wtorek, 30 listopad 2021 12:21

W tych branżach brakuje pracowników w Warszawie!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
GoWork GoWork pixbay

Zapotrzebowanie na pracowników stale rośnie Co więcej, po pandemii widoczne są zasadnicze braki w niektórych branżach, przez co pracodawcy dosłownie walczą o każdego kandydata na pracownika.

 

Taka sytuacja jest wyjątkowo korzystna dla wszystkich osób poszukujących pracy, ponieważ mogą wybierać wśród wielu ofert pracy. Którzy pracownicy są dziś najbardziej poszukiwani w stolicy?

Skąd wziął się boom na pracowników?

Pandemia koronawirusa zamknęła światową gospodarkę, przez co nastąpił całkowity zastój w produkcji, częściowo także i w logistyce. Z tego powodu nastąpił kryzys, który można było rozwiązać wyłącznie w jeden sposób - znów rozruszać gospodarkę. Niektóre branże nie wytrzymały lock downów, jednakże niektóre branże wyszyły z tego kryzysu wręcz silniejsze.

Wzrost gospodarczy oznacza wzmożone zapotrzebowanie na pracowników, dlatego w ciągu ostatnich dwóch, trzech kwartałów obserwujemy na rynku pracy braki pracowników w konkretnych branżach. Oznacza to, że pracownicy są wręcz poszukiwani przez pracodawców, co jest całkowitą odwrotnością czasów sprzed pandemii, kiedy niektóre branże były wręcz przesycone ilością gotowych do pracy pracowników. To, jak duże jest dziś zapotrzebowanie na konkretnych pracowników, doskonale widać na portalu GoWork, który po prostu bardzo dobrze obrazuje deficyt na rynku pracy.

Branże, w których stale poszukuje się pracowników w Warszawie

Deficyt na pracowników obejmuje coraz to nowe branże, jednakże dzisiejsza sytuacja na rynku pracy dokładnie pokazuje, w których sektorach pracownicy poszukiwani są najmocniej. Wydawać mogłoby się, iż w stolicy zdecydowana większość sektorów i branży jest już pełna pracowników, jednakże nic bardziej mylnego! Niektóre branże zmagają się wręcz z bardzo poważnym brakiem pracowników, dlatego wynagrodzenia w tych sektorach są podnoszone, aby zachęcić osoby do podjęcia pracy.

Branża budowlana i inżynieryjno-drogowa stale potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, takich jak:

 • betoniarze,
 • brukarze,
 • zbrojarze,
 • cieśle,
 • stolarze budowlani,
 • dekarze,
 • monterzy instalacji budowlanych,
 • murarze i tynkarze.

To tylko niektóre zawody, które mocno poszukiwane są w tym sektorze. Warto podkreślić, że zdecydowana większość specjalistów w tej dziedzinie wyjeżdża za pracą za granicę i to właśnie dlatego w tej branży panuje tak duży deficyt pracowników.

Jeśli chodzi o pozostałe branże i sektory, to pracownicy w Warszawie poszukiwani są także w:

 • IT - projektanci i administratorzy baz danych, programiści, Web Designerzy, UX designerzy, analitycy, testerzy, operatorzy systemów teleinformatycznych.
 • Edukacji - nauczyciele ogólnokształcący, nauczyciele praktycznej nauki zawodu.
 • Medycynie - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni fizjoterapeuci, masażyści.
 • Finansach i księgowości - samodzielni księgowi, pracownicy ds. księgowo-finansowych ze znajomością języków obcych.

Poszukiwani pracownicy w Warszawie - podsumowanie

Praca w stolicy cechuje się wyższym wynagrodzeniem, niż w przypadku innych rejonów Polski, dlatego wiele osób decyduje się na migrację do stolicy. W świetle dzisiejszych okoliczności na rynku pracy, jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ niektóre branże zmagają się z potężnym deficytem pracowników. To właśnie dlatego warto na bieżąco obserwować sytuację na rynku pracy i korzystać z tej dogodnej dla pracowników sytuacji.

 • Co zrobić gdy musisz się przeprowadzić?
  Co zrobić gdy musisz się przeprowadzić?

  Przeprowadzka może doprowadzić do wielu problemów i trudności zwłaszcza wtedy, kiedy nie masz doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach. Co zrobić aby przebiegła szybko i sprawnie?

  Written on czwartek, 20 styczeń 2022 17:44
 • Z czym nosić rozkloszowaną spódnicę?
  Z czym nosić rozkloszowaną spódnicę?

  Rozkloszowane spódnice pozostają w modzie już od kilku sezonów i nic nie zapowiada zmiany w tym temacie. To jeden z ulubionych fasonów, noszony przez kobiety niezależnie od pory roku. Świetnie wyglądają latem z lekkimi bluzeczkami i zimą, w połączeniu z golfami. Jak nosić rozkloszowane spódnice?

  Written on środa, 19 styczeń 2022 12:59
 • Białe vs czarne – sprawdź najmodniejsze botki w tym sezonie!
  Białe vs czarne – sprawdź najmodniejsze botki w tym sezonie!

  Botki, czy to białe, czy czarne, koniecznie muszą znaleźć się w damskiej szafie, choćby w pojedynczym egzemplarzu. To ponadczasowe obuwie, które pasuje do wielu stylizacji.  Możesz znaleźć zarówno modele basicowe, jak i z modnymi detalami, aplikacjami i zdobieniami. Podpowiadamy, do jakich ubrań najlepiej je nosić i z czym warto zestawić.

  Written on wtorek, 18 styczeń 2022 10:39
 • Porady prawne - czym są i gdzie ich szukać?
  Porady prawne - czym są i gdzie ich szukać?

  Musisz rozwiązać problem prawny, jednak nie wiesz gdzie się zgłosić, by uzyskać jak najlepszą pomoc? Słyszałeś/Słyszałaś kiedyś o poradach prawnych, ale nie wiesz, czym one tak właściwie są? W tym artykule wyjaśniamy, gdzie szukać pomocy w kwestiach prawnych.

  Written on środa, 12 styczeń 2022 10:20
 • Do czego służą gadżety reklamowe?
  Do czego służą gadżety reklamowe?

  Odpowiednio użyte gadżety reklamowe potrafią przynieść wiele korzyści firmie. Kiedy ich używać? Jak wdrożyć artykuły promocyjne, aby zbudować pozytywny wizerunek firmy? Co będzie odpowiednim artykułem promocyjnym i kiedy je podarować potencjalnym klientom?

  Written on poniedziałek, 10 styczeń 2022 10:20