wtorek, 16 kwiecień 2024 07:47

Zlikwidowanie dużego magazynu narkotyków w Warszawie  

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawa - akcja policji Warszawa - akcja policji fot: Sylwester Niedzielski

W ostatnim czasie, stołeczni policjanci przeprowadzili skuteczną operację, która doprowadziła do zlikwidowania dużego magazynu narkotyków, w dzielnicy Wawer w Warszawie. W wyniku działań, zabezpieczono substancje psychoaktywne o szacunkowej wartości ponad pięciu milionów złotych, co stanowi jedno z większych tego typu przedsięwzięć w ostatnich miesiącach. Zatrzymano również 27-letniego mężczyznę, który teraz stoi przed perspektywą wieloletniego pozbawienia wolności.

Odkrycie magazynu

Dzięki starannej pracy wywiadowczej, policjanci ustalili, że w warszawskim Wawrze znajduje się magazyn z narkotykami, który był kluczowym punktem zaopatrywania sieci dilerów działających głównie na terenie stolicy, a według nieoficjalnych informacji, głównie na ulicy Brzeskiej. Magazyn, umiejscowiony był w niepozornie wyglądającym budynku mieszkalnym, co dodatkowo utrudniało jego wykrycie.

Zabezpieczone substancje

Podczas przeszukań, w różnych pomieszczeniach budynku, policjanci natrafili na łącznie 130 kilogramów narkotyków. Wśród zabezpieczonych substancji, znalazło się 92 kg amfetaminy, 7,5 kg MDMA, 1 kg kokainy, 20 kg marihuany, 1 kg metaamfetaminy i 1 kg heroiny. Rzecznik stołecznej policji, Robert Szumiata, podkreślił, że część z nich była już gotowa do sprzedaży, a inna dopiero czekała na porcjowanie i pakowanie.

Wyposażenie magazynu

W budynku zabezpieczono również specjalistyczne urządzenia służące do produkcji amfetaminy, w tym szklane kadzie z zawartością narkotyku, w trakcie chemicznej obróbki. Obok nich znajdowała się hydrauliczna prasa do formowania i wyciskania tabletek, a także wagi i urządzenia do zgrzewania i pakowania. Poszczególne pomieszczenia, były przystosowane do przechowywania narkotyków, gdzie w chłodziarkach przechowywane były odpowiednio poporcjowane worki z narkotykami, gotowe do dystrybucji.

Reakcja prawna

Mężczyzna zatrzymany w związku z operacją, usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Południe, zarzut przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy w celu zapewnienia prawidłowego przebiegu dalszego postępowania.

Operacja zlikwidowania magazynu narkotyków w Warszawie, stanowi ważny krok w walce z nielegalnym obrotem substancjami psychoaktywnymi w Polsce. Działania te podkreślają determinację i efektywność policji w eliminowaniu przestępczości narkotykowej.

Źródło: tvn24.pl