czwartek, 17 listopad 2022 16:11

Mezoterapia igłowa – co warto wiedzieć na temat tego zabiegu?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Zabieg mezoterapii igłowej twarzy i ciała Zabieg mezoterapii igłowej twarzy i ciała Zdjęcie dodane przez Anna Shvets: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/kobiety-technologia-twarz-lekarz-4586751/

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze z wielu względów. Jednym z nich jest lepsza dostępność do nich, a także coraz lepsza wiedza na temat tego, jakie efekty można dzięki nim uzyskać.

Sporym zainteresowaniem wśród osób szukających sposobu na cofnięcie czasu czy poprawienie urody cieszą się zabiegi na twarz, które pozwalają na zmniejszenie widoczności oznak starzenia się. Można też zdecydować się na zabiegi na całe ciało. Jedną z ciekawszych propozycji jest mezoterapia igłowa. Zobacz, co warto wiedzieć na jej temat.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej twarzy i ciała wykonywany jest poprzez nakłuwanie skóry przy pomocy niewielkich igieł i wprowadzanie pod nią substancji leczniczych. Dobiera się je w zależności od indywidualnej potrzeby i wstrzykuje w potrzebujące tego miejsca. W ostatnich latach sporą popularnością cieszy się szczególnie zabieg wykonywany przy pomocy osocza bogatopłytkowego. Pozwala on bowiem zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek, a także obręczy na szyi czy dekolcie.

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię igłową? Jakie efekty można uzyskać?

Jest wiele sytuacji, w których można skorzystać z mezoterapii igłowej dla poprawy swojego wyglądu. Wskazuje się przede wszystkim na to, że może być pomocna w walce z wiotczejącą, potrzebującą ujędrnienia skórą. W przypadku zabiegów na twarz można się na nią zdecydować, gdy ma się problemy z podkrążonymi i zapadniętymi oczami czy drobnymi zmarszczkami. Zabieg wykonywany na skórę głowy pozwala zmniejszyć wypadanie włosów, a także wzmocnić je, dzięki czemu prezentują się znacznie lepiej. Mezoterapia może być stosowana także na inne części ciała. Jest pomocna m.in. w walce z cellulitem. Zaleca się ją również osobom, które borykają się z rozstępami czy cienką i prześwitującą skórą dłoni.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest małoinwazyjnym zabiegiem, który przynosi dobre efekty w wielu różnych przypadkach. Trzeba tutaj jednak pamiętać o tym, że podobnie jak w przypadku innych zabiegów, tak i tutaj istnieją pewne przeciwwskazania. Głównie wskazuje się na ciążę i okres karmienia piersią. Nie powinny na niego decydować się także osoby, które mają alergię na którykolwiek ze składników wykorzystywany do wykonania zabiegu. Wśród przeciwwskazań wymienia się także cukrzycę, stany zapalne skóry, skórę naczyniową czy stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54