poniedziałek, 06 wrzesień 2021 14:15

Mezoterapia - rodzaje, wskazania i przeciwwskazania

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Mezoterapia Mezoterapia pixabay

Niezwykle piękna i gładka skóra jest marzeniem wielu osób. Niestety upływ czasu jest nieubłagany. Wśród wielu sposobów pielęgnacji, kremów, masek i peelingów, salony kosmetyczne oferują wiele zabiegów, które w jeszcze lepszy sposób mogą przywrócić młodzieńczy blask skóry.

Takim zabiegiem jest mezoterapia, coraz chętniej wybierana w celu przywrócenia jędrności, usunięcia przebarwień czy spłycenia zmarszczek. Czym jest mezoterapia, jakie są jej rodzaje oraz wskazania i przeciwskazania do jej wykonania? Dowiesz się z naszego artykułu

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu do skóry leczniczych substancji. Najczęściej są to substancję takie jak: kwas hialuronowy, witaminy, glutation, krzemionka organiczna, kofeina, aminokwasy, sole mineralne oraz pierwiastki śladowe. Celem zabiegu jest zahamowanie procesów starzenia skóry oraz jej nawilżenie i przywrócenie blasku. Składniki, które są wykorzystywane podczas zabiegu, mają zadanie odmładzać bez wykorzystania skalpela czy innych narzędzi chirurgicznych. Poprawiają mikrokrążenie skóry oraz wpływają na jej napięcie, dzięki czemu skóra staje się nawilżona, a zmarszczki spłycone. 

Rodzaje mezoterapii

W gabinetach medycyny estetycznej można wyróżnić zabieg mezoterapii igłowej i bezigłowej. Na czym polegają oba zabiegi? Mezoterapia igłowa bardzo często nazywana jest iniekcją. Wszystko przez wzgląd na sposób dostarczania substancji leczniczych. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry cienkimi igłami za pomocą specjalistycznego urządzenia. Dzięki temu preparaty trafiają bezpośrednio w głąb skóry i rozpoczynają swoje działanie naprawcze. Skuteczność tej metody opiera się na pobudzaniu skóry do regeneracji, za pomocą wykonanych nakłóć. Mezoterapia bezigłowa to zabieg wykonywany bez użycia igieł. Może być wykonywana na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest sonoforeza, dzięki której za pomocą ultradźwięków aplikowane są substancję odżywcze w głąb skóry. Drugą jest elektroporacja, która polega na wprowadzaniu substancji leczniczych do skóry przy użyciu prądu o dużej częstotliwości. 

Jakie są wskazania do mezoterapii? 

Mezoterapia jest zabiegiem, który może okazać się niezwykle pomocny w wielu problemach skórnych. Jest to przede wszystkim utrata elastyczności, napięcia i jędrności skóry oraz zmarszczki mimiczne i te związane z wiekiem. Zabieg ten okazuje się niezwykle pomocny w przypadku przebarwień i plam starczych oraz blizn, zastosowanie w zabiegu substancji leczniczych pomaga przywrócić zdrowy koloryt skórze o naturalny blask. Jest to również zabieg, który służy regeneracji skóry, dlatego jest polecany dla osób o wrażliwej skórze, zanieczyszczonej o rozszerzonych porach i naczynkach. Mezoterapia świetnie radzi sobie również z cellulitem i rozstępami oraz pomaga zatrzymać naturalne procesy starzenia się skóry oraz te związane z promieniowaniem UV. 

Jakie są przeciwskazania do zabiegu mezoterapii?

Wśród przeciwskazań należy wyróżnić ciąże i karmienie piersią oraz alergie. Zabiegowi nie powinny być poddane również osoby, u których występuje opryszczka, są po długotrwałym opalaniu, poddane są terapii Roaccutanem oraz mają zdiagnozowaną chorobę nowotworową.

 • Jak często do dentysty?
  Jak często do dentysty?

  Piękny uśmiech dodaje pewności siebie oraz poprawia komfort i jakość życia. A taki efekt można uzyskać tylko posiadając zdrowe i mocne zęby. Konieczne są więc odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa. Jak często, zatem, należy odwiedzać gabinet dentystyczny?

  Written on czwartek, 23 wrzesień 2021 17:41
 • Torebki David Jones. Jesienne propozycje
  Torebki David Jones. Jesienne propozycje

  Modne akcesoria i dodatki stanowią doskonałe uzupełnienie dla każdej stylizacji.

  Written on piątek, 10 wrzesień 2021 18:59
 • Kominiarz radzi – jak przygotować dom przed nadejściem sezonu grzewczego?
  Kominiarz radzi – jak przygotować dom przed nadejściem sezonu grzewczego?

  Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami, a wraz z nią początek sezonu grzewczego. Zanim jednak grzejniki w naszych domach zostaną uruchomione – pora pomyśleć o przeglądzie instalacji grzewczej. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak wygląda przegląd kominiarski. Podpowiadamy również, gdzie znaleźć kominiarza w Warszawie.

  Written on poniedziałek, 06 wrzesień 2021 14:19
 • Mezoterapia - rodzaje, wskazania i przeciwwskazania
  Mezoterapia - rodzaje, wskazania i przeciwwskazania

  Niezwykle piękna i gładka skóra jest marzeniem wielu osób. Niestety upływ czasu jest nieubłagany. Wśród wielu sposobów pielęgnacji, kremów, masek i peelingów, salony kosmetyczne oferują wiele zabiegów, które w jeszcze lepszy sposób mogą przywrócić młodzieńczy blask skóry.

  Written on poniedziałek, 06 wrzesień 2021 14:15
 • IntroHL nauka jazdy u egzaminatorów – dowiedz się więcej!
  IntroHL nauka jazdy u egzaminatorów – dowiedz się więcej!

  Decyzja o wyborze szkoły jazdy wymaga odpowiedniej analizy dostępnych ofert i czasu do namysłu. To od niej zależy w dużej mierze wynik egzaminu państwowego. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat oferty OSK IntroHL – nauka jazdy u egzaminatorów!

  Written on czwartek, 02 wrzesień 2021 08:15