poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:14

Content marketing – jak przekonać klientów do zakupu produktu?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Content marketing Content marketing fot: pixabay

Pomysł na biznes to jedno, jednak bez planu na realizację celu sprzedaż może nie osiągnąć satysfakcjonujących wyników. Aby temu zapobiec, warto już od początku działalności zadbać o spójną strategię marketingową, nawiązując kontakt z potencjalnymi odbiorcami usług. Sprawdź, jak pomoże ci w tym content marketing.

Na czym polega content marketing?

Content marketing to komunikacja marketingowa spójna we wszystkich kanałach marki – taka strategia obejmuje nie tylko sprzedaż, ale także darmowe treści wartościowe z punktu widzenia odbiorców. W ten sposób konsumenci zyskują świadomość marki, a szerzenie specjalistycznych treści potwierdza kompetencje i pozytywne nastawienie w stosunku do klientów.

Za opracowanie i wdrożenie kampanii najczęściej odpowiada agencja content marketingowa, której przedstawiciele wiedzą, jak zaplanować działania reklamowe, aby klienci chętnie wspierali konkretną markę. Strategia przypomina nieco employer branding, o którym przeczytasz na https://commplace.pl/blog/agencja-employer-branding/ – w obu przypadkach ważne jest budowanie wizerunku i świadomości marki.

Przykłady content marketingu, które pomogą ci wypromować markę

Agencja content marketingu to najlepszy sposób, aby zapoczątkować wartościowy kontakt na linii marka-konsument, który jest fundamentem dla osiągania założonych celów sprzedażowych. Głównym elementem komunikacji z odbiorcami są darmowe treści stanowiące wstęp do płatnych produktów – mogą być to specjalistyczne e-booki na wysokim poziomie merytorycznym, blog wskazujący na wartość oferowanych produktów lub usług czy gościnne artykuły publikowane na zewnętrznych platformach niezwiązanych bezpośrednio z daną marką.

Inna ścieżka komunikacji to podcasty. Przystępna forma ułatwia zapoznanie się z informacjami w dowolnym miejscu i czasie, umożliwiając przekazanie nie tylko wiedzy i suchych faktów, ale również emocji. Niektóre firmy decydują się też na tematyczne prezentacje lub webinaria. Jaka forma content marketingu sprawdza się najlepiej? Optymalny sposób na pozyskiwanie klientów zaproponuje specjalista z agencji content marketingowej z https://commplace.pl/blog/agencja-content-marketing/, biorąc pod uwagę sytuację wewnętrzną i zewnętrzną firmy, jej ofertę, wartości oraz potrzeby klientów.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54