poniedziałek, 09 sierpień 2021 16:41

Czy długoterminowy wynajem busów na firmę się opłaca?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wynajem busów Warszawa wynajem busów Warszawa pixabay

Wielu przedsiębiorców posiadających firmy, w których przewozi się grupy osób lub dużo towarów, myśli o wypożyczeniu busa lub skorzystaniu z leasingu. Z pomocą przychodzą im wypożyczalnie, oferując wynajem długoterminowy

. Na skorzystanie z tego typu usług decydują się nie tylko korporacje i duże przedsiębiorstwa, ale także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Szczególnie dużym powodzeniem cieszy się wynajem busów Warszawa. Wówczas wypożyczenie takiego pojazdu może naprawdę się opłacać.

Dlaczego wynajem długoterminowy jest lepszy od leasingu?

Wynajmując busa, przedsiębiorca płaci wypożyczalni za możliwość korzystania z samochodu. Nie jest jednak jego właścicielem. Kwota ta pokrywa ponadto inne usługi, za które osoba decydująca się na leasing musiałaby dodatkowo płacić. Dotyczy to korzystania z pełnego serwisu, wymiany opon, ubezpieczenia i likwidacji ewentualnych szkód. Ponadto przedsiębiorca decydujący się na wynajem długoterminowy może w każdej chwili rozwiązać umowę. Takiej możliwości nie ma właściciel firmy korzystający z leasingu, który w takiej sytuacji musi być przygotowany na opłacenie dodatkowych kar.

Dlaczego warto skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy jest rozwiązaniem opłacalnym dla wielu przedsiębiorców. Nawet w przypadku awarii busa dostają oni samochody zastępcze. Nie ponoszą również kosztów związanych z obsługą i serwisowaniem wynajętego busa. Wynajem nie łączy się także z uiszczeniem opłaty wstępnej czy obniżeniem zdolności kredytowej. Jest to ważne dla przedsiębiorców planujących uzyskać fundusze na rozwinięcie dalszej działalności.

Wynajem długoterminowy w przyszłości

W krajach Europy Zachodniej długoterminowy wynajem pojazdów cieszy się dużo większym powodzeniem niż w Polsce. Dotyczy to nie tylko firm przewożących towary, ale także grupy osób. W naszym kraju usługi tj. wynajem busa 9 osobowego Warszawa dopiero zyskują na popularności. Trend ten jednak z biegiem czasu znacznie się poprawia dzięki coraz bogatszym i korzystniejszym ofertom wypożyczalni. Wynajem długoterminowy szczególnie wybierają przedsiębiorcy prowadzący firmy w branży turystycznej i transportowej lub potrzebujący na co dzień korzystać z nowoczesnych busów osobowych i dostawczych. Zdają oni sobie sprawę z finansowych korzyści, które kryją się za podjęciem takiej decyzji.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54