czwartek, 02 listopad 2023 10:33

Skuteczność depilacji laserowej - innowacyjny sposób na gładką skórę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Skuteczność depilacji laserowej - innowacyjny sposób na gładką skórę mat.prasowe

Depilacja laserowa to innowacja wśród zabiegów mających na celu usuwanie niechcianego owłosienia. Dzięki niej w szybki i nieinwazyjny sposób możemy poprawić wygląd skóry w sposób trwały. Ale czy naprawdę jest tak skuteczna, jak się mówi? Odpowiedź na to pytanie jest złożona i zależy od wielu czynników.

 

Depilacja laserowa a jej skuteczność

Depilacja laserowa jest obecnie najskuteczniejszym sposobem usuwania niechcianego owłosienia. Stanowi więc najlepszy sposób uzyskania gładkiej, zadbanej i zdrowo wyglądającej skóry. Warto podkreślić jednak, że depilacja laserowa, mimo swojej skuteczności, nie gwarantuje efektów gładkiej skóry do końca życia.

Po całej serii zabiegów, która obejmuje 6-8 wizyt, należy raz do roku wykonać tak zwane przypomnienie. Jest to bardzo ważny czynnik w utrzymaniu lub podtrzymaniu efektów całej serii. Skuteczność depilacji laserowej zależy również od wielu innych czynników, takich jak rodzaj lasera, kolor włosa, rodzaj skóry oraz wrażliwość skóry. Najbardziej podatne na ten zabieg są włosy grube o ciemnej barwie.

Rodzaje laserów do depilacji

Najbardziej powszechnym laserem stosowanym obecnie na rynku, który cechuje się wysoką skutecznością i jest ceniony przez specjalistów, jest laser diodowy. W naszym salonie wykorzystujemy również laser diodowy Soprano, który przynosi bardzo satysfakcjonujące rezultaty i sprawdza się zarówno przy jasnej karnacji jak i ciemniejszym fototypie skóry. Zobacz róewniez depilator laserowy.

Czy depilacja laserowa działa na meszek włosowy?

Depilacja laserowa głównie oddziałuje na włosy ciemne, które zawierają dużą ilość pigmentu. Czy depilacja laserowa działa również na meszek włosowy, który często bywa jasny? Niestety, meszek włosowy, który jest bardzo delikatny i jasny, może nie zostać wychwycony przez światło lasera. Przekłada się to również na efekty zabiegów, które nie będą tak widoczne jak w przypadku włosów ciemnych.

Ile zabiegów jest potrzebnych?

Seria zabiegowa obejmuje średnio 6-8 powtórzeń wykonywanych z częstotliwością 4-6 tygodni. Jednak ilość zabiegów może się różnić w zależności od rodzaju skóry i włosów oraz innych indywidualnych czynników. Po serii zabiegów warto wykonywać zabiegi przypominające raz do roku, aby efekt utrzymywał się stale.

Depilacja laserowa w Wrocławiu i Warszawie

Jeśli jesteś zainteresowana depilacją laserową i mieszkasz we Wrocławiu, zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. Możesz także zarezerwować wizytę online.

Depilacja laserowa to świetny sposób na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Jednak jej skuteczność zależy od wielu czynników, a serię zabiegów najlepiej wykonywać pod nadzorem profesjonalistów.

 • Kameralna siłownia - dla kogo?
  Kameralna siłownia - dla kogo?

  Kameralne siłownie zyskują na popularności jako alternatywa dla dużych, często przepełnionych klubów fitness. Są one doskonałą opcją dla osób poszukujących spokojniejszego, bardziej intymnego miejsca do ćwiczeń, gdzie mogą skupić się na swoich celach fitness bez zbędnych rozpraszaczy. Kameralna siłownia to miejsce, w którym trening personalny oraz indywidualne podejście do klienta stanowią podstawę oferty.

  Napisano wtorek, 20 luty 2024 16:34
 • Etykieta nad wodą- zasady bezpieczeństwa i kultury w basenie
  Etykieta nad wodą- zasady bezpieczeństwa i kultury w basenie

  Każda z osób, aktywnie spędzających swój wolny czas na pływalni, powinna wiedzieć, że bezpieczeństwo i kultura w basenie, to nie tylko kwestia przestrzegania zasad, ale także dbałość o komfort oraz harmonię wszystkich uczestników. Szczególną uwagę, należy zwrócić na dzieci i młodzież, dla których nauka pływania, jest niezwykle istotnym elementem rozwoju fizycznego, ale również, ważnym aspektem w życiu społecznym i zdrowotnym. Warto poznać, zasady etykiety nad wodą, koncentrując się na bezpieczeństwie i kulturze w basenie dla najmłodszych.

  Napisano poniedziałek, 19 luty 2024 16:47
 • Maski do włosów – dlaczego warto je wprowadzić do swojej rutyny pielęgnacyjnej?
  Maski do włosów – dlaczego warto je wprowadzić do swojej rutyny pielęgnacyjnej?

  Pielęgnacja włosów to więcej niż tylko codzienne czynności takie jak mycie i stosowanie odżywek. Kluczem do zdrowych, silnych i lśniących włosów jest głębokie nawilżenie i odżywienie, które najlepiej zapewniają maski do włosów. Niezależnie od typu włosów, odpowiednia maska może znacząco poprawić ich kondycję, przywracając im blask, miękkość i elastyczność. W tym artykule opiszemy, dlaczego maski do włosów są niezbędnym elementem pielęgnacji i jak wybrać produkt idealnie dopasowany do potrzeb naszych włosów.

  Napisano sobota, 17 luty 2024 14:28
 • Biuro rachunkowe - jakie korzyści dla przedsiębiorcy?
  Biuro rachunkowe - jakie korzyści dla przedsiębiorcy?

  Przedsiębiorca, prowadzący własną działalność, ma masę spraw na głowie. Musi trzymać rękę na pulsie i dopilnować, aby firma funkcjonowała sprawnie i zgodnie z obowiązującym prawem. Natłok zadań do wykonania może wywołać rozdrażnienie, niepokój, lęk i stres. Można z łatwością uniknąć nerwów i stresujących sytuacji. Wystarczy powierzyć zawiłe sprawy kadrowo-księgowe specjalistycznej firmie. Idealnym wyborem jest rzetelne biuro rachunkowe. Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów? Jakie, takie rozwiązanie niesie korzyści? Jest ich całkiem sporo.

  Napisano czwartek, 15 luty 2024 17:12
 • Fotograf na ślub w Warszawie - kluczowe aspekty kosztów i ważne kwestie do rozważenia
  Fotograf na ślub w Warszawie - kluczowe aspekty kosztów i ważne kwestie do rozważenia

  Wybór fotografa na ślub to jedno z najważniejszych decyzyjnych kroków podczas planowania tego wyjątkowego dnia. W sercu Polski, w malowniczej Warszawie, bogatej w historię i kulturę, opcji nie brakuje. Jednakże, przed zatopieniem się w morzu fotograficznych talentów tego miasta, warto zastanowić się nad kluczowymi aspektami związanymi z kosztami oraz wziąć pod uwagę istotne kwestie, które sprawią, że wasze wspomnienia będą niezapomniane. Dlatego też, przygotowaliśmy przewodnik po ślubnych fotografach w Warszawie, który pomoże Wam podjąć najlepszą decyzję, dostosowaną do Waszych oczekiwań i budżetu.

  Napisano czwartek, 08 luty 2024 13:58