wtorek, 29 marzec 2022 18:11

Lokalne SEO w Warszawie kontra pozycjonowanie na cały kraj

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
pozycjonowanie warszawa pozycjonowanie warszawa pixabay.com

Czynności SEO skierowane na cały kraj czy pozycjonowanie lokalne? Obydwie strategie mają swoje mocne strony, które decydują o ich zastosowaniu. Sprawdź, co przyniesie Twojej firmie większe korzyści.

 

Pozycjonowanie lokalne Warszawa – charakterystyka strategii skupionej na miejscowym rynku

Kampanie lokalnego pozycjonowania mają na celu podniesienie pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania fraz związanych z konkretną lokalizacją. Przy stosowaniu takiej strategii w przypadku warszawskiej firmy słowa kluczowe powinny zatem obejmować nazwę miasta. Możliwe jest również pozycjonowanie na konkretną dzielnicę czy nawet ulicę – takie rozwiązanie może okazać się korzystniejsze przy sporej konkurencji.

Jest to świetny sposób na pozyskanie warszawskich klientów, którzy znajdują się w niewielkiej odległości od placówki firmy. Dzięki temu możemy liczyć na znacznie wyższy współczynnik konwersji – bliskość usług lub produktów z pewnością przełoży się na większe zainteresowanie ofertą. Z tego względu jest to preferowana metoda dla biznesów, które celują w działalność stacjonarną, na przykład barberów, salonów kosmetycznych, salonów tatuażu czy warsztatów mechanicznych w Warszawie. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę https://www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie-warszawa/.

Czym cechuje się tzw. pozycjonowanie ogólne?

Tego typu kampanie sprawdzą się przede wszystkim w przypadku firm o ogólnokrajowym zasięgu działalności. Mogą to być sklepy prowadzące sprzedaż wysyłkową czy przedsiębiorstwa oferujące podobne usługi w różnych miejscach Polski. Z użyciem pozycjonowania ogólnego możemy liczyć na większy zasięg, jednak najczęściej wiąże się to również z niższym współczynnikiem konwersji. Frazy kluczowe nie będą w tym przypadku zawierać nazwy miasta lub dzielnicy – to sprawia, że uzyskanie wysokiej pozycji może być trudniejsze, lecz potencjał zwiększenia ruchu również jest zdecydowanie większy.

Pozycjonowanie lokalne kontra ogólnopolska strategia

W niektórych przypadkach będzie to dość trudny wybór. Aby podjąć odpowiednią decyzję, należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki rodzaj działalności chcemy promować. Firmy oferujące usługi lub sprzedaż stacjonarnie zdecydowanie skorzystają na pozycjonowaniu lokalnym. Co więcej, ze względu na niższe koszty i potencjalnie mniejszą konkurencję na konkretne frazy kluczowe może to być dobra opcja dla biznesów, które dopiero wchodzą na rynek. Warto przy tym zaznaczyć, że Warszawa jest także siedzibą wielu firm o ogólnopolskim zasięgu – z tego względu dla licznych przedsiębiorstw kampanie o szerszym zasięgu mogą mieć lepszy efekt.

Obydwa rodzaje pozycjonowania mają swoje wady i zalety, a ostateczny wybór powinien zależeć głównie od typu działalności i rodzaju firmy. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by połączyć pozycjonowanie ogólne z pozycjonowaniem lokalnym na Warszawę – to ciekawy wybór na przykład dla firm prowadzących wiele oddziałów w różnych miastach. Niezależnie od wybranej opcji warto postawić na profesjonalne wsparcie, które może nam zaoferować na przykład specjalistyczna agencja SEO.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03