzeba tylko chcieć.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54