Sporym zainteresowaniem wśród osób szukających sposobu na cofnięcie czasu czy poprawienie urody cieszą się zabiegi na twarz, które pozwalają na zmniejszenie widoczności oznak starzenia się. Można też zdecydować się na zabiegi na całe ciało. Jedną z ciekawszych propozycji jest mezoterapia igłowa. Zobacz, co warto wiedzieć na jej temat.
Na czym polega mezoterapia igłowa?
Zabieg mezoterapii igłowej twarzy i ciała wykonywany jest poprzez nakłuwanie skóry przy pomocy niewielkich igieł i wprowadzanie pod nią substancji leczniczych. Dobiera się je w zależności od indywidualnej potrzeby i wstrzykuje w potrzebujące tego miejsca. W ostatnich latach sporą popularnością cieszy się szczególnie zabieg wykonywany przy pomocy osocza bogatopłytkowego. Pozwala on bowiem zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek, a także obręczy na szyi czy dekolcie.
Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię igłową? Jakie efekty można uzyskać?
Jest wiele sytuacji, w których można skorzystać z mezoterapii igłowej dla poprawy swojego wyglądu. Wskazuje się przede wszystkim na to, że może być pomocna w walce z wiotczejącą, potrzebującą ujędrnienia skórą. W przypadku zabiegów na twarz można się na nią zdecydować, gdy ma się problemy z podkrążonymi i zapadniętymi oczami czy drobnymi zmarszczkami. Zabieg wykonywany na skórę głowy pozwala zmniejszyć wypadanie włosów, a także wzmocnić je, dzięki czemu prezentują się znacznie lepiej. Mezoterapia może być stosowana także na inne części ciała. Jest pomocna m.in. w walce z cellulitem. Zaleca się ją również osobom, które borykają się z rozstępami czy cienką i prześwitującą skórą dłoni.
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa jest małoinwazyjnym zabiegiem, który przynosi dobre efekty w wielu różnych przypadkach. Trzeba tutaj jednak pamiętać o tym, że podobnie jak w przypadku innych zabiegów, tak i tutaj istnieją pewne przeciwwskazania. Głównie wskazuje się na ciążę i okres karmienia piersią. Nie powinny na niego decydować się także osoby, które mają alergię na którykolwiek ze składników wykorzystywany do wykonania zabiegu. Wśród przeciwwskazań wymienia się także cukrzycę, stany zapalne skóry, skórę naczyniową czy stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.