wtorek, 30 sierpień 2022 10:25

5 gadżetów, które sprawdzą się na powrót do szkoły

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
internet światłowodowy internet światłowodowy pixabay

Wielkimi krokami zbliża się kolejny rok szkolny. To najlepszy czas na gromadzenie przedmiotów, które są niezbędne w szkolnej wyprawce. Zeszyty, dodatkowe ćwiczenia, piórniki i akcesoria plastyczne to jednak nie wszystko. W co jeszcze warto zainwestować, aby umilić dziecku powrót do szkoły i ułatwić mu naukę? Sprawdź!

 

Poznaj 5 gadżetów, które warto kupić przed powrotem do szkoły

W tym zestawieniu nie znajdziesz typowych akcesoriów i przyborów szkolnych, które i tak każde dziecko musi kupić. Przedstawiamy gadżety elektroniczne, które sprawią, że uczeń o wiele milej rozpocznie każdy dzień, a także chętniej będzie się uczył.

1. Smartwatch

Inteligentny zegarek to coś, w co warto zainwestować przed nowym rokiem szkolnym. Gadżet ten nie tylko pokazuje godzinę, lecz także monitoruje aktywność. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie zachęcić pociechę do zabaw na świeżym powietrzu. Smartwatch jest przydatny również ze względu na obecność lokalizatora GPS. Opcja ta umożliwi rodzicom sprawdzanie miejsca pobytu dziecka.

2. Tablet

Tablet to bardzo przydatne rozwiązanie – pomoc w nauce. Sprawdzi się zarówno w przypadku młodszych, jak i starszych dzieci. Dzięki temu urządzeniu uczeń będzie mógł korzystać z portali edukacyjnych czy też szybko tworzyć notatki. To także świetna opcja, jeśli rodzeństwo ma do dyspozycji jeden komputer.

3. Powerbank

W dzisiejszych czasach niemal każde dziecko ma smartfon lub wspomniany wcześniej smartwatch. W szkole spędza się kilka godzin, więc czasami może dojść do sytuacji, w której urządzenia naszej pociechy się rozładują. Jeśli nie chcemy stracić z nią kontaktu, warto zainwestować w pojemny powerbank. Urządzenie to sprawdzi się również podczas wycieczek szkolnych czy na zajęciach dodatkowych.

4. Drukarka 3D w długopisie

Rok szkolny to nie tylko zajęcia w szkole. To również czas na rozwijanie swoich pasji. Jeśli Twoje dziecko lubi tworzyć, a do tego zainteresowane jest technologią, kup mu długopis 3D. Za jego pomocą można tworzyć przestrzenne obiekty i przenosić swoje rysunki do świata 3D. Być może kiedyś, dzięki temu zakupowi stanie się inżynierem!

5. Odkurzacz biurkowy

Utrzymanie porządku na biurku to dla wielu dzieci trudne zadanie. Obierki z ołówka, pozostałości po zmazywaniu gumką czy masa małych papierków po odrabianiu zadania z plastyki… Jeśli chcesz wesprzeć swoją pociechę w porządkach, świetnym rozwiązaniem może być odkurzacz biurkowy. Dzięki niemu wszelkie zanieczyszczenia można od razu posprzątać i nie rozniosą się po całym pokoju.

INEA – oferta dla uczniów i nie tylko

Obecnie dzieci podczas nauki mogą korzystać nie tylko z podręczników. Wiele ciekawych i przydatnych informacji znajdują także w sieci. Warto zatem jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego zdecydować się na dobry Internet, taki jak ten, który proponuje INEA. Oferta tego operatora zapewni wszystkim domownikom dostęp do niezawodnego, superszybkiego i stabilnego łącza.

INEA proponuje swoim klientom trzy opcje Internetu światłowodowego: 300 Mb/s, 600 Mb/s oraz 1 Gb/s. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą cieszyć się efektywną nauką oraz pracą zdalną. INEA oferuje jednak nie tylko Internet. Warto zwrócić także uwagę na telewizję HIWAY, z której można korzystać na urządzeniach mobilnych i nawet 5 odbiornikach jednocześnie. W efekcie każdy może oglądać to, na co ma ochotę. Co więcej, INEA to również telefonia komórkowa. Nielimitowane SMS-y, MMS-y i rozmowy, a także nawet do 200 GB Internetu mobilnego w zasięgu 5G – to prawdziwa gratka dla każdego ucznia i rodzica.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03