wtorek, 30 sierpień 2022 10:25

5 gadżetów, które sprawdzą się na powrót do szkoły

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
internet światłowodowy internet światłowodowy pixabay

Wielkimi krokami zbliża się kolejny rok szkolny. To najlepszy czas na gromadzenie przedmiotów, które są niezbędne w szkolnej wyprawce. Zeszyty, dodatkowe ćwiczenia, piórniki i akcesoria plastyczne to jednak nie wszystko. W co jeszcze warto zainwestować, aby umilić dziecku powrót do szkoły i ułatwić mu naukę? Sprawdź!

 

Poznaj 5 gadżetów, które warto kupić przed powrotem do szkoły

W tym zestawieniu nie znajdziesz typowych akcesoriów i przyborów szkolnych, które i tak każde dziecko musi kupić. Przedstawiamy gadżety elektroniczne, które sprawią, że uczeń o wiele milej rozpocznie każdy dzień, a także chętniej będzie się uczył.

1. Smartwatch

Inteligentny zegarek to coś, w co warto zainwestować przed nowym rokiem szkolnym. Gadżet ten nie tylko pokazuje godzinę, lecz także monitoruje aktywność. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie zachęcić pociechę do zabaw na świeżym powietrzu. Smartwatch jest przydatny również ze względu na obecność lokalizatora GPS. Opcja ta umożliwi rodzicom sprawdzanie miejsca pobytu dziecka.

2. Tablet

Tablet to bardzo przydatne rozwiązanie – pomoc w nauce. Sprawdzi się zarówno w przypadku młodszych, jak i starszych dzieci. Dzięki temu urządzeniu uczeń będzie mógł korzystać z portali edukacyjnych czy też szybko tworzyć notatki. To także świetna opcja, jeśli rodzeństwo ma do dyspozycji jeden komputer.

3. Powerbank

W dzisiejszych czasach niemal każde dziecko ma smartfon lub wspomniany wcześniej smartwatch. W szkole spędza się kilka godzin, więc czasami może dojść do sytuacji, w której urządzenia naszej pociechy się rozładują. Jeśli nie chcemy stracić z nią kontaktu, warto zainwestować w pojemny powerbank. Urządzenie to sprawdzi się również podczas wycieczek szkolnych czy na zajęciach dodatkowych.

4. Drukarka 3D w długopisie

Rok szkolny to nie tylko zajęcia w szkole. To również czas na rozwijanie swoich pasji. Jeśli Twoje dziecko lubi tworzyć, a do tego zainteresowane jest technologią, kup mu długopis 3D. Za jego pomocą można tworzyć przestrzenne obiekty i przenosić swoje rysunki do świata 3D. Być może kiedyś, dzięki temu zakupowi stanie się inżynierem!

5. Odkurzacz biurkowy

Utrzymanie porządku na biurku to dla wielu dzieci trudne zadanie. Obierki z ołówka, pozostałości po zmazywaniu gumką czy masa małych papierków po odrabianiu zadania z plastyki… Jeśli chcesz wesprzeć swoją pociechę w porządkach, świetnym rozwiązaniem może być odkurzacz biurkowy. Dzięki niemu wszelkie zanieczyszczenia można od razu posprzątać i nie rozniosą się po całym pokoju.

INEA – oferta dla uczniów i nie tylko

Obecnie dzieci podczas nauki mogą korzystać nie tylko z podręczników. Wiele ciekawych i przydatnych informacji znajdują także w sieci. Warto zatem jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego zdecydować się na dobry Internet, taki jak ten, który proponuje INEA. Oferta tego operatora zapewni wszystkim domownikom dostęp do niezawodnego, superszybkiego i stabilnego łącza.

INEA proponuje swoim klientom trzy opcje Internetu światłowodowego: 300 Mb/s, 600 Mb/s oraz 1 Gb/s. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą cieszyć się efektywną nauką oraz pracą zdalną. INEA oferuje jednak nie tylko Internet. Warto zwrócić także uwagę na telewizję HIWAY, z której można korzystać na urządzeniach mobilnych i nawet 5 odbiornikach jednocześnie. W efekcie każdy może oglądać to, na co ma ochotę. Co więcej, INEA to również telefonia komórkowa. Nielimitowane SMS-y, MMS-y i rozmowy, a także nawet do 200 GB Internetu mobilnego w zasięgu 5G – to prawdziwa gratka dla każdego ucznia i rodzica.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54