poniedziałek, 24 październik 2022 10:54

Jak dbać o włosy, aby były piękne i zdrowe?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
trycholog trycholog Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Piękne, lśniące, zdrowe i ładnie układające się włosy to marzenie wielu osób. Jednak często zdarza się tak, że pod wpływem wielu czynników stają się one osłabione, matowe czy nawet zaczynają wypadać. Jak zatem dbać o włosy, aby były zdrowe i piękne blasku? Co zrobić, gdy podstawowe zabiegi pielęgnacyjne nie dadzą rezultatu?

 

Postaw na zrównoważoną dietę bogatą w różnorodne składniki odżywcze

Wiele osób skupia się na zewnętrznych zabiegach pielęgnacyjnych, gdy chce mieć ładnie wyglądające włosy. Warto jednak pamiętać o tym, że powinno się zadbać przede wszystkim o ich odpowiednie odżywienie. A witaminy czy minerały potrzebne do utrzymania włosów w dobrej kondycji można dostarczyć wraz z dietą. Powinna ona być zróżnicowana i dostarczać organizmowi m.in. cynku, selenu, krzem, witaminy z grupy B czy witaminy A i E. Jeżeli nie wiesz, jak ułożyć odpowiednio swoją dietę, zawsze możesz skonsultować się z lekarzem czy dietetykiem, którzy doradzą ci w tym zakresie. Przy dużych niedoborach określonych witamin w diecie, konieczna może się ich suplementacja, po badaniach i konsultacji z lekarzem.

Dobieraj odpowiednie kosmetyki

Odpowiednio dobrane kosmetyki będą doskonałym uzupełnieniem dla codziennej pielęgnacji włosów. Oprócz odżywiania będą chroniły je przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dobierając je, zwróć uwagę na to, aby miały jak najprostszy skład i nie zawierały substancji takich jak SLS czy ropopochodnych. Unikach także produktów, które zawierają sztuczne barwniki i aromaty, czy substancje silnie spieniające. Pamiętaj też, że niektóre składniki naturalne często stosowane w produktach do włosów, mogą mieć duży wpływ na nie. Przykładowo rumianek ma działanie rozjaśniające włosy. Dobieraj kosmetyki do rodzaju włosów i ich potrzeb. Jeżeli często korzystasz z zabiegów termicznych jak np. suszenie, prostowanie czy kręcenie włosów, pamiętaj, aby stosować kosmetyki chroniące włosy przed wysokimi temperaturami.

W razie problemów udaj się do trychologa

Czasem jednak problem z włosami może się pogłębiać, mimo zdrowej diety czy odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami. Wówczas rozwiązaniem może być wizyta u specjalisty, jakim jest trycholog. Po dokładnej analizie stanu skóry głowy i cebulek włosowych pomoże on w ustaleniu przyczyny wypadania włosów i dobierze właściwy sposób ich pielęgnacji oraz kurację, która ma na celu zapobieżenie ich wypadania. Warto pamiętać przy tym, że przyczyn wypadania włosów może być wiele, od nieodpowiedniej diety, poprzez nadmierną ilość inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, aż po zmiany hormonalne w różnym wieku.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54