poniedziałek, 09 sierpień 2021 16:41

Czy długoterminowy wynajem busów na firmę się opłaca?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wynajem busów Warszawa wynajem busów Warszawa pixabay

Wielu przedsiębiorców posiadających firmy, w których przewozi się grupy osób lub dużo towarów, myśli o wypożyczeniu busa lub skorzystaniu z leasingu. Z pomocą przychodzą im wypożyczalnie, oferując wynajem długoterminowy

. Na skorzystanie z tego typu usług decydują się nie tylko korporacje i duże przedsiębiorstwa, ale także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Szczególnie dużym powodzeniem cieszy się wynajem busów Warszawa. Wówczas wypożyczenie takiego pojazdu może naprawdę się opłacać.

Dlaczego wynajem długoterminowy jest lepszy od leasingu?

Wynajmując busa, przedsiębiorca płaci wypożyczalni za możliwość korzystania z samochodu. Nie jest jednak jego właścicielem. Kwota ta pokrywa ponadto inne usługi, za które osoba decydująca się na leasing musiałaby dodatkowo płacić. Dotyczy to korzystania z pełnego serwisu, wymiany opon, ubezpieczenia i likwidacji ewentualnych szkód. Ponadto przedsiębiorca decydujący się na wynajem długoterminowy może w każdej chwili rozwiązać umowę. Takiej możliwości nie ma właściciel firmy korzystający z leasingu, który w takiej sytuacji musi być przygotowany na opłacenie dodatkowych kar.

Dlaczego warto skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy jest rozwiązaniem opłacalnym dla wielu przedsiębiorców. Nawet w przypadku awarii busa dostają oni samochody zastępcze. Nie ponoszą również kosztów związanych z obsługą i serwisowaniem wynajętego busa. Wynajem nie łączy się także z uiszczeniem opłaty wstępnej czy obniżeniem zdolności kredytowej. Jest to ważne dla przedsiębiorców planujących uzyskać fundusze na rozwinięcie dalszej działalności.

Wynajem długoterminowy w przyszłości

W krajach Europy Zachodniej długoterminowy wynajem pojazdów cieszy się dużo większym powodzeniem niż w Polsce. Dotyczy to nie tylko firm przewożących towary, ale także grupy osób. W naszym kraju usługi tj. wynajem busa 9 osobowego Warszawa dopiero zyskują na popularności. Trend ten jednak z biegiem czasu znacznie się poprawia dzięki coraz bogatszym i korzystniejszym ofertom wypożyczalni. Wynajem długoterminowy szczególnie wybierają przedsiębiorcy prowadzący firmy w branży turystycznej i transportowej lub potrzebujący na co dzień korzystać z nowoczesnych busów osobowych i dostawczych. Zdają oni sobie sprawę z finansowych korzyści, które kryją się za podjęciem takiej decyzji.

 • Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie
  Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie

  W czwartek rano, Warszawa ponownie stała się miejscem protestów grupy Ostatnie Pokolenie. Około 15 aktywistów i aktywistek zajęło ulicę Marszałkowską, pomiędzy ulicami Żurawią a Wspólną, blokując ruch kołowy. Zdarzenie to miało miejsce po godzinie 8.30, a przez około trzydzieści minut ulica była nieprzejezdna. Protestujący, uzbrojeni w transparenty oraz tabliczki z nazwami gmin borykających się z problemami dostępu do wody, domagali się od rządu większych inwestycji w publiczny transport.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:14
 • Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda
  Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda

  Ratusz m.st. Warszawy, ogłosił rozpoczęcie szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w centrum miasta, koncentrując się na kwartale między ulicami Złotą, Zgoda, Jasną oraz Sienkiewicza. W ramach projektu, który jest kluczowym elementem prezydenckiego programu "Nowe Centrum Warszawy", przewidziano przeprowadzenie kompleksowych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tej części miasta.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 10:22
 • Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta
  Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta

  Dzisiaj rano, na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Brackiej w Warszawie, doszło do niepokojącego incydentu w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdarzenie to, skupiło uwagę licznych służb oraz mediów.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:17
 • Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  
  Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  

  1 lipca w Warszawie, wprowadzono Strefę Czystego Transportu (SCT). Inicjatywa ta obejmuje znaczną część Śródmieścia oraz selektywne fragmenty przyległych dzielnic. Celem wprowadzenia SCT jest redukcja poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, co stanowi odpowiedź na rosnące problemy z jakością powietrza w dużych miastach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:05
 • Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie
  Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie

  W czwartkowy wieczór, 11 lipca, doszło do tragicznego wypadku na trasie W - Z przy Alei Solidarności 71. Śmierć poniosła 40 - letnia pasażerka, podróżująca osobową toyotą, która z nieustalonych przyczyn uderzyła w słup latarni.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 08:47