wtorek, 30 listopad 2021 12:21

W tych branżach brakuje pracowników w Warszawie!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
GoWork GoWork pixbay

Zapotrzebowanie na pracowników stale rośnie Co więcej, po pandemii widoczne są zasadnicze braki w niektórych branżach, przez co pracodawcy dosłownie walczą o każdego kandydata na pracownika.

 

Taka sytuacja jest wyjątkowo korzystna dla wszystkich osób poszukujących pracy, ponieważ mogą wybierać wśród wielu ofert pracy. Którzy pracownicy są dziś najbardziej poszukiwani w stolicy?

Skąd wziął się boom na pracowników?

Pandemia koronawirusa zamknęła światową gospodarkę, przez co nastąpił całkowity zastój w produkcji, częściowo także i w logistyce. Z tego powodu nastąpił kryzys, który można było rozwiązać wyłącznie w jeden sposób - znów rozruszać gospodarkę. Niektóre branże nie wytrzymały lock downów, jednakże niektóre branże wyszyły z tego kryzysu wręcz silniejsze.

Wzrost gospodarczy oznacza wzmożone zapotrzebowanie na pracowników, dlatego w ciągu ostatnich dwóch, trzech kwartałów obserwujemy na rynku pracy braki pracowników w konkretnych branżach. Oznacza to, że pracownicy są wręcz poszukiwani przez pracodawców, co jest całkowitą odwrotnością czasów sprzed pandemii, kiedy niektóre branże były wręcz przesycone ilością gotowych do pracy pracowników. To, jak duże jest dziś zapotrzebowanie na konkretnych pracowników, doskonale widać na portalu GoWork, który po prostu bardzo dobrze obrazuje deficyt na rynku pracy.

Branże, w których stale poszukuje się pracowników w Warszawie

Deficyt na pracowników obejmuje coraz to nowe branże, jednakże dzisiejsza sytuacja na rynku pracy dokładnie pokazuje, w których sektorach pracownicy poszukiwani są najmocniej. Wydawać mogłoby się, iż w stolicy zdecydowana większość sektorów i branży jest już pełna pracowników, jednakże nic bardziej mylnego! Niektóre branże zmagają się wręcz z bardzo poważnym brakiem pracowników, dlatego wynagrodzenia w tych sektorach są podnoszone, aby zachęcić osoby do podjęcia pracy.

Branża budowlana i inżynieryjno-drogowa stale potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, takich jak:

 • betoniarze,
 • brukarze,
 • zbrojarze,
 • cieśle,
 • stolarze budowlani,
 • dekarze,
 • monterzy instalacji budowlanych,
 • murarze i tynkarze.

To tylko niektóre zawody, które mocno poszukiwane są w tym sektorze. Warto podkreślić, że zdecydowana większość specjalistów w tej dziedzinie wyjeżdża za pracą za granicę i to właśnie dlatego w tej branży panuje tak duży deficyt pracowników.

Jeśli chodzi o pozostałe branże i sektory, to pracownicy w Warszawie poszukiwani są także w:

 • IT - projektanci i administratorzy baz danych, programiści, Web Designerzy, UX designerzy, analitycy, testerzy, operatorzy systemów teleinformatycznych.
 • Edukacji - nauczyciele ogólnokształcący, nauczyciele praktycznej nauki zawodu.
 • Medycynie - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni fizjoterapeuci, masażyści.
 • Finansach i księgowości - samodzielni księgowi, pracownicy ds. księgowo-finansowych ze znajomością języków obcych.

Poszukiwani pracownicy w Warszawie - podsumowanie

Praca w stolicy cechuje się wyższym wynagrodzeniem, niż w przypadku innych rejonów Polski, dlatego wiele osób decyduje się na migrację do stolicy. W świetle dzisiejszych okoliczności na rynku pracy, jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ niektóre branże zmagają się z potężnym deficytem pracowników. To właśnie dlatego warto na bieżąco obserwować sytuację na rynku pracy i korzystać z tej dogodnej dla pracowników sytuacji.

 • Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach
  Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach

  Warszawa, dynamicznie rozwijająca się metropolia i centrum biznesowe Polski, oferuje szeroki wybór miejsc idealnych do organizacji różnorodnych eventów. Niezależnie od tego, czy planujesz konferencję, bankiet, spotkanie firmowe czy kameralny event, stolica ma wiele do zaoferowania. Oto przewodnik po topowych lokalizacjach na eventy w Warszawie, które zapewnią niezapomniane wrażenia i sukces każdego wydarzenia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:51
 • Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy
  Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy

  W wyniku ostatnich wyborów samorządowych w Warszawie, doszło do istotnych zmian w składzie zarządu miasta. Jedną z najważniejszych zmian, jest mianowanie Adriany Porowskiej na stanowisko wiceprezydentki, co podkreśla świeże podejście do zarządzania miastem. Porowska, związana z ruchem Polska 2050, zyskała uznanie, dzięki swojemu zaangażowaniu w politykę społeczną oraz zdolności do pracy zespołowej.

  Napisano środa, 22 maj 2024 08:59
 • Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni
  Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni

  Na budowie 18 - kondygnacyjnego hotelu, przy ulicy Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe, doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwaj pracownicy spadli z 18. na 13. piętro. Incydent miał miejsce w godzinach porannych i skutkował poważnymi obrażeniami, obu poszkodowanych.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:27
 • Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia
  Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia

  Za każdym razem, gdy otwieramy paczkę, jesteśmy z nią w kontakcie. Taśma samoprzylepna to nieoceniony pomocnik w codziennych zadaniach - od pakowania prezentów, przez prace manualne, aż po profesjonalne zastosowania w logistyce i przemyśle. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wiele różnych rodzajów taśm samoprzylepnych istnieje na rynku?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:04
 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45