poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:14

Content marketing – jak przekonać klientów do zakupu produktu?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Content marketing Content marketing fot: pixabay

Pomysł na biznes to jedno, jednak bez planu na realizację celu sprzedaż może nie osiągnąć satysfakcjonujących wyników. Aby temu zapobiec, warto już od początku działalności zadbać o spójną strategię marketingową, nawiązując kontakt z potencjalnymi odbiorcami usług. Sprawdź, jak pomoże ci w tym content marketing.

Na czym polega content marketing?

Content marketing to komunikacja marketingowa spójna we wszystkich kanałach marki – taka strategia obejmuje nie tylko sprzedaż, ale także darmowe treści wartościowe z punktu widzenia odbiorców. W ten sposób konsumenci zyskują świadomość marki, a szerzenie specjalistycznych treści potwierdza kompetencje i pozytywne nastawienie w stosunku do klientów.

Za opracowanie i wdrożenie kampanii najczęściej odpowiada agencja content marketingowa, której przedstawiciele wiedzą, jak zaplanować działania reklamowe, aby klienci chętnie wspierali konkretną markę. Strategia przypomina nieco employer branding, o którym przeczytasz na https://commplace.pl/blog/agencja-employer-branding/ – w obu przypadkach ważne jest budowanie wizerunku i świadomości marki.

Przykłady content marketingu, które pomogą ci wypromować markę

Agencja content marketingu to najlepszy sposób, aby zapoczątkować wartościowy kontakt na linii marka-konsument, który jest fundamentem dla osiągania założonych celów sprzedażowych. Głównym elementem komunikacji z odbiorcami są darmowe treści stanowiące wstęp do płatnych produktów – mogą być to specjalistyczne e-booki na wysokim poziomie merytorycznym, blog wskazujący na wartość oferowanych produktów lub usług czy gościnne artykuły publikowane na zewnętrznych platformach niezwiązanych bezpośrednio z daną marką.

Inna ścieżka komunikacji to podcasty. Przystępna forma ułatwia zapoznanie się z informacjami w dowolnym miejscu i czasie, umożliwiając przekazanie nie tylko wiedzy i suchych faktów, ale również emocji. Niektóre firmy decydują się też na tematyczne prezentacje lub webinaria. Jaka forma content marketingu sprawdza się najlepiej? Optymalny sposób na pozyskiwanie klientów zaproponuje specjalista z agencji content marketingowej z https://commplace.pl/blog/agencja-content-marketing/, biorąc pod uwagę sytuację wewnętrzną i zewnętrzną firmy, jej ofertę, wartości oraz potrzeby klientów.

 • Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach
  Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach

  Warszawa, dynamicznie rozwijająca się metropolia i centrum biznesowe Polski, oferuje szeroki wybór miejsc idealnych do organizacji różnorodnych eventów. Niezależnie od tego, czy planujesz konferencję, bankiet, spotkanie firmowe czy kameralny event, stolica ma wiele do zaoferowania. Oto przewodnik po topowych lokalizacjach na eventy w Warszawie, które zapewnią niezapomniane wrażenia i sukces każdego wydarzenia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:51
 • Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy
  Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy

  W wyniku ostatnich wyborów samorządowych w Warszawie, doszło do istotnych zmian w składzie zarządu miasta. Jedną z najważniejszych zmian, jest mianowanie Adriany Porowskiej na stanowisko wiceprezydentki, co podkreśla świeże podejście do zarządzania miastem. Porowska, związana z ruchem Polska 2050, zyskała uznanie, dzięki swojemu zaangażowaniu w politykę społeczną oraz zdolności do pracy zespołowej.

  Napisano środa, 22 maj 2024 08:59
 • Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni
  Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni

  Na budowie 18 - kondygnacyjnego hotelu, przy ulicy Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe, doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwaj pracownicy spadli z 18. na 13. piętro. Incydent miał miejsce w godzinach porannych i skutkował poważnymi obrażeniami, obu poszkodowanych.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:27
 • Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia
  Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia

  Za każdym razem, gdy otwieramy paczkę, jesteśmy z nią w kontakcie. Taśma samoprzylepna to nieoceniony pomocnik w codziennych zadaniach - od pakowania prezentów, przez prace manualne, aż po profesjonalne zastosowania w logistyce i przemyśle. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wiele różnych rodzajów taśm samoprzylepnych istnieje na rynku?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:04
 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45