piątek, 29 październik 2021 11:01

Jakie druty i włóczkę wybrać do nauki dziergania?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
druty na żyłce druty na żyłce pixabay

Dzierganie na drutach to coraz popularniejsze hobby, którym zainteresowane są m.in. młodsze osoby. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ozdoby czy elementy ubrań wykonane na drutach zawsze będą w pełni oryginalne i niepowtarzalne.

Jednocześnie robienie na drutach nie wymaga sporego nakładu finansowego, ponieważ zestaw podstawowych narzędzi i materiałów kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Od czego jednak zacząć przygodę z dzierganiem? Sprawdzimy to w poniższym artykule.

Jakie druty wybrać na start?

Druty do dziergania są niezbędne, aczkolwiek ich wybór nie jest taki łatwy. Wszystko utrudnia fakt, że na rynku znajdziemy ich całe mnóstwo. Poszczególne modele różnią się m.in. materiałem pochodzenia oraz grubością. Do tego trzeba dodać jeszcze konkretnego producenta i okazuje się, że nawet zwykłe druty na żyłce będą stanowić niemałe utrapienie podczas zakupu.

Najpopularniejszym rodzajem wśród nich są druty metalowe. Praktycznie się nie wyginają, są dosyć śliskie i pozostają ostre praktycznie cały czas. Jeżeli jednak szukamy czegoś bardziej elastycznego, wtedy warto zainteresować się drutami wykonanymi z bambusa lub drewna. Są one nie tylko bardziej giętkie, ale również ciepłe i przyjemne w dotyku. Niemniej jednak większa elastyczność może niektórym osobom sprawiać trudności w nauce dziergania, stąd też dla początkujących zaleca się mimo wszystko wybór drutów metalowych.

Jaka włóczka dla początkujących?

Oczywiście same druty do dziergania to nie wszystko, czego potrzebujemy rozpoczynając przygodę z dzierganiem. Musimy dysponować również włóczką, której wybór także nie należy do łatwych. Przede wszystkim na rynku znajdziemy zarówno włóczki naturalne wykonane np. z bawełny czy wełny, jak i włóczki syntetyczne, czyli produkowane np. z akrylu. Ważnych jest tutaj kilka czynników. Warto zainteresować się konkretnymi właściwościami włóczek, ponieważ nie każda nada się np. jako materiał do dziergania elementu ubioru. Kolejna sprawa to grubość włóczki, którą należy dopasować do posiadanych lub zamówionych już drutów. Na szczęście w sieci znajdziemy mnóstwo informacji na temat doboru tych produktów. Ponadto zawsze możemy liczyć na pomoc sprzedawcy w tym zakresie.

 • Voucher do SPA pod choinkę - Najlepszy prezent na Święta!
  Voucher do SPA pod choinkę - Najlepszy prezent na Święta!

  Święta zbliżają się wielkimi krokami i nie masz pojęcia, jaki prezent wręczyć bliskiej osobie?

  Written on czwartek, 02 grudzień 2021 16:13
 • W tych branżach brakuje pracowników w Warszawie!
  W tych branżach brakuje pracowników w Warszawie!

  Zapotrzebowanie na pracowników stale rośnie Co więcej, po pandemii widoczne są zasadnicze braki w niektórych branżach, przez co pracodawcy dosłownie walczą o każdego kandydata na pracownika.

  Written on wtorek, 30 listopad 2021 12:21
 • Usługi wysokościowe - kiedy jest konieczny wynajem podnośnika koszowego?
  Usługi wysokościowe - kiedy jest konieczny wynajem podnośnika koszowego?

  Podnośnik koszowy to uniwersalne urządzenie, bez którego prace na wysokościach byłyby znacznie bardziej skomplikowane i zajmowałyby dużo więcej czasu. W jakich sytuacjach warto wybrać usługi podnośnikiem koszowym?

  Written on wtorek, 30 listopad 2021 12:18
 • Montaż instalacji elektrycznej
  Montaż instalacji elektrycznej

  Instalację elektryczną w domu należy zaprojektować i zamontować tak, by była bezpieczna i nie powodowała zagrożenia dla dzieci i innych domowników. Montując instalację należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

  Written on wtorek, 30 listopad 2021 12:14
 • Jaki powinien być idealny magazyn dla kobiet?
  Jaki powinien być idealny magazyn dla kobiet?

  Współczesne kobiety żyją intensywnie i oczekują, że wiele rozwiązań będzie dostosowanych do ich zmieniających się potrzeb.

  Written on piątek, 26 listopad 2021 16:43