piątek, 29 październik 2021 11:01

Jakie druty i włóczkę wybrać do nauki dziergania?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
druty na żyłce druty na żyłce pixabay

Dzierganie na drutach to coraz popularniejsze hobby, którym zainteresowane są m.in. młodsze osoby. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ozdoby czy elementy ubrań wykonane na drutach zawsze będą w pełni oryginalne i niepowtarzalne.

Jednocześnie robienie na drutach nie wymaga sporego nakładu finansowego, ponieważ zestaw podstawowych narzędzi i materiałów kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Od czego jednak zacząć przygodę z dzierganiem? Sprawdzimy to w poniższym artykule.

Jakie druty wybrać na start?

Druty do dziergania są niezbędne, aczkolwiek ich wybór nie jest taki łatwy. Wszystko utrudnia fakt, że na rynku znajdziemy ich całe mnóstwo. Poszczególne modele różnią się m.in. materiałem pochodzenia oraz grubością. Do tego trzeba dodać jeszcze konkretnego producenta i okazuje się, że nawet zwykłe druty na żyłce będą stanowić niemałe utrapienie podczas zakupu.

Najpopularniejszym rodzajem wśród nich są druty metalowe. Praktycznie się nie wyginają, są dosyć śliskie i pozostają ostre praktycznie cały czas. Jeżeli jednak szukamy czegoś bardziej elastycznego, wtedy warto zainteresować się drutami wykonanymi z bambusa lub drewna. Są one nie tylko bardziej giętkie, ale również ciepłe i przyjemne w dotyku. Niemniej jednak większa elastyczność może niektórym osobom sprawiać trudności w nauce dziergania, stąd też dla początkujących zaleca się mimo wszystko wybór drutów metalowych.

Jaka włóczka dla początkujących?

Oczywiście same druty do dziergania to nie wszystko, czego potrzebujemy rozpoczynając przygodę z dzierganiem. Musimy dysponować również włóczką, której wybór także nie należy do łatwych. Przede wszystkim na rynku znajdziemy zarówno włóczki naturalne wykonane np. z bawełny czy wełny, jak i włóczki syntetyczne, czyli produkowane np. z akrylu. Ważnych jest tutaj kilka czynników. Warto zainteresować się konkretnymi właściwościami włóczek, ponieważ nie każda nada się np. jako materiał do dziergania elementu ubioru. Kolejna sprawa to grubość włóczki, którą należy dopasować do posiadanych lub zamówionych już drutów. Na szczęście w sieci znajdziemy mnóstwo informacji na temat doboru tych produktów. Ponadto zawsze możemy liczyć na pomoc sprzedawcy w tym zakresie.

  • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
    Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

    Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

    Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
  • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
    Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

    Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

    Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
  • Czerwona bransoletka
    Czerwona bransoletka

    Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

    Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
  • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
    Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

    Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

    Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
  • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
    Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

    Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

    Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54