wtorek, 28 czerwiec 2022 09:11

Czym zajmuje się agencja detektywistyczna?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
agencja detektywistyczna Warszawa agencja detektywistyczna Warszawa Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Choć usługi detektywistyczne najczęściej kojarzą się nam z serialami kryminalnymi oraz nagłaśnianymi w mediach sprawami, to w zasadzie pracownicy zajmują się szeregiem różnych problemów, a zlecenia klientów bywają czasem dużym wyzwaniem.

Sama popularność zawodu też jest dostrzegalna i z roku na rok prywatni detektywi z odpowiednimi licencjami realizują coraz więcej zleceń. Warto więc zastanowić się, w jakich sytuacjach może nam pomóc biuro detektywistyczne i kiedy warto skierować swoje kroki właśnie w to miejsce.

Kiedy warto się zdecydować na usługi detektywistyczne?

Dla wielu osób profesjonalna agencja detektywistyczna Warszawa to najlepszy adres w sytuacji, gdy niepokoi nas zachowanie kogoś bliskiego, martwimy się o jakąś osobę, chcemy sprawdzić informację, partnera, kontrahenta, a nawet pracownika. Przede wszystkim warto szukać takich firm, które cechuje profesjonalne podejście do sprawy i klientów, a także wieloletnie doświadczenie. To bowiem przekładać się będzie na jakość wykonywanych usług. Poza tym trzeba pamiętać, że w zakresie usług detektywistycznych mieści się bardzo dużo rozmaitych działań, ale z zasady muszą one być dyskretne. Chodzi tu zarówno o niezauważone śledzenie kogoś, obserwowanie sytuacji, a także wykrywanie podsłuchów jak i rozwiązywanie innych problemów.

Najlepsze biuro detektywistyczne

Prywatny detektyw działa na własną rękę i prowadzi swoją działalność gospodarczą. Zdarza się, że nie posiada licencji i nie jest ekspertem. Na zupełnie innych zasadach działają agencje. Zatrudniają one licencjonowanych detektywów, którzy są specjalistami w różnych dziedzinach. Może to być na przykład prawo, informatyka, psychologia czy ekonomia. W szeregach najlepszych agencji znaleźć można również byłych pracowników służb specjalnych lub wywiadu, którzy mają doświadczenie w szczególnie trudnych sprawach takich jak na przykład poszukiwanie osób zaginionych. Przy skomplikowanych zleceniach zdarza się też tak, że agencje ze sobą współpracują, a klienci mają gwarancję, że zlecono realizację zadań profesjonalistom.

Jak działają prywatni detektywi?

Profesjonalna agencja detektywistyczna działa na podstawie przepisów – czyli ustawy o usługach detektywistycznych z 6 lipca 2001. To tak naprawdę pierwszy dokument, który reguluje zasady tej działalności gospodarczej – czyli prawa i obowiązki detektywów, zasady i tryb nabywania uprawnień do wykonywania usług detektywistycznych. One są niezbędne w działaniach windykacyjnych względem osób zadłużonych. Bardzo często również pretekstem do wynajęcia specjalisty są sprawy rozwodowe oraz szereg związanych z tym procesem tematów – zdrady, oszustwa finansowe czy porwanie rodzicielskie.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03