niedziela, 18 październik 2020 11:52

Podstawowe błędy popełniane przy aplikacji podkładu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
aplikacja podkładu do twarzy aplikacja podkładu do twarzy

Z nawykami, które były utrwalane latami, trudno jest zawalczyć. Jeżeli całe swoje życie popełniałaś liczne błędy podczas aplikacji podkładu, istnieje niewielka szansa, że jutro zdarzy się cud i w końcu prawidłowo nałożyć swój podkład do twarzy. Nawyki można jednak zawsze zmienić. A zaraz się dowiesz, jak to zrobić, by od tej pory twój makijaż wyglądał perfekcyjnie.

 

Ważna jest dobra baza

Nieużywanie bazy nie jest może jakimś szczególnym błędem, ale jeśli chciałabyś poprawić trwałość i wygląd podkładu, powinnaś po nią sięgnąć. Dobry primer w korzystny sposób zmieni twoje nawyki wizażowe. Prawdopodobnie, jeśli chociaż raz go użyjesz, już nigdy nie będziesz chciała z niego zrezygnować. Baza znakomicie przygotowuje skórę do późniejszej aplikacji podkładu. Możesz ją stosować solo albo w połączeniu z dobrym kremem, ale w tym drugim przypadku pamiętaj o tym, by zawsze w pierwszej kolejności użyć kremu, a dopiero potem - gdy całkowicie się on wchłonie - nałożyć na niego porządną bazę. Na czymś takim podkłady do twarzy utrzymują się znacznie dłużej niż normalnie. Łatwiej można je też rozprowadzić, by uniknąć smug i plam.

Warstwy pokładu

Typowym błędem jest natomiast niepoprawne nakładanie kilku warstw podkładu. Oczywiście możesz go dokładać, jeśli uznasz, że potrzebujesz mocniejszego krycia, ale jeżeli chcesz to zrobić, twoja cera musi być na to gotowa. Przede wszystkim powinna być bardzo mocno nawilżona. Niemalże każdy podkład do twarzy delikatnie wysusza buzię, więc im więcej go zaaplikujesz, tym większe ryzyko, iż podkreśli on suche skórki w okolicach brody bądź nosa. Na co dzień nie potrzebujesz też pełnego krycia, więc stosuj je tylko podczas wyjątkowych okazji. Skóra wręcz powinna delikatnie prześwitywać przez podkład. Tylko w takim wypadku będzie naturalnie wyglądać.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o błędzie absolutnie karygodnym, czyli o błędnie dopasowanym odcieniu. Twój podkład do twarzy powinien być niczym twoja druga skóra. Jeżeli widzisz go na twarzy, oznacza to, że albo źle go nałożyłaś, albo ma on właśnie nieodpowiedni dla ciebie kolor.

  • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
    Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

    Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

    Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
  • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
    Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

    Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

    Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
  • Czerwona bransoletka
    Czerwona bransoletka

    Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

    Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
  • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
    Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

    Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

    Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
  • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
    Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

    Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

    Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54