czwartek, 21 lipiec 2022 10:01

Lakiery hybrydowe - dlaczego warto?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Lakiery hybrydowe Lakiery hybrydowe pixabay

Lakiery hybrydowe stały się najczęściej wybieranymi kosmetykami do pielęgnacji paznokci i uzyskania efektownych kolorów. Mają mnóstwo zalet. Jakie są najważniejsze z nich?

 

Wysoka trwałość lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe to przede wszystkim idealne rozwiązanie dla osób, które zawsze miały problem ze zbyt szybkim odpryskiwaniem nałożonego produktu i nie mają cierpliwości do czekania aż wyschnie on po nałożeniu na paznokcie. Tzw. hybrydę utwardza się specjalnymi lampami UV, dzięki czemu po zakończeniu całego procesu można po prostu wrócić do codziennych obowiązków. Dodatkową zaletą jest bogata paleta kolorów lakierów hybrydowych, co powoduje, że nawet najbardziej wymagające osoby znajdą wśród nich odcień idealny do ich potrzeb.

Szybki proces nakładania lakierów hybrydowych

Hybryda początkowo nakładana była przede wszystkim w salonach manicure, jednak współcześnie coraz więcej osób decyduje się na zakup na własność lampy UV, co pozwala im w wygodny sposób samodzielnie nakładać lakier w zaciszu domowym. Co prawda wymaga to nieco cierpliwości i wprawy, jednak kiedy się jej już nabierze, cały proces nakładania lakieru hybrydowego będzie naprawdę prosty.

O czym należy pamiętać, nakładając lakier hybrydowy?

Istotnym etapem nakładania hybrydy jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Warto na początku usunąć skórki i opiłować paznokcie nadając im pożądany kształt, a następnie zmatowić płytkę paznokcia specjalnym bloczkiem polerskim i odtłuścić ją nail cleanerem.

Kolejnym etapem jest nałożenie bazy pod hybrydę, która ma na celu ochronę płytki, a jednocześnie zapewnia trwałość stylizacji. Baza utrwalana jest poprzez naświetlanie lampą UV przez ok. 30 sekund, co pozwala nałożyć teraz na nią pierwszą warstwę lakieru. Zazwyczaj stosuje się dwie warstwy hybrydy dla uzyskania nasyconego, pięknego koloru, za każdym razem utrwalając je pod lampą UV. Ostatnim krokiem stylizacji jest nałożenie topu, w trakcie czego zabezpieczany jest wolny brzeg paznokcia, co idealnie chroni lakier przed uszkodzeniami. Również tę warstwę utwardza się lampą, a na koniec używa nail cleanera, odtłuszczając tym samym płytkę paznokcia. Ten etap przygotowania manicure hybrydowego można pominąć, jeżeli stosuje się specjalne lakiery Cuccio.

Perfekcyjny i trwały manicure wykonany z użyciem lakierów hybrydowych pozwala cieszyć się nienagannym widokiem paznokci nawet do dwóch tygodni. Warto więc przetestować możliwości, jakie oferują nam lakiery hybrydowe, nawet jeśli do tej pory brakowało nam cierpliwości na klasyczny manicure.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54