piątek, 29 październik 2021 10:59

Jakie kozaki wyszczuplają nogę

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Kozaki damskie Kozaki damskie pixabay

Zima tuż tuż. Warto już dziś rozejrzeć się za nowymi kozakami. Jakie powinno być dobre zimowe obuwie? Oczywiście ciepłe, wygodne i ładne. Ale są również inne warunki, które może spełniać. Jeśli chcesz aby twoje nowe buty optycznie wyszczuplały nogi, powinnaś przyswoić sobie kilka ważnych faktów na ich temat. Od tego jaki model i jaki kolor kozaków wybierzesz, uzyskasz lepszy lub gorszy efekt wyszczuplenia.

 

Jaki kolor kozaków najlepiej wyszczupla

Na początku skupmy się na kolorze kozaków. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem że największą skuteczność wyszczuplania mają kolory ciemne. Zatem i twoje nowe kozaki powinny mieć kolor czarny, ewentualnie ciemny brązowy lub granatowy. Im jaśniejszy będzie kolor, tym noga będzie stawała się masywniejsza. Kolory białe, kremowe, beżowe i pochodne ich sprawiają że noga wyglądać może nawet na grubszą niż jest w rzeczywistości.

Jaki krój kozaków wyszczupla nogę?

Kiedy już wybrałaś jeden z ciemniejszych kolorów kozaków, w którym będzie ci najbardziej do twarzy, pozostało teraz wskazać krój buta. Kozaki wyszczuplające nogi powinny być dopasowane, ale niezbyt obcisłe. Najlepiej sprawdzają się stosunkowo krótkie fasony, takie jak sztyblety. Dobrze jest je łączyć z ciemnymi rajstopami. Jeśli wolisz wyższe kozaki, to powinnaś postawić na modne muszkieterki lub oficerki. Właśnie oficerki mają dużą skuteczność optycznego wyszczuplania nogi i świetnie sprawdzają się przez całą zimę.

Z czego powinny być wykonane kozaki?

Kozaki to buty typowo na jesień i zimę. Co to oznacza? Że poddawane będą działaniu różnych warunków atmosferycznych. Deszcz, śnieg, niskie temperatury, a do tego ewentualna sól lub piasek wykorzystywany do posypywania ulic i chodników. W tak trudnych warunkach użytkowania najlepiej sprawdza się naturalna skóra licowa. Jest ona bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i nie sprawia większych trudności w czyszczeniu. Aby skórzane kozaki mogły nam służyć przez kilka sezonów, warto pomyśleć o ich wcześniejszym zaimpregnowaniu. Są do tego specjalne środki na bazie wosków, które wnikają w głąb skóry, wypełniają jej pory i nie dopuszczają do chłonięcia wilgoci z powietrza. Można również na skórzane obuwie zastosować specjalne nano preparaty, tworzące na powierzchni buta powłokę hydrofobową, odpychającą wodę. Jeśli chodzi o ocieplenie butów zimowych, to najczęściej jest to miękkie futerko o różnej grubości.

Ile kosztują zimowe kozaki ze skóry?

Czy trzeba mieć duży budżet na zakup skórzanych kozaków, które dodatkowo wyszczuplą naszą nogę? Nie ukrywajmy, obuwie ze skóry jest jednym z najdroższych w produkcji, co nie oznacza wcale że jego zakup wiąże się z wydaniem dużych pieniędzy. Jeśli dobrze poszukamy, uda nam się kupić skórzane oficerki w cenie ok. 300 złotych. Jeśli na zakupy wybierzesz markowe sklepy to na taki zakup trzeba przygotować od 500 złotych wzwyż. Pożyczka na raty może ci pomóc w pokryciu takiego wydatku już dziś, po to aby być przygotowanym na pierwsze chłodne, zimowe dni.

 • Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie
  Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie

  W czwartek rano, Warszawa ponownie stała się miejscem protestów grupy Ostatnie Pokolenie. Około 15 aktywistów i aktywistek zajęło ulicę Marszałkowską, pomiędzy ulicami Żurawią a Wspólną, blokując ruch kołowy. Zdarzenie to miało miejsce po godzinie 8.30, a przez około trzydzieści minut ulica była nieprzejezdna. Protestujący, uzbrojeni w transparenty oraz tabliczki z nazwami gmin borykających się z problemami dostępu do wody, domagali się od rządu większych inwestycji w publiczny transport.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:14
 • Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda
  Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda

  Ratusz m.st. Warszawy, ogłosił rozpoczęcie szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w centrum miasta, koncentrując się na kwartale między ulicami Złotą, Zgoda, Jasną oraz Sienkiewicza. W ramach projektu, który jest kluczowym elementem prezydenckiego programu "Nowe Centrum Warszawy", przewidziano przeprowadzenie kompleksowych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tej części miasta.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 10:22
 • Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta
  Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta

  Dzisiaj rano, na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Brackiej w Warszawie, doszło do niepokojącego incydentu w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdarzenie to, skupiło uwagę licznych służb oraz mediów.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:17
 • Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  
  Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  

  1 lipca w Warszawie, wprowadzono Strefę Czystego Transportu (SCT). Inicjatywa ta obejmuje znaczną część Śródmieścia oraz selektywne fragmenty przyległych dzielnic. Celem wprowadzenia SCT jest redukcja poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, co stanowi odpowiedź na rosnące problemy z jakością powietrza w dużych miastach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:05
 • Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie
  Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie

  W czwartkowy wieczór, 11 lipca, doszło do tragicznego wypadku na trasie W - Z przy Alei Solidarności 71. Śmierć poniosła 40 - letnia pasażerka, podróżująca osobową toyotą, która z nieustalonych przyczyn uderzyła w słup latarni.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 08:47