czwartek, 08 grudzień 2022 18:04

Jak dobrać wielkość kontenera na gruz?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wynajem kontenera na gruz w Warszawie Wynajem kontenera na gruz w Warszawie mat.praspwe

Realizując remont mieszkania lub domu, należy przewidzieć jak wywieźć odpady, które są uwarunkowane prawnie.

Każdy odpad wymaga odrębnej segregacji, a co za tym idzie, konieczności wywiezienia poszczególnych segmentów gruzu, odpadów komunalnych, mebli, papieru i tektury, szkła, odpadów zmieszanych, plastiku i tworzyw sztucznych, odpadów elektrycznych (elektrośmieci) czy odpadów zielonych, w inne miejsca i na inne składowiska. 

Jak zatem dobrać odpowiedni kontener podczas realizacji remontu mieszkania lub domu? Czy wynajem kontenera na gruz w Warszawie to problematyczna kwestia i wymaga wcześniejszego przygotowania miejsca pod jego ustawienie? Na co zwrócić uwagę przy doborze wielkości kontenera na gruz, kiedy odpady są różnego rodzaju?

Jaką wielkość kontenera wybrać, realizując remont mieszkania, a jaką domu?

Wynajem kontenera na gruz w Warszawie, przez osoby prywatne, najczęściej opiewa się w granicach pojemnościowych do 12 m3. Big Bag o pojemności 1 m3, który cechuje się miękkimi jak na swój wyrób ścianami, może być postawiony bez jakiegokolwiek zgłoszenia i zapełniony w jeden dzień. Bez problemu pomieści gruz i odpady ze skutej glazury w łazience, starych tapet zerwanych z całego mieszkania, czy boazerię. 

Do większych remontów mieszkania przydatne okażą się pojemniki od 3 m3, ponieważ są one w stanie wywieźć elementy starych mebli i zabudowań, skute ściany działowe, tynki, kafle lub posadzki z całego mieszkania, a także schody, drabiny czy balustrady z mieszkań mających antresole. Kiedy remont dotyczy domu lub jego budowy, inwestorzy prywatni mogą zamówić nawet większy pojemnościowo kontener - do 40 m3, aby po wypełnianiu mniejszych pojemności, nie wymieniać go na kolejny i nowy. Taki kontener również nikomu nie będzie zawadzał (postawiony na działce właścicieli), co w przypadku wynajmu kontenera pod bloki mieszkalne, może wiązać się z utrudnieniem komunikacji innych osób, służb, czy wspólnoty mieszkaniowej. 

Remont mieszkania, zakładając mniejsze pojemnościowo zbiorniki, powinien być także dość szybko zapełniony i wywieziony - ze względu na konieczność zachowania czystości i przepustowości komunikacyjnej w okolicy. Przy remoncie domu, kontener może stać na działce nawet miesiąc, nie spiesząc się w kwestii jego wywiezienia.

Na ile czasu można wynająć kontener?

Remont mieszkania to okazja, aby zrealizować ofertę na wynajem kontenera na gruz w Warszawie. Aby tego dokonać, należy telefonicznie lub za sprawą usługi zamówienia kontenera online (na bazie strony internetowej), wybrać odpowiednią wielkość i rodzaj składowanych odpadów, określając dzień i godzinę przywiezienia kontenera na miejsce. Taka usługa realizowana jest na 7 dni i określa wynajem kontenera, w łącznej kwocie jednorazowego wynajmu. Wynajem trwa dosłownie 5 minut, a czas w jakim jest sprowadzany na określony adres, zajmuje 1 dzień roboczy lub kilka dni, w zależności od sezonu i dostępności wolnych pojemników. 

Wynajem kontenera na gruz w Warszawie i okolicy - koszty

Wynajmując kontener na gruz w Warszawie i okolicy, trzeba liczyć się z kosztem od 280 - 1700 zł za pojemnik, adekwatnie do jego wielkości. Big Bag o pojemności 1m3 będzie wynosił najmniej, za 7 dni, natomiast kontenery 15 m3 i więcej - najwyższą stawkę. Remontując mieszkanie, można co pewien czas wynająć pojemnościowo najmniejsze pojemniki na 3 lub 7 m3, wypełniając je innego rodzaju odpadami. Za pierwszym razem można wywieźć w kontenerze stare meble i wyposażenie mieszkania, a przy odbieraniu kontenera wymienić go na nowy - pusty, i uzupełnić już go gruzem ze skutych kafli czy ścian. Lepiej także, nie mieszać odpadów, ponieważ po to się je wywozi z podziałem na segregacje, aby w aspekcie przepisów zostały wywiezione na konkretne wysypiska, składowiska lub do ekoportów.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54