poniedziałek, 09 sierpień 2021 16:41

Czy długoterminowy wynajem busów na firmę się opłaca?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wynajem busów Warszawa wynajem busów Warszawa pixabay

Wielu przedsiębiorców posiadających firmy, w których przewozi się grupy osób lub dużo towarów, myśli o wypożyczeniu busa lub skorzystaniu z leasingu. Z pomocą przychodzą im wypożyczalnie, oferując wynajem długoterminowy

. Na skorzystanie z tego typu usług decydują się nie tylko korporacje i duże przedsiębiorstwa, ale także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Szczególnie dużym powodzeniem cieszy się wynajem busów Warszawa. Wówczas wypożyczenie takiego pojazdu może naprawdę się opłacać.

Dlaczego wynajem długoterminowy jest lepszy od leasingu?

Wynajmując busa, przedsiębiorca płaci wypożyczalni za możliwość korzystania z samochodu. Nie jest jednak jego właścicielem. Kwota ta pokrywa ponadto inne usługi, za które osoba decydująca się na leasing musiałaby dodatkowo płacić. Dotyczy to korzystania z pełnego serwisu, wymiany opon, ubezpieczenia i likwidacji ewentualnych szkód. Ponadto przedsiębiorca decydujący się na wynajem długoterminowy może w każdej chwili rozwiązać umowę. Takiej możliwości nie ma właściciel firmy korzystający z leasingu, który w takiej sytuacji musi być przygotowany na opłacenie dodatkowych kar.

Dlaczego warto skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy jest rozwiązaniem opłacalnym dla wielu przedsiębiorców. Nawet w przypadku awarii busa dostają oni samochody zastępcze. Nie ponoszą również kosztów związanych z obsługą i serwisowaniem wynajętego busa. Wynajem nie łączy się także z uiszczeniem opłaty wstępnej czy obniżeniem zdolności kredytowej. Jest to ważne dla przedsiębiorców planujących uzyskać fundusze na rozwinięcie dalszej działalności.

Wynajem długoterminowy w przyszłości

W krajach Europy Zachodniej długoterminowy wynajem pojazdów cieszy się dużo większym powodzeniem niż w Polsce. Dotyczy to nie tylko firm przewożących towary, ale także grupy osób. W naszym kraju usługi tj. wynajem busa 9 osobowego Warszawa dopiero zyskują na popularności. Trend ten jednak z biegiem czasu znacznie się poprawia dzięki coraz bogatszym i korzystniejszym ofertom wypożyczalni. Wynajem długoterminowy szczególnie wybierają przedsiębiorcy prowadzący firmy w branży turystycznej i transportowej lub potrzebujący na co dzień korzystać z nowoczesnych busów osobowych i dostawczych. Zdają oni sobie sprawę z finansowych korzyści, które kryją się za podjęciem takiej decyzji.

 • Czym zajmuje się agencja detektywistyczna?
  Czym zajmuje się agencja detektywistyczna?

  Choć usługi detektywistyczne najczęściej kojarzą się nam z serialami kryminalnymi oraz nagłaśnianymi w mediach sprawami, to w zasadzie pracownicy zajmują się szeregiem różnych problemów, a zlecenia klientów bywają czasem dużym wyzwaniem.

  Written on wtorek, 28 czerwiec 2022 09:11
 • Papier do pakowania - warto pakować elegancko
  Papier do pakowania - warto pakować elegancko

  Coraz więcej osób przenosi swoje biznesy do sieci.

  Written on wtorek, 21 czerwiec 2022 16:58
 • Polka u ginekologa
  Polka u ginekologa

  Polki nie są zbyt sumienne, jeśli chodzi o profilaktykę dotyczącą kobiecego zdrowia. Brakuje nam systematyczności, ale przede wszystkim świadomości, że badania profilaktyczne służą zachowaniu zdrowia.

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 15:29
 • Pozwolenie na budowę – jak je uzyskać i czym różni się od zgłoszenia?
  Pozwolenie na budowę – jak je uzyskać i czym różni się od zgłoszenia?

  Pozwolenie na budowę to decyzja administracyjna, która stanowi niezbędny dokument, aby móc rozpocząć i przeprowadzić proces budowlany. Procedura ta jest czasochłonna i potrwać może nawet kilka miesięcy, dlatego niektórzy decydują się na zgłoszenie budowy.

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 10:52
 • Dlaczego warto wybrać drzwi zewnętrzne PCV?
  Dlaczego warto wybrać drzwi zewnętrzne PCV?

  Drzwi PCV to doskonały wybór dla tych, którzy chcą nadać swojemu domowi elegancji. Ale jakie są inne korzyści z wyboru drzwi PCV? W tym artykule przyjrzymy się niektórym powodom, dla których drzwi PCV mogą być dla Ciebie właściwym wyborem.

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 07:27