wtorek, 29 marzec 2022 18:11

Lokalne SEO w Warszawie kontra pozycjonowanie na cały kraj

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
pozycjonowanie warszawa pozycjonowanie warszawa pixabay.com

Czynności SEO skierowane na cały kraj czy pozycjonowanie lokalne? Obydwie strategie mają swoje mocne strony, które decydują o ich zastosowaniu. Sprawdź, co przyniesie Twojej firmie większe korzyści.

 

Pozycjonowanie lokalne Warszawa – charakterystyka strategii skupionej na miejscowym rynku

Kampanie lokalnego pozycjonowania mają na celu podniesienie pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania fraz związanych z konkretną lokalizacją. Przy stosowaniu takiej strategii w przypadku warszawskiej firmy słowa kluczowe powinny zatem obejmować nazwę miasta. Możliwe jest również pozycjonowanie na konkretną dzielnicę czy nawet ulicę – takie rozwiązanie może okazać się korzystniejsze przy sporej konkurencji.

Jest to świetny sposób na pozyskanie warszawskich klientów, którzy znajdują się w niewielkiej odległości od placówki firmy. Dzięki temu możemy liczyć na znacznie wyższy współczynnik konwersji – bliskość usług lub produktów z pewnością przełoży się na większe zainteresowanie ofertą. Z tego względu jest to preferowana metoda dla biznesów, które celują w działalność stacjonarną, na przykład barberów, salonów kosmetycznych, salonów tatuażu czy warsztatów mechanicznych w Warszawie. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę https://www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie-warszawa/.

Czym cechuje się tzw. pozycjonowanie ogólne?

Tego typu kampanie sprawdzą się przede wszystkim w przypadku firm o ogólnokrajowym zasięgu działalności. Mogą to być sklepy prowadzące sprzedaż wysyłkową czy przedsiębiorstwa oferujące podobne usługi w różnych miejscach Polski. Z użyciem pozycjonowania ogólnego możemy liczyć na większy zasięg, jednak najczęściej wiąże się to również z niższym współczynnikiem konwersji. Frazy kluczowe nie będą w tym przypadku zawierać nazwy miasta lub dzielnicy – to sprawia, że uzyskanie wysokiej pozycji może być trudniejsze, lecz potencjał zwiększenia ruchu również jest zdecydowanie większy.

Pozycjonowanie lokalne kontra ogólnopolska strategia

W niektórych przypadkach będzie to dość trudny wybór. Aby podjąć odpowiednią decyzję, należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki rodzaj działalności chcemy promować. Firmy oferujące usługi lub sprzedaż stacjonarnie zdecydowanie skorzystają na pozycjonowaniu lokalnym. Co więcej, ze względu na niższe koszty i potencjalnie mniejszą konkurencję na konkretne frazy kluczowe może to być dobra opcja dla biznesów, które dopiero wchodzą na rynek. Warto przy tym zaznaczyć, że Warszawa jest także siedzibą wielu firm o ogólnopolskim zasięgu – z tego względu dla licznych przedsiębiorstw kampanie o szerszym zasięgu mogą mieć lepszy efekt.

Obydwa rodzaje pozycjonowania mają swoje wady i zalety, a ostateczny wybór powinien zależeć głównie od typu działalności i rodzaju firmy. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by połączyć pozycjonowanie ogólne z pozycjonowaniem lokalnym na Warszawę – to ciekawy wybór na przykład dla firm prowadzących wiele oddziałów w różnych miastach. Niezależnie od wybranej opcji warto postawić na profesjonalne wsparcie, które może nam zaoferować na przykład specjalistyczna agencja SEO.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54