środa, 02 listopad 2022 11:59

Wybieramy damski zegarek – na co zwrócić uwagę?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Zegarek kwarcowy damski Zegarek kwarcowy damski adobestock

Stoisz przed wyborem damskiego zegarka i nie wiesz, czym się kierować? Chcesz kupić kobiecy zegarek sportowy dla siebie albo zegarek kwarcowy damski w prezencie, ale trudno Ci zdecydować się na konkretny model? Zobacz nasze podpowiedzi i zainspiruj się!

 

Dziś zegarki nie są tak potrzebne, jak dawniej. Zawsze przecież możemy sprawdzić godzinę na ekranach naszych telefonów! Ale właśnie z tego powodu zegarki stały się symbolem stylu i swego rodzaju modowej dojrzałości. Dlatego warto wybrać zegarek dla siebie. Jeżeli jednak trudno Ci ustalić, czym się kierować przy zakupie - zwróć uwagę na poniższe elementy.

Przeznaczenie zegarka

Zupełnie inny charakter (i przeznaczenie) ma zegarek sportowy, a inny elegancki zegarek biżuteryjny na specjalne okazje. W większości przypadków będzie Cię interesowało coś pośrodku tak ustalonej skali – czyli modele bardziej uniwersalne, które nadają się zarówno do casualowych, jak i bardziej oficjalnych stylizacji. Chyba że faktycznie szukasz zegarka do zadań specjalnych – sportów wyczynowych, nurkowania itp. Wtedy musisz zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i parametry, które są istotne dla uprawianej przez Ciebie dyscypliny. W innym wypadku postaw na minimalizm, który sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Zegarek kwarcowy damski, a może automatyczny? Na jaki mechanizm się zdecydować?

Sprzedawane dziś zegarki mają różne mechanizmy, które napędzają ich działanie. To oznacza także większą lub mniejszą dokładność odmierzania czasu oraz różne sposoby zasilania. Zegarek kwarcowy damski pokazuje dokładną godzinę i nie wymaga codziennego nakręcania, ale zegarki automatyczne, samonakręcające się podczas poruszania dłonią, częściej wykorzystywane są przez znanych projektantów. Na popularności zyskują także zegarki solarne, czyli takie z baterią słoneczną. Były hitem w latach 90., ale dziś wracają do łask z powodu proekologicznych trendów.

Paski i bransoletki – możliwy wybór

W damskich modelach częściej pojawiają się delikatne bransolety. Te bardziej masywne nie pasują do delikatnych dłoni i wąskich nadgarstków. Bransolety powinny być wykonane z tego samego materiału co koperta zegarka – czyli na przykład stali, stali powlekanej czy złota. Złote bransolety są symbolem luksusu i pojawiają się tylko w droższych modelach. Może to być klasyczne żółte złoto, ale coraz częściej w kobiecych zegarkach wykorzystywane jest złoto białe lub różowe. Stal powlekana jest dobrym wyborem pod warunkiem, że warstwa pokrywającego ją metalu szlachetnego jest odpowiednio gruba, w przeciwnym razie będzie podatna na ubytki. Alternatywą są paski skórzane – ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Paski skórzane można wymieniać i dostosowywać (np. kolorystycznie) do innych dodatków (butów, torebki). W zegarkach sportowych stosuje się paski z tworzyw sztucznych, co ma swoje uzasadnienie praktyczne, ale nie jest polecane w modelach innych niż sportowe.

Wybierając zegarek dla kobiety, należy także zwrócić uwagę na jej charakter. Dopasowanie dodatku do charakteru jego właścicielki nie jest najprostsze, ale daje najlepszy efekt.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54