wtorek, 28 maj 2024 13:54

Operacje ABW na warszawskim Gocławiu i Pruszkowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Akcja ABW - Warszawa Akcja ABW - Warszawa fot: pixabay

W ostatnim czasie, bezpieczeństwo wewnętrzne Polski, stało się przedmiotem szczególnej uwagi, co potwierdzają ostatnie działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). W poniedziałek, pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, funkcjonariusze ABW, przeprowadzili skoordynowane operacje w Warszawie na Gocławiu oraz w Pruszkowie.

Szczegóły przeprowadzonych akcji

Zgodnie z informacjami, przekazanymi przez Jacka Dobrzyńskiego, rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych, działania ABW odbywały się w dwóch lokalizacjach. Na warszawskim Gocławiu, funkcjonariusze skoncentrowali się na przeszukiwaniu samochodu o białoruskich numerach rejestracyjnych. Według źródła, które zdecydowało się podzielić tą informacją z mediami, w pojeździe znajdowały się kanistry z benzyną oraz wojskowe plecaki, co mogło sugerować przygotowania do nielegalnych działań.

Równocześnie w Pruszkowie, przy ulicy Mickiewicza, odbywała się podobna operacja. Media lokalne donosiły o zatrzymaniu dwóch obywateli Białorusi.  Operacje te, miały miejsce pod ścisłym nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej, co podkreśla ich powagę i znaczenie.

Kontekst prawny i proceduralny

Jak zaznaczył rzecznik Jacek Dobrzyński, na chwilę obecną nie można udzielić więcej informacji dotyczących szczegółów sprawy. Ograniczenia te, wynikają z potrzeby zachowania poufności w toku śledztwa, które ma kluczowe znaczenie dla skuteczności działań prawnych i operacyjnych. Według informacji przekazanych przez RMF FM, operacje mogą mieć związek z dochodzeniem w sprawie podejrzanych podpaleń, choć nie są one bezpośrednio powiązane z pożarem przy ulicy Marywilskiej 44.

Źródło: TVNWARSZAWA