Czego zimą potrzebuję męska cera?
Dążąc do zdrowego, zadbanego wyglądu, warto poznać typ i potrzeby swojej skóry. Nie każdy mężczyzna ma tego świadomość, a od tego zależy jaki rodzaj pielęgnacji przyniesie najlepsze efekty. Ze względu na hormony męska skóra jest grubsza, niż u kobiet, a przez to bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, starzeje się wolniej, jednak ona również potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Nie jest jednak wcale tak różowo. Mężczyznom częściej dokuczają stany zapalne. Szukając odpowiednich kosmetyków, warto poznać typ swojej skóry np. u dermatologa i sięgać po preparaty nie tylko przeznaczone dla mężczyzn, ale również dopasowane do indywidualnych potrzeb cery. Rodzajów cery jest wiele – może być normalna, sucha, wrażliwa, trądzikowa, przetłuszczająca się. Niemniej zimą każda z nich na pewno potrzebuje dogłębnego nawilżenia. Warto, aby nawilżanie skóry weszło Ci w nawyk na co dzień. Nawilżona skóra jest bardziej elastyczna, gładsza i wolniej się starzeje. Zimą zadbaj również o ochronę swojej skóry przed mrozem – stosuj do tego tłuste lub półtłuste kremy nawilżające, najlepiej z dodatkiem ekstraktu z miodu lub gliceryny, które zapobiegną utracie wilgoci ze skóry, tworząc na niej cienką ochronną warstwę. Pamiętaj również o nawilżaniu ust, do tego wystarczy najzwyklejsza, ochronna pomadka lub balsam.
Kosmetyki do twarzy dla mężczyzn – czym się kierować przy wyborze?
Przede wszystkim sięgnij po kosmetyki, które zadbają o właściwe nawilżenie Twojej skóry. Szukaj tych dla mężczyzn, ale nie kieruj się tylko zapachem. Kremy przeznaczone dla mężczyzn są dostosowane do potrzeb męskiej grubszej skóry. O ile skład mają często zbliżony do damskich preparatów, o tyle aktywne składniki męskich kremów nawilżających z reguły są mocniej skoncentrowane, przez co kremy mają silniejsze działanie. Twarz powinno kremować się 2 razy dziennie, a co najmniej na noc. Ważne, by nie wcierać kosmetyku w skórę, tylko delikatnie ją wklepywać. Wcieranie powoduje rozciąganie się skóry, przez co traci ona swoją elastyczność i zmarszczki mogą pojawić się szybciej.
Warto poznać typ swojej cery, by dopasować kosmetyki do indywidualnych potrzeb. Możesz w tym celu skontaktować się z dermatologiem, a następnie sprawdzić zestawy kosmetyków dla mężczyzn, które odpowiadałyby na potrzeby Twojej cery. To bardzo wygodne rozwiązanie. A dodatkowo, jeśli sięgasz po kosmetyki zapachowe, używając całej serii preparatów, przedłużasz trwałość zapachu. W składzie takiego zestawu znajdziesz np. serum z jeszcze silniejszą koncentracją składników aktywnych vs krem, krem po goleniu czy krem pod oczy. Okolice oczu, gdzie skóra jest cieńsza, wymagają bowiem specjalnej pielęgnacji, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Przez to, że jest bardzo delikatna, łatwiej o utratę jej sprężystości. To, z kolei, prowadzi do zmarszczek, worków czy cieni. Kremy pod oczy różnią się od tych do pielęgnacji całej twarzy, są lżejsze, a dodatkowo te męskie zwykle mają silniej skoncentrowane składniki aktywne czyli te, które odpowiadają za namacalne działanie, jakie chcemy osiągnąć, stosując dany preparat.
Na co zwrócić uwagę w składzie kosmetyku?
Wybierz takie kosmetyki, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojej cery, np.:
- nawilżenie zapewnią olej migdałowy, kwas hialuronowy lub witamina E;
- działaniem kojącym podrażnienia wykazują się preparaty z aloesem, alantoiną lub panthenolem;
- odżywienie oraz zmiękczenie skóry to domena wyciągu z alg czy ekstrakt z rumianku.
Ostatnio bardzo pożądanym składnikiem jest kwas hialuronowy, który naturalnie produkowany jest przez nasz organizm. Jego zadaniem jest nawilżenie i uelastycznienie skóry. Niestety wraz z wiekiem jego ilość w organizmie maleje, a – by zapobiec wiotczeniu skóry – te braki powinno się uzupełniać, używając kosmetyków z jego dodatkiem.
Opracowano na zlecenie partnera, tj. AVON.