piątek, 29 październik 2021 11:01

Jakie druty i włóczkę wybrać do nauki dziergania?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
druty na żyłce druty na żyłce pixabay

Dzierganie na drutach to coraz popularniejsze hobby, którym zainteresowane są m.in. młodsze osoby. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ozdoby czy elementy ubrań wykonane na drutach zawsze będą w pełni oryginalne i niepowtarzalne.

Jednocześnie robienie na drutach nie wymaga sporego nakładu finansowego, ponieważ zestaw podstawowych narzędzi i materiałów kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Od czego jednak zacząć przygodę z dzierganiem? Sprawdzimy to w poniższym artykule.

Jakie druty wybrać na start?

Druty do dziergania są niezbędne, aczkolwiek ich wybór nie jest taki łatwy. Wszystko utrudnia fakt, że na rynku znajdziemy ich całe mnóstwo. Poszczególne modele różnią się m.in. materiałem pochodzenia oraz grubością. Do tego trzeba dodać jeszcze konkretnego producenta i okazuje się, że nawet zwykłe druty na żyłce będą stanowić niemałe utrapienie podczas zakupu.

Najpopularniejszym rodzajem wśród nich są druty metalowe. Praktycznie się nie wyginają, są dosyć śliskie i pozostają ostre praktycznie cały czas. Jeżeli jednak szukamy czegoś bardziej elastycznego, wtedy warto zainteresować się drutami wykonanymi z bambusa lub drewna. Są one nie tylko bardziej giętkie, ale również ciepłe i przyjemne w dotyku. Niemniej jednak większa elastyczność może niektórym osobom sprawiać trudności w nauce dziergania, stąd też dla początkujących zaleca się mimo wszystko wybór drutów metalowych.

Jaka włóczka dla początkujących?

Oczywiście same druty do dziergania to nie wszystko, czego potrzebujemy rozpoczynając przygodę z dzierganiem. Musimy dysponować również włóczką, której wybór także nie należy do łatwych. Przede wszystkim na rynku znajdziemy zarówno włóczki naturalne wykonane np. z bawełny czy wełny, jak i włóczki syntetyczne, czyli produkowane np. z akrylu. Ważnych jest tutaj kilka czynników. Warto zainteresować się konkretnymi właściwościami włóczek, ponieważ nie każda nada się np. jako materiał do dziergania elementu ubioru. Kolejna sprawa to grubość włóczki, którą należy dopasować do posiadanych lub zamówionych już drutów. Na szczęście w sieci znajdziemy mnóstwo informacji na temat doboru tych produktów. Ponadto zawsze możemy liczyć na pomoc sprzedawcy w tym zakresie.

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48