wtorek, 30 listopad 2021 12:21

W tych branżach brakuje pracowników w Warszawie!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
GoWork GoWork pixbay

Zapotrzebowanie na pracowników stale rośnie Co więcej, po pandemii widoczne są zasadnicze braki w niektórych branżach, przez co pracodawcy dosłownie walczą o każdego kandydata na pracownika.

 

Taka sytuacja jest wyjątkowo korzystna dla wszystkich osób poszukujących pracy, ponieważ mogą wybierać wśród wielu ofert pracy. Którzy pracownicy są dziś najbardziej poszukiwani w stolicy?

Skąd wziął się boom na pracowników?

Pandemia koronawirusa zamknęła światową gospodarkę, przez co nastąpił całkowity zastój w produkcji, częściowo także i w logistyce. Z tego powodu nastąpił kryzys, który można było rozwiązać wyłącznie w jeden sposób - znów rozruszać gospodarkę. Niektóre branże nie wytrzymały lock downów, jednakże niektóre branże wyszyły z tego kryzysu wręcz silniejsze.

Wzrost gospodarczy oznacza wzmożone zapotrzebowanie na pracowników, dlatego w ciągu ostatnich dwóch, trzech kwartałów obserwujemy na rynku pracy braki pracowników w konkretnych branżach. Oznacza to, że pracownicy są wręcz poszukiwani przez pracodawców, co jest całkowitą odwrotnością czasów sprzed pandemii, kiedy niektóre branże były wręcz przesycone ilością gotowych do pracy pracowników. To, jak duże jest dziś zapotrzebowanie na konkretnych pracowników, doskonale widać na portalu GoWork, który po prostu bardzo dobrze obrazuje deficyt na rynku pracy.

Branże, w których stale poszukuje się pracowników w Warszawie

Deficyt na pracowników obejmuje coraz to nowe branże, jednakże dzisiejsza sytuacja na rynku pracy dokładnie pokazuje, w których sektorach pracownicy poszukiwani są najmocniej. Wydawać mogłoby się, iż w stolicy zdecydowana większość sektorów i branży jest już pełna pracowników, jednakże nic bardziej mylnego! Niektóre branże zmagają się wręcz z bardzo poważnym brakiem pracowników, dlatego wynagrodzenia w tych sektorach są podnoszone, aby zachęcić osoby do podjęcia pracy.

Branża budowlana i inżynieryjno-drogowa stale potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, takich jak:

 • betoniarze,
 • brukarze,
 • zbrojarze,
 • cieśle,
 • stolarze budowlani,
 • dekarze,
 • monterzy instalacji budowlanych,
 • murarze i tynkarze.

To tylko niektóre zawody, które mocno poszukiwane są w tym sektorze. Warto podkreślić, że zdecydowana większość specjalistów w tej dziedzinie wyjeżdża za pracą za granicę i to właśnie dlatego w tej branży panuje tak duży deficyt pracowników.

Jeśli chodzi o pozostałe branże i sektory, to pracownicy w Warszawie poszukiwani są także w:

 • IT - projektanci i administratorzy baz danych, programiści, Web Designerzy, UX designerzy, analitycy, testerzy, operatorzy systemów teleinformatycznych.
 • Edukacji - nauczyciele ogólnokształcący, nauczyciele praktycznej nauki zawodu.
 • Medycynie - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni fizjoterapeuci, masażyści.
 • Finansach i księgowości - samodzielni księgowi, pracownicy ds. księgowo-finansowych ze znajomością języków obcych.

Poszukiwani pracownicy w Warszawie - podsumowanie

Praca w stolicy cechuje się wyższym wynagrodzeniem, niż w przypadku innych rejonów Polski, dlatego wiele osób decyduje się na migrację do stolicy. W świetle dzisiejszych okoliczności na rynku pracy, jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ niektóre branże zmagają się z potężnym deficytem pracowników. To właśnie dlatego warto na bieżąco obserwować sytuację na rynku pracy i korzystać z tej dogodnej dla pracowników sytuacji.

 • Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!
  Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!

  Torebki: są tak różnorodne, że wpiszą się w styl i estetykę każdej kobiety. Które torebki na co dzień, a które modele na wyjątkowe okazje?

  Written on wtorek, 09 sierpień 2022 09:31
 • Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy
  Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy

  Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka często bywa niełatwy. Co wobec tego należy brać pod uwagę, kiedy trzeba kupić wózek dziecięcy? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wózków dziecięcych, to przeczytaj poniższy artykuł.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 09:07
 • Sposoby na upał w biurze
  Sposoby na upał w biurze

  Upalne dni dają się we znaki, a prognozy pogody sugerują, że wysokie temperatury szybko nie przeminą. Jak radzić sobie z taką sytuacją, szczególnie kiedy spędzamy długie godziny w pracy w pomieszczeniu bez klimatyzacji?

  Written on czwartek, 28 lipiec 2022 16:27
 • Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?
  Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?

  Warszawa to jeden z największych w Polsce rynków cukierniczych. Każda dzielnica ma swoje cukiernie – Mokotów nie jest tu żadnym wyjątkiem. W większości takich miejsc nie ma problemu z zamówieniem tortu. O czym trzeba przy tej okazji pamiętać?

  Written on środa, 27 lipiec 2022 14:12
 • Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!
  Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!

  Każda dziedzina związana bezpośrednio ze stanem naszego zdrowia wciąż się rozwija. Stale słyszymy o coraz to nowych metodach zwalczania chorób, czy przeprowadzania zabiegów.

  Written on piątek, 22 lipiec 2022 10:28